bugün

entry'ler (53)

sevilen ten renkleri

beyaz tendir. bide siyah saç sakal varsa tadından yenmez.

van depremi

kapitalist sistemin % 5 kar uğruna sağlıksız inşa ettiği konutların yüzlerce insanı öldürdüğü depremdir.

kullanılan ucuz malzemeler yeni yapılan binaların altında yüzlerce insan kalmasıyla sonuçlandı. hükümet buna göz yumdu hala göz yummaya devam ediyor. van valisi açıklama yapıyor deprem bitti evlerinize dönün diye, ilk depremden kurtulan gariban halk bu sefer ikinci depremde yakalandı azraile. neden bu evlerin kontrolü yapılmadı? neden bayram oteli göçtü? her zaman söylüyoruz japonya'da 9 büyüklüğünde deprem olsa bir şey olmaz, niye peki? adamlar bilimsel, adamlar üretiyorlar.

bas bas bağırıyoruz yök bilimsel üretim yapmıyor diye. al işte kanıt! işte yök'ün müteahhitleri, işte yök'ün mimarları!

şimdi de bin bir türlü skandalla karşılaşıyoruz. sırf kürt diye yardımların ulaşmadığı köyleri görüyoruz. bir çocuğun soğuktan öldüğünü görüyoruz.

yıllardır deprem vergileri alındı şimdi nerde, yok? bu insanlara yardım yapmak bir yana insanların ölümleri için çabalanıyor. insanlar yerlerinden göç etmeye
sürülüyorlar.

kapitalizm , bu sistem bizi bu hala getiriyor. biz sususyoruz. nereye kadar? kapitalizm yüzde 5 kar uğruna bizi gözden çıkarmışken biz neden kapitalizmi gözden çıkarmayalım?

annelerin yanlış telaffuz ettiği kelimeler

kapitalizm= kapütülo

konularına göre taksim edilmiş başlık

rastgele butonunun işlevli halidir.

bir ilişkinin bitme nedenleri

(bkz: ölüm)

ağızda yara çıkması

oral sekse ara verdiren olay.

sözlük yazarlarının olmazsa olmazları

(bkz: nutella)

çıplak erkek

omzuna kafayı koyup beline sarılıp uyunası erkektir.

kendine has kokusu olan sevgili

parfüm kullanması tercih edilmeyen sevgilidir.

sözlük yazarlarının ruh halleri

denizde fazla açılıpta geri dönmene imkan yok gibi hissettiğin andayım.

tunus tahrir madrid sıra taksim de gençler meydana

arkadaşlar

tunus'tan başlayarak amerika'ya kadar yayılan isyan dalgasına türkiye'den gençler olarak ses veriyoruz. sistem bugün yüzde 5 kar elde etmek için çürük binalar yapıp insanları ölüme bile bile terk ediyorsa, hes'lere doğayı katlediyorsa, gözünü bile kırpmadan nükleer santral kurma kararını alarak geleceğimizi tehlikeye atıyorsa, yök hala üniversiteleri kontrol ediyorsa ve biz gençleri geleceksiz, işsiz bırakıyorsa biz de meydana çıkıyoruz. wall street "% 99 biziz" diyerek bizlere güç veriyor ve umutlandırıyor. yüzde 99 biz isek bir araya gelmeliyiz diyoruz ve herkesi
4 kasım cuma günü saat 15.00'da tünel meydanı'ndan taksim'e yapacağımız yürüyüşe davet ediyoruz. yürüyüşün ardından taksim meydanı'nda 3 saatlik oturma eylemi yapacağız.
gelmek isteyen herkes talebini taşımak istediği dövize yazıp gelmelidir. çünkü artık taleplerimizi sadece kendimiz değil, dünya'daki arkadaşlarımız gibi hep birlikte meydandan dile getirmeliyiz.

gençler meydana i̇nisiyatifi
http://www.genclermeydana.net

eyleme çağrı yapan videomuzu izlemek isterseniz aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz:
http://dai.ly/tzkclj

benim hayatım

sevgiliyi kaybettikten sonra anlam bulan güzel söz.

çelişkili ifadeler kullanan sevgili

aldatıyordur. yalan söylemeyi bilmiyordur. yalan söylediğinin düşünülmesinden korkuyordur.

kızı sarhoş edip sevişmeyi planlamak

genelde kıza içircem diye erkeklerin çok sarhoş olmasıyla sonuçlanan durumdur.

kaan sezyum

iki yıl kadar önce karısını kaybettiği haftaki yazısında kendine hayran olduğum; sevgilimi kaybettiğimdeki en büyük dayanağım.

--spoiler--
herşeyi doruğunda yaşadı. zirvede bıraktı. kötüye gitmesine izin vermedi bu ilişkinin.
--spoiler--

türk dizilerinin son yıllardaki durumu

leyla ile mecnundan bahsediyorsak mükemmel. türkiyenin en iyi komedi dizisi çekiliyor.

iş görüşmesi sonucu beklemek

Beklenmemesi gereken durumdur. O devam yüzde doksansekiz gelmez.

yazarların sevgililerine yazdıkları yazılar

Sevgilim şimdi soğuk nemli bir odadasin. Yanında deden var bir de amcan. Ikisinde çok severdin. Bu gün 8 gün oldu benden gidip icimde yer edeli.. beni goturdun 8 gün önce ve seni bıraktın geriye. Oysa ben göze almıştım ölmeyi organlarimi kalbimi ciğerim sana baslamayi. Senin hayatta kalman için bir ömür yaşamayı bile göze almıştım. Ama sen sabredemedin sevgilim gittin.

Helal olsun sana LAN. Adam gibi yaşadın ışte bırak 19 yıl olsun bin yıl götürür beni yasattiklarin

Katildiginda eylemleri dusun sevgilim emek mucadelemizi verdiğimiz günleri. Sen mutlu ol uykunda ben burda devam edicem savasa.

kurban bayramına katliam diyen kişi

Bunu düşünmek için ne anti müslüman olmak gerek nede vejetaryen. Sadece her canlinin yaşam hakkı olduğunu bilmek kafidir. Ekosistem kendi haline birakilirsa bu hayvanlar zaten ölecektir. Ve dağda yasamadiklarina göre ölçülerinde farkedilecekler yada ölmek üzere olduklari anlaşılacaktır. Bu durumda ister fakir fukaraya dağıt ister kendin Ye. Ama bir varligin ticaretini yapmak inanç adı altında en genç zamanlarinda katletmek katliamdir. Kim ne derse desin bin tane ekside alsam durum böyledir.

not: Siz yobazlara karşı çıkmak için değil belki birinin bakış acisi degisir diye yazdım.

sigarasızken tadını yitiren içecekler

(bkz: bira)