bugün

insan haklarindan ayrilmasi dusunulemez olan, ayrimciliga karsi durma amaciyla duzenlenmis ve bireyleri kisisel ozellikleri sebebiyle ayrimciliga ugratmamayi hedef alan haklar butunudur.

fasist toplumlarda genellikle escinseller yagli kazikla ve linc yontemiyle oldurulmek istendiginden, veya en basit haliyle temel haklari ihlal edildiginden; demokrasi ve ozgurlukleri savunan bazi kafalarin desteklemesini umdugum, ama sadece umutlarda kalacak olan haklardir.
insan haklarıdır. insan olmayanların anlayamaması ve engellemeye çalışması doğaldır.

edit: ahah zavallı.
eşcinsellerin hangi haklarından yoksun ve neleri istediğini bilmiyoruz ki...bir çok kez yürüyüş falan yapıyorlar,seslerini duyurmak için, ama kanaatimce bizim topluma çok ters bi durum.ala bıyıkı kıllı bi adam başka bi adama aşkla sarılmış öpüyo kırmızı etli dudaktan, belki büyük şehirde sadece aaaa denir, ama küçük anadolu şehirlerinde direk ''çökün lan ''durumu yaratabilir.
özellikle olması gerekmeyen haklardır. zaten insan hakları onları da kapsıyordur...
hak? ne hakkı? rahatça sevişme hakları mı?
var..
beraber sokakta el ele yürüme hakları?
var..
sahilde slip don giyerek yürüyüş hakları?
var..
başı örtülülerin sahip olamadığı eğitim hakları?
köküne kadar..

ne kaldı başka? evlenme hakları mı illa?
eşcinseller ne için evlenmek zorundadır ki?
çocuk sahibi olamayacaklar..
cinsel kimliği belirsiz çocuklara sahip olmak için mi?
evlenmek zorunluluğunu hissediyorlar mı? sanmıyorum..
ama istiyorlarsa evlensinler, ben karışmıyorum..
ibnelere normal insanlar kadar hak verilmesi çok anormaldir.