olaya tarafsız gözle bakan ve cinsel algının dışında düşünen herkesin görebileceği gerçektir. erkek vücudu gerek asalet, gerek gösteriş, gerek yapısı itibarıyla kadın vücuduna oranla çok daha estetiktir.

toplumda estetik vücuda sahip olanların büyük çoğunluğu kadındır, kabul ama erkeğin en düzgün fiziğe sahip olanı kadının en düzgününü her daim geçer.

en basitinden şöyle düşünün; kadınlar için ortalama kiloda olmak, hafif dolgun göğüs ve kalçalar çekici olmak için yeterli olurken erkek ideal fiziği içinse oldukça iyi beslenmek ve sağlam spor yapmak gerekir. yani erkekte ulaşılabilecek en son noktaya ulaşmak gerçekten büyük bir sabır ve özveri ister. erkeğin ulaştığı son noktadaki kaslı, parçalı ve yapılı vücut ise kadınların asla ulaşamayacağı bir noktadır. genel itibarıyla kadın vücudu daha estetik bulunsa da erkek vücudunun asaleti, yapısı, gücü ve çekiciliği kesinlikle çok daha fazladır.
estetiğin boyut değiştirdiğinin göstergesidir.
Beyin yakan tespit, erkek bedeni daha estetik olsaydı kadınlar rağbet görmez, ortalık ibneden geçilmezdi.
Goreceli bir kavram.
Sırt bölgesi düz ve temiz, sivilcelerden arınmış, kalçalar da bel gamzesiyle desteklenmişse "al sana estetik ulan" demek istediğim önermedir.
Eğer spor yapan bir erkekse hele, her açıdan erkek, kadın bütün vücutlara taş çıkartır o. Kaslı, parçalı, fit bir vücut her açıdan çekici ve estetiktir.
valla bana tam tersi geliyor.
Kadın vücudunun çekici olması için her daim pürüzsüz, yumuşak ve narin olması zorunludur. Bu da oldukça güçtür. Oysa erkekte sportif ve tüysüz, aknesiz bir vücut çekici olmak için yeterlidir. Antik roma heykellerinde bile erkek vücudu daha gösterişli, yapılı, estetik ve güçlü olandır. Bu da bize gösteriyor ki erkek vücudu kesinlikle kadın vücudundan daha estetik ve gösterişlidir.
görsel
Bugün spor yaparken fark ettim. Duvarda spor yapan kadın ve erkek posterleri vardı. Tarafsız gözle baktım cinsel yargıları bir kenara bırakarak. Erkek vücudu harbiden sanki bir sanatçı tarafından santim santim çizilmiş biçimlendirilmiş. Kas dizayni damarların görünmesi karın kasları sırt kasları hepsi bir bütünlük içinde. Kadın vücudu ise sade evet evet sade. Fabrikadan çıkmış gibi hepsi birbirinin aynısı.
bunu yazan ya gay ya da yeterince kadın vücuduyla işi olmamış.
görsel
görsel
Tarafsız gözle bakarsak erkek resmen doğa tarafından torpilli yaratılmış.
(bkz: nasıl ibne oldum) bölüm 1.
saçmalamayın lan ipneliğin lüzumu yok.

doğadaki diğer canlılar için bu geçerli olsa da insan türü için geçeli değildir.

şekilli filan deyin lan bari...
Kendi kendinize hallenmediğiniz kalmıştı bi heh o da oldu.
tespit değil gerçektir.

görsel
estetik olması göreceli bir kavramdır. kişisel görüşüm;

bir kadının vucudu kıvrım kıvrım aksa yatakta
en sade haliyle öylece sere serpe
nuh tufanıymışcasına dünyamı sarsa
açıkta kalmasa tek bir zerre
yine de kadın bir şiirdir
şairi tanrıymışcasına...
- üüüf be... Adamda ki kalçaya bak.
+ ?

- şu adamın boyuna bak, everest gibi... tırmanmasım geliyor Haluk abi ya...
+ Tövbe tövbe..

+ Oğlum neden futbolcuların antrenman sahasında buluşmak istedin?
- moralim bozuk Haluk abi yaa, biraz manzara seyrederim neşem yerine gelsin konuşur dertleşiriz dedim.
+ Ne manzarası lan, burası futbol sahası.
- tamam da bak şu kaslı bacaklara, terlemiş baldırları vücutları... insanın içini açıyor abi bu estetik güzellik.

+ Ben gidip kola falan alayım.
- bana kutu kola al.
+ Yok, sana şişe kola alayım.
- neden?
+ Kolayı içersin, şişenin üzerine oturursun. Eee bu güzel manzara karşısında daha çok zevk alırsın.

Böyle kısa öykülere vesile olacak durumdur.

Unutmadan; zevkler renkler tartışılmaz.
Birisi güçlü birisi seksi
Estetik uğrasarak olur.
müze gezdikten sonra akıllarda kalanların sözlüğümüze yansımasıdır.
kadın vücudu muhteşem bir sanat eseridir.
şimdi oturup sanat tarihini mi devirmemiz gerekiyor doğru yanıtı bulmak için diye meraka düşürür.
Bence yanlış bir önermedir. Tam tersi olmalıydı.
genel fizik olarak hayır kadın vücudu daha estetiktir. ancak cinsel organdan bahsedeceksek evet. penis harika bir şey değil sonuçta cinsel organ falan amına koyim ancak bazı kadınların cinsel bölgelerini görmeye bile tahammül edemeyebiliyorsun amk estetikmiş şuymuş buymuş hak getire zaten de bakmamak için çaba sarf ediyorsun. hayır bide hem kötü hem kiloluysa zaten allah affetsin.

görsel
[kat: ibne olmadan önceki son sözler]