o kadar düzgün davranıyorsun bana karşı ki seni yatabileceğim bir insan olarak görmüyorum anlamına gelen söz.
bir erkeğin bazı gözlemsel saptamalar sonrası; bir kıza asla zarar vermeyecek, güvenilir yapıda olduğuna kanaat getirmek...

--spoiler--
Üniversitedeyken okuldan bir kız arkadaşım, yaz okulu boyunca yurtta kalamayacağını, samimiyetimize güvenerek benim evimde kalmak istediğini söyledi. Kabul ettim ve o yaz boyunca birlikte yaz okulumuza gidip, derslerimizi verdik. Peşinen bana güvendiğini ifade ettiği için; bırakın ona elimi sürmeyi, yanlış anlayabileceği bir harekette bile bulunmamak için sürekli özen gösterdim. Sonraki sene okulda olayı öğrenen kızların gözünde delikanlı, güvenilir erkek rütbesine terfi ettim. itirafıma gelince; kızla birlikte kaldığımız süre içerisinde ve sonrasında, yakın arkadaşlarıma fırsattan istifade hava atmak için kızla geçirdiğim ateşli gecelerin hikayesini anlatmaktaydım. O beni nasıl anlattı? Ben onu nasıl anlattım? Olmadı tabii.
--spoiler--

(bkz: huylu huyundan vazgecmez)
kişinin işletim sistemini çökertebilecek fatal error iletisi. bin tane anlam çıkartılır bundan.

- erkekler kötüdür, sen iyisin.
- ben biraz daha erkeksi, maço tipleri seviyorum.
- fazla iyi niyetlisin, üzülürsün.
vs. vs..
kadın da değilim. e ne oluyorum ben o zaman? sorusunu sordurtur.
cevap çok basit. sen bir meleksin. gocunmana gerek yok.
hem hakaret hem iltifat içeren sözcük. laf sokma amaclı da olabilir.

(bkz: kaş yapayım derken göz çıkarmak)
amacının şahsıma hakaret etmek mi, iltifat etmek mi, yoksa taşak geçmek mi olduğunu anlayamadığım bir kızın, kendisine duygularımı açıkladığımda dudaklarından dökülen dumur edici sözdür...

-ya kaç zamandır farketmişsindir ilgimi zaten... senden hoşlanıyorum ben... durum bu!
+yaa biliyorum evet, seni de tanıyorum zaten... sen erkek olamayacak kadar iyi bi insansın ama yanlış anlama beni, çıktığım var!
-(iç ses) erkek olamayacak kadar iyi bir insan... allah'ım teşekkürler, iyi ki çıktığı varmış! hamd-ü senalar olsun rabb'im! ya ''tamam'' deseydi ne yapardım bu malla ben?!