bugün

hep merak etmişimdir bu konuyu,
bir bakarsınız çok yakışıklı bir erkek çirkin bir kızla beraber..
bir takım çıkarlar için mi yoksa kız zeki olduğu için mi beraber olurlar?
aslında sırf ben değil hiç bir kız anlayamaz bu durumu ve erkekleri kategorilere ayırırlar..
sırf güzelliğe bakan bir erkek tipi vardır, genelde piç diye adlandırılır çünkü ne zaman kiminle beraber anlayamazsınız ve sürekli ilişki değiştirir..
bir de zeki kızlardan hoşlanan erkekler vardır, onlarda aklını kullanabilen kızlarla çıkarlar.
ayrıca müzik zevkine görede sevgili seçen erkek modeli vardır, pink floyd dinliyorsa çıkacağı kızın serdar ortaç dinlemesi abes kaçar..
yataktaki güzelliğiyle doğru orantılı bir anlayıştır.
belli bir kalıbı yoktur, herkes için farklıdır. çünkü güzellik görecelidir.
günümüz erkekleri için; güzel yüz, iyi yürek ve hoş bir fizik yerine bolca makyaj, modaya uygun olduğu kadar göze de hitap edecek kadar cüretkar giyinimli hatunlar, kainat güzelidir. doğallığın anlamını yitirdiği şu günlerimizde, makyaj yapmadan sokağa çıkan kıza "hop naber bilader" muamelesi görmesi kaçınılmazdır.
küçük ağız, düz hatlara sahip burun, iri gözler, fazla makyaj yapılmamış bir yüz. önemli olan iç güzelliği diyenlere katılmıyorum. zira dış güzelliği olmayan bi hanımla gidip de tanışmaya çalışmaz erkekler içi güzel mi acaba diye.
bu anlayış her erkeğe göre değişmekle beraber, bazen herkesin seçimi aynıdır. (bkz: Megan Fox)
Dudak, Göğüs, Kalça
herkes için farklı kriterlerin olduğu, bana göreyse samimi olsun yeter, diyebileceğim anlayıştır.
bal dudaklı, elleri ayakları güzel, bakımlı, temiz kızdır.
böyle güzel kızların ne giydikleri, nasıl konuştukları, nasıl davrandıkları da önemlidir tabii.
inci: am göt meme
ekşi: nutellası olsun yeter
ulu: çok konuşmasın yeter.
verirse güzeldir.

edit: ne verdiğine bağlı.
erkekler için güzel kız "anlayışı" "anlayışları" bellidir aşağı yukarı, sonrasında diğer aşamalarla konu pekiştirilmelidir.
(bkz: ben güzele güzel demem güzel benim olmayınca)
(bkz: güzelliğin on para etmez bu bendeki aşk olmayınca)
(bkz: iyi kız)
günümüz abazanlarına göre kıpırdasın yeter. Her türlü ayılır bayılır, hatta 5 dakika önce tanıdığı bir bayana evlilik bile teklif edebilirler. *
Her Amin etrafindaki et parcasi guzeldir (bkz: abaza)

Not mobilden bkz cikmiyor olabilir aaa yapamamis salak diyenler cikacaktir.
karşıt görüşlü olması gerek.
zıt kutup birbirini çeker.
güzellik 2. plandadır.
oturup bir şeyler konuştuğumuzda mutlu olabileceğim bir insan olması gerekir.
fiziki güzelliğinin yanında kafasını da güzel olması.
gözleri gülmeli ışıl ışıl, dili munis olmalı akmalı şırıl şırıl, endamı alımlı olmalı süzülmeli ağır ağır. hepsi bu.
''nefes alsın yeter'' aklıma gelen ilk şey bu oldu.bunuda yeni öğrendim sözlükteki bazı yazar arkadaşlar sağolsun.(kibarlığa bak kibarlığa hehey!)ama ciddi bir yorum yapmak gerekirse;kalk dediğinde kalkacak otur dediğinde bir daha oturmayacak bir kız modeli yani daha net bir ifade ile hem erkeğini dinleyecek hemde kafasının çalıştırdığını gösterecek biri olmalı.

(bkz: sözlük bana kız bullan allahsız diyen küstah)
teoride ve pratikte farklıdır...
Tabi ki dış güzellik önemli. Ancak biryere kadar. inançlı ve dürüst olması da çok önemli.
bıyıklı ve kalın kaşlı kızlar.
sesi çıkmasın, nefes alsın, kasa sağlam olursa iyi olur bide
zarif kız güzel olur. tersi doğru olmayabilir. kimi arkadaşlarımın sandığının aksine güzelik ve kaşarlık doğru orantılı değildir daha çok hiperbolik bi ilişki söz konusu olabilir ikisi arasında, yani belli bi noktadan sonra yatay asimptot değerine yaklaşır fakat; asla o noktayı geçemez.
güzel bulduğun kızın gözlerine bakamıyorsan, sana baktığında yüzünü çeviriyorsan, yanakların kızarıyorsa, onunla konuşurken kekeliyorsan ona aşık olduğunu kendine bile itiraf edemesende sen ona abayı yakmışsın demektir ustam.
nefes alsın, sana tepki versin, belaltı güzel olsun yeter.. yüze gerek yok.