bugün

kişi eski sevgilisini hala unutamadıysa büyük bir acı ve gözyaşları demektir.
kişi eski sevgilisini unuttuysa hiç umurunda olmaz hatta eski sevgilisi ile kanka bile olur.
kişi eski sevgilisinden nefret ediyorsa hiç tınlamaz ve kendi yoluna devam eder.

fakat şu bir gerçek ki insanın içi az da olsa burkulur ne de olsa bütün güzellikleri paylaştığınız kişidir.
"deee bu dallamayı mı bulmuş?" veya "ayy bulmuş kendi gibi gerizekalıyı" gibi tepkilere sebebiyet verecek olan durumdur...* *
çok zaman almaz.
Akıllı insanlar için bir şey ifade etmeyen artık sıradan olan birisinin yeni sevgili bulması durumudur.
doğal olandır.
onları gördüğün de ayak cim parmağını sephanın köşesine çarptığında ki duygu hissidir.tabi eski sevgileine karşı içinde bişeler kaldıysa.
eğer bir de bulduğu sevgili adaşınızsa çok pis can yakar. insanın midesini bulandırır bağrsaklarını çalıştırır bütün vücudu altüst eder.
sizden önce bulduysa apışmalık durumdur.
eski sevgili rahibe olmadıysa 'beklenen son'dur. o kadar yeri doldurulamaz olsaydın seni bırakmazdı afedersin.
yeni sevgili:ben ona gerdanımdaki güz kokusunu veriyorum, ya sen?

eski sevgili: ben ona aklımı verdim. abdalken, aptal olmak ne demek bilir misin sen göt?
hehehe o kadar da büyük bişi değil lan.. ben de geçenlerde ilk ve tek sevgilimden ayrıldım.. bilmem ne kaç tane mail attım yazmadı , ses mesajı bıraktım yanıtlamadı , aradım açmadı , gel dedim gelmedi seni seviyorum dedim cevap vermedi , ölüyorum dedim siklemedi sensizlikten korkuyorum dedim iplemedi.. 8 aylık biricik sevgilim her gün saatlerce konuştuğum evlenmeyi düşündüğüm öylece sessiz kaldı..

ilk günler üzüldüm ağladım okulu yarım dönem uzattım ailemi perişan ettim peki negeçti elime ? sıfır..

cici çocuklar , büyük ihtimalle hepinizden yaşça büyüğümdür.. aşk meşk insanı ne zaman etkiler biliyonuz mu ? aşka üzülmekten başka derdi olmadığı zaman.. ailesinin yanında paraı pulu var karnı tokken.. aşka üzülmek bi lükstür.. aşka üzülücek kadar vaktin olması sorunsuzluk emaresidir..

yeni sevgilisi varsa var.. başkası boynunu emiyosa emiyo başkası kucağına alıp memesini yalıyosa yalıyo ee ne tek meme onunkiler ne de son..

yapmayın üzülmeyin.. hadi üzülün tamam izin verdim ama , herşeyin limiti olmalı.. bi aşka bu kadar üzülürsen yarın öbür gün annen öldü mü ne kadar üzülüceksin ? intihardan başka çare kalmaz herhalde..

koyun götüne gitsin.. gidene kal denmez , gelene git denmez..

bu entrymi çok samimi yazdım.. aynı samimiyetle okuyun lütfen..
eski sevgili kendine yeni bir sevgili bulmadıysa tehlikeli bulduysa heyecanlı bir sahnedir.
belki de eski sevgiliyi unutmak için "çivi çiviyi söker." düşüncesiyle yapılmış olabilme olasılığı olan olaydır.
(bkz: hay ben bu eski sevgilinin)
acı ,çile ve büyük bir teessürle karşılanması gereken bir olaydır.hele ki unutamayan kafasından atamayan bir insansa hakan altun onun için bir ilah olmuştur. (bkz: hala beni seviyorsun bunu sende biliyorsun)
Allahtan düşmanıma dilemem. çok koyuyor be abi içinde hala birşeyler kalmışsa
sevilen kişinin başka biriyle evlenmesi
allah mutlu etsin.
eski sevgilinin birden kıymetli olmasına yol açan durumdur.
Sen sevgili bulduktan sonra o bunu öğrendiğinde gerçekleşmiş se gerçekten komik olan durumdur.
eski sevgilinin yeni sevgilisi ve yeni sevgilinin eski sevgilisi memleketin en tiksindirici insanlarıdır. lakin kimin elinin kimin cebinde olduğunun belirsizleştiği şu zamanda çoğu kişi ya yeni sevgilinin eski sevgilisi ya da eski sevgilinin yeni sevgilisidir. giderek boka batıyoruz sözlük.
ne olursa olsun, eski sevgilinin yeni sevgilisi her zaman çirkindir, kötüdür pistir hatta ıyy kaka dır falan.
olması gerekendir.
doğal bir süreçtir.
normaldir.

ayrıldıktan sonra götüne başına zincir vurmasını beklemiyoruz sonuçta.
hızlı bir kıyas ortamı yaratır. güzelse komplekse sokar, çirkinse içi benden daha mı güzel şüphesine sokar. alışana kadar oldukça zor bir süreç.