bugün

(bkz: kadın dediğin taşınabilecek ebatlarda olmalı)
değişik esprilere yol açan izdivaç rezilliğin en çok kullanılan sözlerinden biri. hayır diyenlerde en az 100 kilo seni taşımaya vinç gerek ablam benim. nereye taşıyolşar seni damat adayları.
aslında çantayı ima eden kelime topluluğu.
(bkz: izzet altınmeşe)
erkek yerine hamal arayan hatunun isteğidir.
Hammal arayan kadının ; makyaj malzememi , kıyafetlerimi ve her türlü masrafımı karşılayacak erkek arıyorum demesidir.Aslında hammal arıyorum diyecek ama dili varmıyor söylemesine.
-evet aysen hanım nasıl bir erkek istiyorsunuz?
+erkek dediğin beni taşımalı. öyle bir erkek istiyorum.
-şeyy ama 165 kiloyu hiçbir erkeğin taşıyabileceğini sanmıyorum.
+yanlışınız var ben 165 kilo değilim, 164,8 kiloyum. lütfen ama yanlış söylemeyin zoruma gidiyor ama.
-onu da pek taşıyabilecek bir erkek olduğunu sanmıyorum ama ıııı neyse efenim bir izdivaç programının daha sonuna geldik. aysen hanımı taşıyabilecek erkekler arayacak mı merak içinde bekliyoruz. bir daha ki programda görüşmek üzere. zayıf kalın efenim.
http://www.itusozluk.com/...rkek-istiyorum_174533.jpg
filmlerde gördüğü romantik şeylerin gerçek hayatta olmasını isteyen ve istediğinde olacağını sanan kızın söylemidir.
erkeğin içinden gelmedikten sonra sen istedin diye sana verecekleri-yapacakları gerçekten hoşuna gitmez insanın, ama insan bunu başına geldiği zaman anlar.
paraları görelim cümlesidir. hiç zorlama "semer vurmak istiyorum" de bence kısaca.
bir kaç birliktelikten sonra ayrılınmalı. illa ki bir taşıma isteniyorsa yatak hikayeleri arkadaş ortamına taşınmalı "hakkın budur" diyerek.

erkek veya kadın farketmez, herkes sevdiği kişiye herşeyini vermeye hazırdır ama bunu dile getirmek basitliktir ve isteyen insana hiçbir şey vermem ben kendi adıma.
sarı saçlı resmimi gördü, nalan hemen saçını sarıya boyatıyosun dedi, canım taşıyamazzsınn sen benii yaptım hemen, kaldı öyle..
yukarıda görmüş olduğunuz anlatıda geçen taşıma sözcüğü tanımı karşılar.
Çok anlamsız bulduğum cümlelerden biridir ; Beni taşıyabilecek bir erkek arıyorum; cümlesi.

Bir erkek seni neden taşısın ki? Sen kendini taşıyacaksın.

Tek başına birey olmayı öğreneceksin.
Hayatta, yanında bir erkek olmadan da yaşayabilecek durumda olmalısın.
Sen, bir erkeğe bağlı değilsin.
Her şey bir erkekten ibaret değil.
Erkeksiz de sen kendini taşıyabilirsin, yeter ki ayakta durmayı bil, öğren, becer.
arabayla evlenmeli.
kendini poşet yerine koyan kadın söylemidir.
cevap olarak; doksan kiloysan nasıl taşısın seni, gibi bir cevap verilebilir.
kendi ayakları yere basmayan, eşten çok bir dayanak arayan, erkek egemen bir ilişki bekleyen kadının kullandığı söz öbeği. aynı kadın derse ki "kadın-erkek her anlamda eşittir" o zaman durup düşünün. kişiliği koyacak bir yer bulamayan biridir, aman ha uzak durun.
beni taşımalı söylemini çoğu zaman sahiplenmek ve korumakla saç ayağı şeklinde sundukları için( yani birisinin arkasından diğeri geliverdiği için) bunu zikredip duran kadının kendisini erkeğin karşısında ikincilleştirdiğini düşünmüşümdür hep. genelde izdivaç programlarında falan ifadelenip duruyor. kadın bir nebze zayıflık, korunmaya muhtaç tavrını pekiştirirken, erkeğim hemen her konuda benim önümde olup onun güce dayalı söylemlerini (ataerkil olgu) ben meşrulaştırıyorum aslında diyor.
bu saçma söz, yanındaki saç ayağıyla beraber kafaların sıkıntısını da ortaya koymakta. sonra sırttan sopa karından sıpa da eksik olmaz. bu deyişler birbirinden bağımsız değil elbet. ben bilmem kocam bilir, beni taşır her yere. taşına taşına yürüme derdim de kalmaz.
(bkz: hamal)
bu sözü söyleyen bayanı yatağa kadar taşıyacağım teminatını verebilirim yalnız yatakta da o beni taşımayı bilmelidir.
farkında olmadan kendisinin bir yük olduğunu belirten kadın sözüdür, burda erkeklere laf değdirmeye çalışır fakat kendini alçaltır.
(bkz: yük ve eşya taşınır)
(bkz: evden eve nakliyat)
(bkz: boyfriend lojistik)
bunu diyerek kendinden iğrendiren kızdır,bre densiz bre haddini bilmez prenses senin için yapabileceğim tek taşıma hattını turkcell'den avea ya taşımak olur başkada bişey olmaz. bana uzak nakliye şirketlerine yakın ol.
kaç kilousunuz?
Tabiki tasimali ancak kucaginda degil kalbinde ..
Beni taşımalı, beni sevmeli, bana sahip çıkmalı , beni korumalı, ben olduğumu unutturmamalı, bana değer vermeli, ayaklarımı yerden kesmeli, özel olmalı, gibi sözleri etmekle arabayı duvara çarpmak arasında fark yoktur. Hep karşı taraftan beklenen bir ilişki ne kadar ilerler? Beraber sözü daha fazla kullanılmalı. Anca beraber kanca beraber.
Sen de onu taşı, sen de ona özel olduğunu hissettir, sen de ona değer ver, sen de onu sev...
erkek olmamama rağmen bu sözü her duyduğumda benim bile içimden hassi.tir lan sen kimsin demek geliyo.. nasıl saçma sapan nasıl yüksek komplekslerde bi kızın söylemidir bu.. bunu diyen %500 falan hiç bi işe yaramayan, hayatta hiç bi özelliği olmayan eziğin allahı olan bi kızdır. ama gerek çevresi tarafından gerekse içten içe 'yaa ben her şeyin en iyisini hak ediyoruuuuum' mottosuna inanmış, inandırılmış kızdır..