bugün

nefes alsın gideri var zihniyetinin, topluma kattığı sıkıntıdır. pirenin deve olmasına sebep olmuştur.
erkeklerin genellemeye kurban gitmesi durumudur.

--spoiler--
bizi bilen bilir, bilmeyen kendi bilir.
--spoiler--
nefes alsın yeter şeklinde seçim yapanları gayet seçicidir. artık nefes almasına ya da almamasına kriter olarak dikkat etmeyenler bile mevcuttur.
(bkz: nabız olsun yeter)

aza kanaat meselesi.
seçici ve geçirgen kızları severim.
(bkz: stoplazma)
"erkegler seçici deel, benim gibi garı varken o sarışın yelloza mı bahmış, hıııh gıccımın genarı efedersin."

zihniyetinin iddiasıdır.
kızların kendilerini standartlaştırmasından kaynaklanan bir durumdur. ne kadar da genelliyoruz değil mi bazı şeyleri. Ayrıntılar da bir o kadar ırak geliyor gözlere. popularite kavramı içi tahmin ettiğimizden daha da boşaltılmış oysaki. aynı şey sırf kızlar için değil aynı şekilde erkekler için de geçerli. siyah taytı geçirip kıçına ayağa topuklu üste de bir tshirt hooops ben güzelim. zaten bu şekilde kendini standartlaştırarak erkeğe kendisini tanıma fırsatı tanımadan standart hale gelmiş oluyor. erkekte de kız için pek de merak unsuru kalmıyor. misal ben ne zaman metroda bacak bacak üstüne atmış elinde kitap bir kız görsem dikkatimi çeker ve bakarım. ama aynı anda yanımda ya da karşımda oturan bir sürü taytlı vardır, onlara bakmam sadece görürüm. işin özü budur, anlatamadım da galiba neyse yine de;

tayt candır!
eğer 15-30 yaş arasındaki erkeklerden bahsediyorsak. evet. çok doğru önermedir. 30dan sonra beyin olması gerektiği yere dönüyor ve normal bir insan beyni gibi çalışmaya başladığından seçici olabiliyorlar.
nefes alsın yeter durumudur.
yanlış önermedir. seçici olmayanlar, cinsiyeti fark etmeksizin, abazalardır.
kızların verici olmamasından kaynaklanır.
full otomatik a.g.m. savar olmalarından.
Seçici olmaması eşittir mutlu olmasıdır. Seçici erkek yalnız kalır.
kalitesizlikle ilgilidir.
sinirsiz secim ozgurlugu vardir erkegin. istedigi her hatuna yazabilir. halbusu kadin oyle mi? anca kendilerine gelen teklifler arasinda secim yapabilirler.

yazik lan bu kizlara, hoslandiklari adam gelip ona acilmazsa uzaktan uzaktan yalanip durmaktan baska yapacaklari bir sey yok.
Aynı anda 2 kızın oltaya düşürülmesi halinde geÇersiz olacak genelleme.
bir deligi bir solugu olsun diye dusunen erkeklerdir.
''kadın olsun, çamurdan olsun'' mantığını güden tiplerin seçici olmasını beklemek, papanın müslüman olmasını beklemek gibi bir şeydir.

+ben aidsliyim
-kadınsın ama di mi?
+evet, kadınım ama aidsliyim
-atın ölümü arpadan olsun, sorun değil.
bu dereceye erişince gerçekten enteresan şeyler yaşayabiliyor insan. seçici davransan umruna almayacağın kızlar tarafından reddedilip bunalıma girme ihtimalin de var seninle ilgilenmesi imkansız görülen kızların seninle ilgilenmesi hali de.

şahsi kanaatime göre de özellikle 25'e ulaşana kadarki ilişkilerde seçici davranmamak kişinin ruh sağlığına olumlu katkıda bulunuyor. hele bir boğa erkeğiyseniz en güçlü bu içgüdüye ego yüzünden ket vurmaya gerek yok. yoksa ilgileneniniz olmaz, bunalımlara girersiniz, yalnız kalırsınız.

(bkz: pierre marie ye çakıyor mehmet otuzbir çekiyor)
Erkeklerin tercih hakkı olmaması durumudur. Türkiye gibi cinsel açlığın afrikası, bir kadına yirmi erkeğin asıldığı bir ülkede elbette tercih hakkı erkeklerin değil kadınların olacaktır, gayet olağan bir durum bu, felsefesi yoktur.
doğru olmayan bir önerme. çünkü ben çok seçici biriyimdir ve benim gibi seçici olan birçok erkek vardır.
Kesinlikle günümüz dünyasında geçerli olmayan önerme. Gayetde armudun sapı üzümün çöpü yapan erkekler var hatta hiç az değiller.
Yarak kürek bir genellemedir.
evrimseldir. ne kadar abazaysan o kadar çocuğun olur. ne kadar çocuğun olursa o populasyonda genlerin o kadar çoğalır.
amaclarına göre değişiyor bence seçicilikleri.