bugün

ulaşım masraflarını bedavaya getirmek isteyen dişi bildirisi. haykırış.
eşekle evlenmeli.
çifte de atar
duyduğum en saçma sözlerden biri. net bir açıklaması olmayan sözcük grubu.
(bkz: neresinde)
bir takım sorulara gebe olan önermedir.

sırtta mı kucakta mı taşımalı.

(bkz: ağır vasıta olarak erkek)
(bkz: döşü gıllı ossun)
eyvallah, lakin taşınmak isteyen kilosuna biraz dikkat etmeli.
halterci ile evlenmeye niyeti olan hanımefendinin sözü.
televizyonlarımızdaki evlilik programlarında sık sık kullanılan saçma kelimedir

(bkz: kel olmasın)
(bkz: boyu 1 86 olsun)
(bkz: herif ossun da gerisi möhüm değil)
(bkz: elektrik alamadım)
çok vardır böyle kızcağızlar. neymiş onu girdiği her ortamda taşıyacakmış, rezil etmicekmişmiş.

devamlı kendisine övgü dolu cümleler söylemesini, yemeğe çıkıldığında hesabı ödemesini, ayağını yerden her daim kesmesini, kendisini hediyelere boğmasını, para sıkıntısı çekmeden rahat rahat yaşamayı kendine amaç edinmiş kızların söylemidir. çok merak ediyorum bu kişinin böyle bir adamı taşıyacak kendi güveni var mıdır(?) kendine beygir mi arıyorsun(?)

bunu kendine güveni olan, ayağı yere sağlam basan, olgun, bulundukları mevkiyi hazmetmeyi bilmiş mütevazi bayanlardan asla duyamazsınız. onlar zaten farklarını ortaya apaçık koymuşlardır.
mesleği hamallık ise evet taşımalı.
aşırı kilolarının psikolojik devinimi içinde edilecek lakırdıdır.
en fazla yatağa kadar taşır.
bazı erkeklerin anlayamadığı ve ifrit olduğu beklenti. burada kastedilen taşıma görevi; vinç operatörlüğü değil. erkeğin kas gücünden veya kaldırma kapasitesinden bahsedilmiyor. erkeğin maddi ve manevi gücü kastediliyor. mesela cıvık olmayan ağır başlı bir adam mesela para kazanan ve birlikte olduğu kadının maddi ihtiyaçlarını karşılayabilen bir adam.

burada hemen zıplayıp hani eşittik niye masrafı biz karşılıyoruz gibi abuk bir saldırı düzenleyip, türkiye gibi ülkeler de kadının; toplumdaki yeri, tanınan olanaklar gibi sikimsonik bir başlıkla iki sayfa konferans verdirmeyin. eşit değiliz; taki biz de size ve haklarınıza tecavüz edebilene kadar. o yüzden işinize geliyorsa; ya taşıyacaksınız ya da abazan cumhuriyetinin birer neferi olarak elinize iyi bakacaksınız.
erkeğin güçlü olması gerektiğini vurgulayan önerme, bu güç tabiki hem fiziksel hemde tinseldir.
beni taşımalı dediğinde " sülalemi de taşımalı " demek isteyen kızdır.
beni taşımalı derken "düğünden gerdek odasına kucağında götürmeli" demek isteyen kızdır.
kendini çanta sanan kadın söylemi.
seni mi taşımalıyım yoksa senin ugglerini mi, guccilerini mi, burberrylerini mi, louis vuittonlarını mı taşımalıyım? eğer kasıt sen ise peki sen beni taşıyabilir misin diye sorarlar adama!
"ben her boku yedim, benle çıkmak istiyorsan miden bunları kaldırabilmeli" demenin kibar yoludur.
yaşamda belli bir mevkiye gelmiş kadının birlikte olacağı erkekte aradığıdır.

bizde erkekler birlikte olduğu kadını sürekli toplumdan izole etmeye çalışıp, onun başarılarına, kariyerine set koymaya çalıştığı için kadın da artık güçlü, onun konumu yüzünden kendini ezik hissetmeyecek erkek aramaktadır.
bu lafı biryerde okuyup sevgilisini ulu orta sırtlanmaya çalışan türleride vardır.
yatalak olan kadının kendi içsesiyle konuşmasıdır.
erkek olmamama rağmen bu sözü her duyduğumda benim bile içimden hassi.tir lan sen kimsin demek geliyo.. nasıl saçma sapan nasıl yüksek komplekslerde bi kızın söylemidir bu.. bunu diyen %500 falan hiç bi işe yaramayan, hayatta hiç bi özelliği olmayan eziğin allahı olan bi kızdır. ama gerek çevresi tarafından gerekse içten içe 'yaa ben her şeyin en iyisini hak ediyoruuuuum' mottosuna inanmış, inandırılmış kızdır..
Beni taşımalı, beni sevmeli, bana sahip çıkmalı , beni korumalı, ben olduğumu unutturmamalı, bana değer vermeli, ayaklarımı yerden kesmeli, özel olmalı, gibi sözleri etmekle arabayı duvara çarpmak arasında fark yoktur. Hep karşı taraftan beklenen bir ilişki ne kadar ilerler? Beraber sözü daha fazla kullanılmalı. Anca beraber kanca beraber.
Sen de onu taşı, sen de ona özel olduğunu hissettir, sen de ona değer ver, sen de onu sev...