bugün

Ensede uzaltılmış ve açık renge boyatılmış saç.*
işaret parmağıyla kulağa dayanan cep telefonu.
karşısındakine cevap verirken: "neeaa bileyiiüüm laygn ben" gibi cevap veren, saçlarını horoz şeklinde yapıp sokağa çıkarak şekil yaptığını sanan evcilleşememiş insan örnekleri.
Eldeki tesbih. Altın kolye ve en kötüsü de ağıza alınmayacak küfürler. Tabi unutulmaması gereken birde ben herşeyi yaparım tavırları.
yumurta topuk ayakkabı, beyaz çorap, tesbih, altın kolye...
2 cm boyutlarında topuğu olan iskarpin ayakkabı, bileğinde zincir bir bileklik, saçlar artık jöleyi emmiş arkaya doğrı yapştırılmıştr, ellerinde tesbih, çakmak, ve 3310 tarzında telefon. aslında kişiye göre değişebilen kimisi giyinişe göre kimisi konuşmasına kimisi davranışlarına vs.göre kıro sınıflandırmasına koyabilir.
boyunlarına taktıkları altın zincir ve 45 yaş altı erkeklerin tesbih kullanmasıdır .
siyah pantolon beyaz gömlek beyaz çorap üçlüsü.
gömleğin 3 düğmesinin açık olması..
cüzdanın ince ve ya hiç olmaması.
memati stayl yürüyüştür.
karısına yada sevgilisine erkek doktora muayene olmak yok demek.
sokağın ortasına tükürmek. iğrençler.
bende mi hata var acaba diye düşündüren başlık.
dudakları kapatan bıyık.
gömleğin önünü memenin altına kadar açıp iğrenç göğüs kıllarını dışarı fırtlatmasından kaynaklanır.
böylelerine genç kızlar arasında allahın kırosu denilir.
gömleğin açık yakasının altından görülen atlet.
gömlek yakasını yarısına kadar açmaları, beyaz atletleri.
Şiveye bağlamaları. Her zaman şiveli konuşuyorsa,tamam. Ama bunu arada yapıyorsa ve itici olduğunun farkında değilse... Söyleyemeyeceğim.
Beyler bu yaz takıldığım tip:
esmer tenli, dar tişört giyen, altına alevli şort, seher boxer, parmak arası terlik elde tespih liselilerden selam alan bir genç gibi oldum.
Cahil kızlar numaramı istedi mahalleden otopsi selimin numarasını verdim.
dar gömlek - kumaş pantalon berbat ötesi oluyor.
(bkz: üzgünüm)
sokakta kızları takip etmek.
reddedildikçe takipte ısrar etmek.
(bkz: gömleğinin düğmesini açıp kıllarını gösteren erkek)
dışarıda onca kız varken, kıçları oturmaktan yosun bağlamış sözlük kızlarına yazmak.

kanımca gayet kıroca bir davranış.
kezbanları siklemek.