bugün

aşık olmak,
değer vermek,
ve sadece sevmek..

başka bir nedeni yok, gönülden sevmenin..
başkasını bulamıycam diye korkmaları.
kaybetmekten korkulan kadına bağlanılır. erkeğine tam güven vermeyen , hep kayıp gidecekmiş gibi avuçlarından hissederse erkek daha çok bağlanır kadınına.
Dış görünüş etkiler sadece, karakteri bağlar insanı. Gülen bir yüzü, güzel gönlü olmadıktan sonra adriana lima olsa kaç yazar? Zaman geçtikçe yüzünün güzelliği içinin çirkinliğini örtemeyecek hale gelir..
Sığınma, kendini tamamlama arzusu,sevme sevilme ihtiyacı,...
sevildiğini ve hep sevileceğini bilmesi.
kadında güven-huzur bulmaları.
erkeklerin ve kadınların iki yarım olduğu düşünülür ise, bir tüm olmak için birbirlerine bağlanırlar. ayrıca şu yazıda gayet güzel anlatılmıştır, okuyoruz.
http://www.antoloji.com/birine-baglanmak-siiri/
Cosmopolitanvari başlıkları seviyorum.

Erkeğinizi kendinize bağlamanın 10 yolu. Bana bunlarla gelin. En azından gerçek hayatta kullanalım.

Odun geldik, odun gitmeyelim.

Ben ip kullanıyorum bu arada. Risksiz oluyor.
birine bağlanma ihtiyacı.
sen kendi annene zaman zaman katlanamazken bile eşinin büyük sakinlik ve olgunluk ile onu kırmaması,
birlikte kahkaha atabilmek,
akşam eve geldiğinde eşin olan kadınla dost gibi günü değerlendirmek belkide dedikodu yapmak,
her zaman güzel kokması,
bir gün evladım olacaksa bu kadın o kadın demen,
çiçekleri açtığında dünyanın en mutlu kadını olabilmesi,
yoğurt kaplarına su ve artan yemekleri koyup her gün bıkmadan usanmadan sokağa götürmesi,
ultra zeki espiriler yapabilmesi,
her zaman değil ama için buruk olduğunda bir çocuk gibi seni şenlendirmesi.
en büyük sebeplerden bir tanesi sevilmek istemek ve artık yorulmaktır fikrimce.
sözkonusu sebepler bağlanan erkekleri bağlar.
fallik dönemde erkek çocuğun annesine olan bağlılığını gösteren kompleksin ileriki yaşlarda bir dajavuya yelken açması.

eksilemeyin. froyd diyor. gidin o pzevengi eksileyin.
herşeye tebessüm etmeleridir. ne söylersen söyle gülüşmeleridir. kişi onun yanında kendini önemli biri zannetme duygusuna kapılır. hoş bi duygudur, her vakit özlem duyulur.
kesin ip var amk.