bugün

Mesele kendi acısıysa kan kusup kızılcık şerbeti içtim demek ama küçük bir kızın acısıysa verdiği merhametten rikkatle hüngür hüngür ağlamaktır.
elalemin karısına kızına bakmamaktır.
en kısa haliyle budur.
kendisine dair yazılmış tasarımları gerçekliği olarak alıp hayatını bunu gerçekleştirmek üzerine kuran erkek bilinci.

düşündüğüm yerde değilim. histerik sorularım son kertede aynı motifin çeşitlemeleri; neden ağzıma sıçtın? buradaki gizli özne belirli bir özne değil ama paranteze alınmış boş bir x tarafından simgelenebilecek gizli bir yaratıcıya duyulan tepkidir. bu benim diyebileceğim her sözcelenmiş içerik ben değildir. ben sadece geri kalan boşluğumdur. her içerik karsısındaki boş mesafeyimdir; düşünüyorum öyleyse varım değil ama düşündüğüm yerde değilim ve orda varım. öznenin tözel olmayan statüsü hemen yanı başımda, yüzüme çarpıp duran sokağın orada. gerçek bir insan öznesi haline ancak ne menem bir yaratık olduğumu kabul ettiğimde gelebilirim ve insan mıyım, değil miyim sorusuna verebileceğim nihai cevaba da anca bu noktada ulaşabilirim ama insan olduğuma dair bir ulaşımın kendisi sızının üzerine farkındasızlığın kadife örtüsünü sermez ve acı kaldığı yerden oymaya devam eder ruhun ak minesini. içinde olduğunu söylemek içindeliğin içinden kaçmanın tek yoludur ve kendime söylemem gereken bir cümle var, hala söyleyemediğim ki tüm kendime yönelttiğim aşağılamalar, mahvetmecilik oyunları aslında bir cümledir; açık seçik insan dilinde kuramadığım bir cümle. özne olarak ben ve sonuçta herkes esasında bir kayıp nesnesidir; nostaljiktir... bunun bir daha asla olmayacağını bildiğin halde insan olmaya duyduğun sonsuz melankoli.
Bacak arasındaki çıkıntıyla değil kişilikle olur.
Onda dokuzunun kaçmaksa geri kalan onda birinin sadece erkeklerin bildiği cumartesi olayında gizli olduğunu düşündüğüm hede.
görsel
Adamlıkla karıştırılmaması gereken kavram.
sahip olabilmektir, güçlü olabilmektir zorba olmadan, baba olmayı koca olmayı öğrenmektir erkek olmak, ekmek kazanmaktır, yeri gelince ezilmektir ve sesini çıkaramamaktır arkadakileri düşünerek, sevdiklerinin dayanacağı direk olmaktır erkek olmak.
sanıldığı üzere bir organ değildir. Sevdiklerimi koruyabilmek ve kendisini sevdikleri için feda edebilmektir.
(bkz: mükemmel erkeğin tarifini veriyorum)
YAŞAM BiÇiMiDiR.
Kendini kendinden önce başkalarını koruyabilmek sahip çıkmak.
Uçkurla değil de akıl ve kalple karar verebilmektir. Adam olabilmektir.
bir organ.
Ekmek getirebilmektir.
Sevdiğini koruyabilmek. Sözünün arkasında durabilmektir.
aldatmak değildir.
Bazı durumlarda erkeklik ;

sevişmek : sikişmek
bakar mısınız : bi baksana
pardon? : ne ne ne ?
pardon ( seslenme ) : aloo, şişt, birader, kardeş
penis : sik
vajina : am
kadın : am
yeri geldiğinde vazgeçmektir.
http://www.youtube.com/wa...mbedded&v=8MnAkVPklCU
sadece bir uzva sahip olmak değildir. sözünün eri olmaktır.
ciddi bir sorunsaldır.
erkeklik, sadece libido tanımlarla açıklanacak, sadece şiddet temelli ele alınacak bir olgudur.
cevabı eşşeğin sikidir olan beş para etmez soru.
erkek insan ırkın basit taslağıdır. kadın ise eklenti paketli halidir.
erkeklik erkeklerin kendilerine verdiği misyondur. erkek adam söyle olur böyle olur deyip kendilerine gaz verip egolarını şişirmeleridir. zaman zaman bunu kadınlarda yapıyor özellikle erkek annesi kadınlar sonra o küçük oğluşları koca bir öküz olmuş. şu videoda da insanımızın erkekliğe bakışı var. http://vimeo.com/56904521
son derece sinir bozucu. videoda sadece 3 kişi aklı başında konuştu biri sonradan batırdı zaten .
Erkeklil ağlamaktır. Yufka yürekli olmak ama bileği kuvvetli olmaktır. Kalbine ve önündekine söz geçirebilmektir.

Kadını ağlatmak değil ama kendiyle ağlamayan kadına eyvallah etmemektir.