sandeviç yemeğine farklı boyutlar ve kavramlar getirebilirler. misal; (bkz: ben)

--spoiler--
2 kepek ekmeğinin arasına 4 dilim peynir. ama önce ekmekleri soya sosu ile ıslat,
arasına 4 dilim pastırmayı 2 kat üst üste simetrik bir biçimde koy.
--spoiler--
pilav
barbunya
kurufasulye
taze fasulye
nohut
mercimek çorbası
http://www.oktayustam.com/yemektarifleri/
çikolatalı ekmek, tost, sandviç.
maklube tabi nur yüzlü badem bıyıklı gül suyu kokulu abilerimiz yapar bu yemeği.
-hazır pizza
-makarna
-sucuklu yumurta
-yağda yumurta
-dondurulmuş patates kızartması
-annenin buzluğa koyduğu köfteler
biz erkekler en güzel makarna yaparız hatta ben fırında makarna yaparım, canım çekti şimdi.
mis gibi omlettir.
soslu makarna
peynirli makarna
sade makarna
yoğurtlu makarna.
şimdi kıyaslamamak gerekir ben varım oktay usta var yani cins de değil yetenekte bitiyor bu işler.
sucuklu yumurta yapmaya çalışırlar fakat onda bile genelde ortaya çıkardıkları şey yumuklu sucurta gibi bir şey olur.
oktay usta' ya saygılar tabii.
her türlü yemek yapılır. ama hiç yapmıyorum kadınlar varken ben niye yapayım ki.
hepsi , memlekete eve tatile geldim annem yemekleri bana yaptırıyor bazen bu kadar iyi hemde.
D şıkkı ( HEPSi )

örnek : oktay usta.
-Mexicano taco
-chinese noodle

iddialıyım.
hiçbir şey. laf aramızda kalsın ailem olmasa açlıktan ölürüm bugün ilk yemeğimi 7 de yedim çünkü akşam 7 de annem eve gelmişti.
uyuşuklukta son noktayım sözlük. nabacam böyle bilmiyorum.
(bkz: Menemen)
güveç
kumpir
pizza
izmir köfte (köfte türü herşey)
çok pis mangal yakarım
her türlü sebze ve bakliyat yemeği
pilavın 1000 türü
zeytin yağlılar
aşure
not: mengenli veya bolulu hepsini geç profosyonel ahçı değilim.
görsel
görsel
kuzu kapama.
Menemen ve hazır çorba türevleri ayrıyeten salata tercihe göre yemeğe benzesin diye içine salam , kaşar , hazır yiyecekler konulan yemekler .
patates kızartması, karışık üstü yoğurtlu patates kızartması, domates soslu ve üstü sarımsaklı yoğurtlu patates kızartması, çubuk makarna, yoğurtlu ve domates soslu çubuk makarna, bütün makarna çeşitleri, bütün yoğurtlu ve üstü domates soslu makarna çeşitleri, mevsim salatası, havuç salatası, rus salatası, marul salatası, cacık, salatalıklı cacık, sarımsaklı ve salatalıklı cacık, tüm hazır çorba çeşitleri. (beni alan yaşadı yemin ederim).
menemen.
ılık götlü, kılıbık ya da karı kılıklı erkeklerin yapabildiği yemeklerdir genelde.
aşçıların %80inin erkek olduğunu hatırlatan başlık.