bugün

yıldız teknik üniversitesi inşaat fakültesi inşaat mühendisliği bölümü yapı ana bilim dalında bu sene asistanlığa başladığı halde kendini şimdiden prof. olarak gören şahıs.

adı geçen kişi bu sene mezun olup eylül ayında kadroya atanmıştır fakat icraatları daha şimdiden öğrenciler arasında kendisinin nefret ve tiksinti ile karışık bir acıma duygusu ile anılmasına neden olmaktadır.

-ders biter. yaptığı tek şey soru çözmektir. 10 dakika kaldığı halde kimseyi dışarı çıkartmaz. 10 dakika milleti sınıfta tutar.

-dilinden "ben de sizin gibi bu sıralarda öğrenciyken" lafı asla eksik olmaz.

-yine bir derste soruyu yanlış çözmüştür fakat kendisi fark edememiştir. dersten sonra dersin asıl hocasının yanına giden bir gençin şikayeti sonucu sağlam bir ayar yer fakat bunu kendine yediremeyip bir dahaki derste "ben soruyu bilerek yanlış çözdüm. hiçbiriniz de itiraz etmediniz. ben arasıra böyle testler yaparım" diyecek kadar eziktir.

-kendini tebrik etmek isteyen dönem arkadaşının yüzüne bile bakmayarak "şimdi işim var sonra gel" demesine şahit olmuşumdur.

hani olur da bundan 5 sene sonra yar doç falan olur. bu yazıyı okuyan da olursa bilsin ki 5 sene önce de böyle ezik bir adamdı. çok döverler bu adamı demedi demeyin.