bugün

eylemi gerçekleştiren kişi ya zamanında çok güzel mesajlar almı, onları arşivlemiştir şimdi o kalitede mesaj alamamktadır ya da hiç mesaj alamamaktadır...
söz konusu mesajlar eski sevgiliye aitse kişinin kendine acı çektirmesine sebep olan eylemdir. gecmisi hatırlatır gözlerin dolmasına sebep olur.gereksiz eylemdir mümkünse yapılmasındır.
eğer mesajları atan da eskide kalmışsa tek kelimeyle mazoşistliktir. * *
yeni mesajı olmayan yalnız insanların yapacağı eylemdir. * *
dünü tekrar tekrar yaşamak istemektir. ki bence artık gereksizdir. her şey söylendiği an geçerlidir, bir gün sonra, ya da bir hafta sonra bir anlamı kalmaz. her şey düşünüldüğü an biter. yıllarca mesaj saklamak mail saklamak kişisel saflığın romantizmin zirvesidir. ki ben vazgeçtim, okuyorum siliyorum. hayat hep yarından başlıyor gibi.
içinden bir sürü gereksiz yer kaplayan türleriyle karşılaşmak, ve derhal imha etmeye yarayan eylem. (bkz: temizlik)
her gece yatmadan önce, uykudan önce, gece masalı niyetine, şifa niyetine okunur, silmek becerilemez sil tuşuna gider gelir el, en fazla bu mesajı silmek istiyormusun görülür vazgeçilir. kalan aşk kırıntılarının yaptırımıdır.
tuvalette cansıkıntısına birebir gelen eylemdir. tuvalette insanın canı niye sıkılır ? onu da sıkılana sorun . ben sıkılmıyorum.
herşeyi tekrar tekrar yaşamak istediğiniz de kaçınılmaz bi aktivitedir.
tekrar tekrar okuyup olayları çok farklı yorumladığınızı fark edebilirsiniz.
tekrar tekrar okuyup olaylara az tepki verdiğinizi düşünebilirsiniz.
tekrar tekrar okuyup vay anasını şeklinde tepkiler verebilirsiniz.

ama bunların yanında gözyaşlarına da boğulabilir,sinir krizleri de geçirebilirsiniz.O yüzden siz böyle eski mesajları okumak gibi gereksiz şeylere girişmeyin.Hayat durup dururken eskileri anmak için fazla kısa.
10 sene öncesinde 2.sınıfta arkadaşlardan ayrılırken ufacık çocukların içini döktükleri kağıtları 12.sınıfa geçsen bile okumaktır. insanı duygulandırır. bi fena olursunuz böyle. özlersiniz, gözleriniz dolar, kağıda bakar durursunuz, o zamanlar simit oynardık, diye. iyi de kötü de yanları vardır. bakmayın yerenlere.

görsel
biraz once facebook tan eskiden biraz yanik oldugum bi kiza yazdigim mesajlari gordugumde yasadigim duygulara surukleyen fiildir.

insana o kadar banal bayagi bir his verir ki gecmise gidip kendine kafa goz dalsi gelir insanin.

sicak makarna yiyip kusup tekrar yemis gibi midesini bulandirir insanin.

oturup nasil oldu da boyle seyler yazdim diye dusundurur insan. muhtemelen beynin %98 ine kan gitmedigi bir yazilmis dedirtir. te allaam ya.

agzina dis macunu yerine benzer tupteki tras kremini sikmissin gibi hissettirir.

yapmayin denemeyein uzak durun dedigim eylemdir. attention please.
(bkz: kız tripleri)
Özlemektir, hiç bir yerde göremeyip, kokusunu içine çekemeyip mesejlarına sarılmaktır. Romantik gibi görünse de son derece çaresiz olmaktır. Mesajları yerine gözlerine bakmakta istenebilir, ancak mümkün değildir.
Uludağ sözlükteki yaşlılık alametidir.
çaresizlik ve özlemdir. mesaj atamayınca okumaya başlarsın, bitirene kadar sabah olur.
eski mesajlar bir de hoşlandığın çocukla olan bir konuşmaysa sırf bağımlılık yapmaması için üzülerek sildiğin mesajlardır.
(bkz: yalnızlık)
bugün yaptığım eylem.

watsap ve 22 ocaktan itibarenki mesajları falan.

o mesajlara kalsa dünyanın en iyi insanı ama arkadan konuşuyor ne yapacaksın..
yapılmaması gereken eylemdir. ne sözlükte ne whatsaprta ne de telefonda.

gereksiz yere insanın canını sıkar, aklını kalbini bulandırır.

eğer yapabiliyorsanız mesajları okuduğunuz zaman silin yarın öbür gün kavga ettiğiniz sevgilinizden ya da arkadaşınızdan gelen mesajları okuyup üzülmezsiniz.
Sabah sabah neden yaptığıma anlam veremediğim eylem.
amacı merak edilen eylem.
Zevk veren bir eylem.
artık mesajlaşılmayan kişiyle eski yazışmaları okumak bünyeye pek iyi gelmiyor. bir anlık gazla tekrar mesaj atabiliyorsun.
Boş kaldıkça yapılan eylem.
Hissiyatı diri tutuyor.
Öfkeyi de sevgiyi de..
Çok sevilen ama artık hayatınızda olmayan bir insanın mesajlarıysa çok canınızı acıtır. Sanki biri kalbinize iğneyi saplıyormuş hissine kapılırsınız.