bugün

+ baba bu kadın senden çok küçük.
- bana virdi.
+ sen de haklısın.

karikatürünü hatırlatır. veren kadın iyidir, candır.
problem çıkartmayacağı düşüncesiyle elde edilmeye çalışılan kızdır.
bu konuları bin defa irdeledik, konuştuk.

erkekler kadınlar gibi detaycı değil, bu yüzdendir ki erkekler daha çabuk aşık olur (bence).

bak, efendi kız dediğimiz uzun iştir. erkekler uzun iş sevmez.

Bulacaksın.
tanıyacaksın.
aşık olacaksın.
o kızın da seni sevmesini sağlayacaksın.
o kızın da sana aşık olmasını bekleyeceksin.
sonra aşk bir süre devam edecek.
ailelerle tanışılacak.
aileler çocukların birlikteliklerini onaylayacak.
aileler uyum içinde birbirleriyle anlaşacak.
sonra kız isteme.
söz.
nişan.
naz.
niyaz.
beyaz eşya.
gelinlik.
Damatlık.
damat traşı.
....
..
.

hangi erkeğin buna sabrı yeter arkadaşım?
pek azının, nadiren.

halbuki kaşar dediğimiz fast food gibi.

hiç kaşara bulaşmadan işin temizini seçen erkek varsa da, çoğu erkek (her erkek demiyorum) işin kolayına kaçar.

işin kolayı da; vur kaç.

bu arada son olarak; evet, efendi kız da az bulunuyor ayrıca.
kızların piç erek merakı gibi bir şeydir.
çocukların buzdolabındaki ilacı merak etmesi misalidir.
olmayandır. ya da ben erkek değilim.*
sistemin paradokslarına bir örnek dahadır.

bütün erkekler ve kızlar hep şöyle iyi, böyle iyi, böyle saygılı, böyle güzel kız/erkek istiyorum der durur. ama bunu diyenler hep söylediklerinin tam zıttı erkeklerle ve kızlarla birlikte olurlar. bu yaşamsal bir paradokstur. türkiye'de sıkça karşılaşılır.

kızların efendi erkek yerine piç tercihi, erkeklerinse iyi kız varken en yollu olana gitmesi bu yüzdendir. bu paradoks hayatımızın içine girmiştir.
ona vermesinden dolayı.
net olarak doğrudur. şimdi bu ülkedeki kadınlar üzerinde her şeyi karşı cinsten bekleme algısı yaratılmış insanlar tarafından bu yüzden ilk teklifi karşıdan bekliyor hepsi tabi kendini beğenmiş olmayıp işveli ve yakın davranan kızı da farklı olduğu için kaşar yaftası yapıştırıyor bu arkadaşlar hemen. ama değiller, sonuçta iç güdüleriyle hareket edip olması gerektiği gibi davranan kız her zaman öndedir. sana kuyruk sallaması seni istiyor olduğunu gösterir, zaten güzel, kültürlü olan rahat oluyor genelde. çocuk gibi taktiklerle uğraşacağına, veya kapris çekeceğine benim böyle olanlar ilgimi çekiyor.
Cidden o kadar namuslu kızım. Bugüne kadar bi tane gerçekte sevgilim oldu. Ama neden bi iki tane bakan anca bulurum. Yanımda bi tane kaşar arkadaş var on tane bakan laf atan bilmem ne. Bu kadar kaşar kız seviyonuz sonrada patlak kız diye dalga geciyonuz. Ondan sonrada vay efendim kızlar niye bize vermiyo niye kızlar anlaşılmaz!
Aynı şekilde kızlardaki orospu erkek merakıyla doğru orantılıdır.
lan tabiki doğru namuslu kız bulamıyorsun geriye kaşarlar kalıyor başka çare yok. Bazı erkeklerde gay oluyor ibne oluyor. allah bizi onlardan uzak tutsun.
kizlardaki piç erkek merakindan farksizdir.
kızlardaki serseri erkek merakıyla bir giden ilişkidir. akabinde birbirlerini döner bıçaklarıyla kovalayan erkek sürüsü ve çığlık atan kızlar. yıllardır aynı manzara.
Kaşar olmama ramak kaldı bu sayede.