bugün

Chp içerisindeki ermeni asıllı millet vekillerinin sayıları 5 6 futbol takımına bedeldir galiba. Chp milliyetçilerden oy almak için azerbaycanın yanında gibi gözüküyor ama parti milletvekilleri ve parti tabanının bir kısmı bundan rahatsız.

Ey kılıçdaroğlu hem laiklere hem muhafakarlara hem pkk lılara hem milliyetçilere hem ermenilere hem azerilere aklına gelebilecek her kesime oynayamazsın. Çünkü tüm grupları partinde toplamak partinin oylarını artırmakdan ziyade oylarını düşürür. Bilgine sunuyum istedim.
Türkiye'de yaşayan bir çoğunun da Ermenistan'da ki soydaşlarından çok farkı yoktur ermeni sevici Cihangir solcuları üzülecek ama gerçek bu hatta size bir olay anlatayım

1950 lerde bir komşumuzun ermeni bir komşusu var o zamanlar ikisi de genç yeni evlenmiş ermeni kadına doktor kesinlikle çocuk yapmaması gerektiğini sağlığının uygun olmadığını söylüyor lakin kadın dinlemeyip canını riske atarak çocuğu doğuruyor güç bela yetiştiriyorlar hastaneye kadının bu inadının sebebi de çocuk sevgisi anne olmak istemesi değil sayıları çok azalmış çoğalmaları gerekiyormuş

Bir örnek daha vereyim

Benim berberin ermeni müşterisi çok (malum Samatya eskiden paso ermeniydi) müşterilerinden biri düğününe çağırıyor abi ne olur gel diye bizim berber de sevecen adam gidiyor kilisenin papazı düğünde çıkıp vaaz verirken "sayımız bazı talihsiz olaylar sonucunda çok azaldı çoğalın tekrar güçlenmemiz lazım tekrar etkin konuma gelmemiz lazım" diye vaaz veriyor

Bana bir terör örgütünün söylemleri ile tanıdık geldi*
Ama gel gelelim Türkiye'de sayıları az oldukları için silahlı mücadeleye girmiyorlar lakin sayıları Kürtler gibi 10 milyon da değil 5 milyon olsa hınçak-taşnak cemiyetleri kaldığı yerden devam ediyordu hatta asala bile bitmemiş olabilirdi.
Kemalistin birinin açtığı bir başlık.
Okuyup geçin.
Hiçbir halk diğerinin kardeşi olmak zorunda değildir, türkler ve ermeniler tarih boyunca savaştıkları için kardeş olmaları isteseler bile mümkün değildir. Türkiye'de yaşayan ermeniler bu ülkenin kültürünü özümsemiş ve ermeni halkıyla olan bağlarını koparmışlarsa kardeşimiz olabilirler, örneğin karabağ savaşında ermenistan'ın yenilgisine üzülmedilerse kardeşimiz olabilirler; ancak ermeni halkı ile bağları kalanlar da kardeşimiz falan değildir.

Şöyle düşünün, Almanya'daki bir türk dönerci ile Alman kimyager kardeş midir? Eğer dönerci türkiye'yi hayatından çıkardıysa kardeş olabilirler, yoksa asla.
Vahe kardeşimiz evet.
yine bir kardeşlik masalının uydurulduğu başlıktır. ya arkadaşım niye herkesle kardeş olmak zorundayız? yok Türk-Kürt kardeştir, yok Türk-ermeni kardeştir. değiliz ulan. bir kere de türkler birbiriyle kardeştir diyin. sadece türkleri soydaşım olarak görüyorum ki zaten öyleyim. ne meraklısınız, türklerle düşman milletleri kardeş yapmaya. aptal politik doğrucular.
Ermeniler arasında oç olmayanlar kardeşimizdir evet.

*çok oç var çook..
Bakıyorum da ermenilerle kardeş olmaya çok hevesli olanlar var.
Herkes ermeni olursa biz Kuvayı Milliye!
Kardeşim değildir ama türkiye de yaşayan ermenilere de hadi kalkın gidin diyemeyiz tabiki. Onu bu ermenistanda yaşayan bazı şerefsizler yaparlar karabağ da.
görsel
babamız bilir biz ne bilelim.
Kürt değilim ama doğrudur, kardeşlerinizdir.

Pekala...

Ne diyelim öyleyse.
(bkz: madem ermenisin sormadan vermelisin)
Tövbe estağfurullah orospu çocuğu değiliz olm biz gidin işinize.
Ben değilimdir.
Onlar seni işgalci barbar moğol kırması türkler olarak görüp tanıtıyor ama yine de sen bilirsin. salaklık parayla değil tabii ki kardeş olduğunuzu sanabilirsin.

kendi anayasalarında ülkemiz kastedilerek batı ermenistan terimi geçiyor siz daha neyi tartışıyorsunuz? ne yunanistan, ne ermenistan, ne de güney kıbrıs bizim kardeşimiz değil. imkanını bulsalar bizi bi kaşık suda boğacaklar.
Hee sonrada başımıza çıksınlardır.
sağ olun efendim, siz de bizim kardeşimizsiniz. gazi erivan'dan selamlar.

buram buram kardeşlik kokan beyandır.
daha çok dillendirilmesi gereken gerçektir. Yıllarca birlikte yaşayan biz iki halkın ayri gayrı düşman olması mantık dışıdır... Her iki tarafın da acıları olduğu doğrudur. Bunları kqbul etmeliyiz. Birbirlerini yüzyillar boyu kesip doğrayan avrupalılar geçmişe sünger çekip biraraya gelebiliyorken halihazırda bir asırdır düşman olan bizler neden barışmayalım ? Sonsuza kadar mı düşman kalacağız?
Aynı ahırı paylaşan eşek beyanı.
tüm insanlar birbiriyle kardeştir aksini yapan ve söyleyen kalleştir.
Anaokulunda bir ermeni arkadaşım vardı her gün yemeğinden ayırırdı o aklıma geldi sonra lise de kürt arkadaşım oldu ama ben hiçbirinin ağzından şu güne kadar iyi ölmüş bunlar her biji kürdistan,ermeni katliamı gibi laflar duymadım ırkçılık cahillikten gelir insanlar ırklarıyla değil karakterleriyle hayvanfa farklı olurlar.
bir türk'ün böyle bir söz söylemesini geçtim, bir kürt'ün söylemesi bile aynı derecede pespayeliktir. bilakis 1915'in mimarı kürtlerdir.
ırk çorbası olmuş türkiye. senle bile akraba çıkabiliriz.
bir Kürt olarak, ermeniler bizim canımız ciğerimizdir. aynı şekilde Türklerde canımız ciğerimizdir. her hangi bir ırkın hepsine düşman olmak ancak gerizekalı olanların ve ülkücülerin yapacağı bir iştir. türkün türkten başka dostu yoktur diye diye dost bırakmadınız etrafınızda. başka ırkları hor görürseniz, ısrarla onları kendinize itaar ettirmeye çalışırsanız böyle tek başınıza ortada kalırsınız.