bugün

inandırıcılığını kaybettiğinden, siyasileşen bir dava olduğundan ilgi uyandırmaması gayet normal olan iddianame.
ESKi ilgiyi uyandırmamaktadır artık halk üzerinde.

olan haybeye yatan insanlara olmuştur.
1117. gününde bile ispatlanamamıştır.

neyse bir şey demiyorum.

edit: aslında diyemiyorum.
pkk ile ergenekon arasında bir işbirliği ve organik bir ilişki olduğunu iddia eden metin.

edit: metnin iddiasıdır, benim değil ve bence hayal ürünüdür.
dün tekrardan incelenmeye başlanan şey.

öncelikle medyaya düşen yazılardan görülüyor ki kimin neyle suçlandığını bir tek savcılar biliyor. adamlar hakimlere benim suçum ne diye soruyor cevap yok!

hakimlere telefonunuz dinleniyor mu diye soruyor bilmiyorum diye cevap alıyor
adam diyor ki biz eminiz dinlendiğinizden de peki tehdit aldınız mı?
cevap daha manidar

-henüz almadım.

kamera muhabeeti var ki bir de herşeyden beter.salonda, salonu gözetleyen tavanda 360 derece görüşü olan 10 kadar kamera var. sanıklar konuşma yaptıklarında onu gören kamera görüntüyü salondaki perdeye yansıtıyormuş * *
avukatlardan birisi hakimlere bu kameraların yasal olmadığını hatta isterlerse hakimlerin tuttuğu notları bile çekebileceklerini söylüyor. hakimler tabi ki inanmıyor onlar bu açıyı göremez önünde sütuın var falan filan gibi saçma açıklamalar en sonunda avukatın ısrarı ile hakim salon yetkililerinden kameryı salon ekranına vermelerini...
avukatın dediği gibi hakimlerin tuttuğu notlar gayet net gözükmektedir. hakim zom falan da yaptırmış her yazdıkları açık açık görülebiliyor.
peki o yargılamayı yapan hakim beyin cevabı ne?
-evet görülebiliyormuş,neyse konumuza geçelim !

ben de diyordum ki savunmalarvb ertesi gün nasıl stv-taraf-vakit'e düşüyor. e adamlar hakimlerin tuttuğu notu bile görebilirken ...

neresinden bakasnız elinde yanlış, neresinden tutsanız elinde kalacak bir iddianame- yargılama süreci.

bugün birilerine vermedikleri hukuka yarın kendileri ihtiyaç duyduklarında ne diyecekler merak ediyorum.
4000 sayfa içi bomboş saçmasapan yazı bütünü. içinde yemek tarifleri, diyet reçeteleri bile var.ama tek bir somut delil yok. sokayım sizin hukukunuza. amerikancı sahtekarlar. amaç gerçekten çeteleri bulmak ve yargılamak olsa anlaşılır bir iddianame hazırlanırdı. burda ise amaç yargılamayı geciktirmek ve insanları korkutmak.
gündem değiştirmek için yapılan sanki bir ordu karalama kampanyası gibi birşeydir.
akp kapatılacak olur gündeme gelir.
ekonomik kriz olur gündeme gelir.
nedeni de hiç anlaşılamaz.
uğur dündar karışmamıştı. sonunda oda karıştı dediğim iddianamedir. sanırsam sonunda beni de götürecekler.
zamanlamalarına hayran kalınan (!) iddianamelerdir. seçime 3 gün kala açıklanan ikinci idddianame ile ne ekonomik kriz kalmıştır insanların akıllarında ne işsizlik ne de başka bir şey.
2.iddianamede yer alan tip(türkiye işçi partisi)'ni de terörist ilan etmiş olan ve sanıkların evlerinde bulundurdukları tkp programlarının da delil olarak kullanıldığı yeni bir aşamaya girmiştir. Ne kadar ciddi bir iddianame olduğu ortadadır. Anti-komünizm bir yana , tip 15 milletvekili ile türkiye büyük millet meclisine giren ilk işçi partisidir.
birincisinden bir şey çıkmayınca ikincisini sürdüler ama şu an itibari ile ikincisi birincisinden daha komik.
zira tuncay özkan'ın yıllardır tv'lerde veya mitinglerde ayen beyan söylediği " baykal'ı devirmek lazım " söylemi sanki gizli saklı bir şeymiş gibi, telefon konuşmalarından deşifre edilmiş gibi iddianameye girmiş ve suç unsuru olmuş.
bu durumda baykal gitsin diyen miyonlarca chp'lide suçlu oluyor.

ne diyelim inanan cahil olunca böyle saçmalayanda akıl başları olur.
ne de olsa bu masala inanan kesim mendrese şakşaçısı ve devamının şakşakçısı değil öi. ?
keza ne diyordu menderes; " odun koysam seçtiririm "
tuncay özkan'ın telefon konuşmalarının deşifresini okuduktan sonra ne olduğu anlaşılabilecek trajikomik belgeler bütünü.

e bunları bana sorsalardı ben de söylerdim şimdi ben de mi ergenekoncuyum? ki önder sav-baykal-özkan arasında geçen konuşmaları o dönem kanaltürk izleyen herkes az-çok bilmektedir.
ki aynı durum chp'nin son olağan kongresinde ortaya çıkmıştır.
hakkında komplo teorileri üretilen ve bilip bilmeden yorum yapılmaya devam edilen iddianamedir.

tck'nın değiştirilmesi için gayretkeş olan mhp ve chp iken akp'nin kendisine atılan bu topu gol yapmayacağı düşünülebilir mi? zaten sağcı bir parti olan akp chp'nin "jandarmamız, polisimiz çok güçsüz kaldı böhüü" diye ortamı gere gere yeniden aihm kriterlerinden uzaklaştırdığı tck'yı yine mhp'lilerin ve chp'lilerin suçlaması oldukça ironik.

abdullah öcalan'ın getirilmesinde herhangi bir rolü olmayan adamları da, zaten abd'nin belli bir karşılığa binaen teslim ettiği abdullah öcalan'ı getirmekle "payelendiren" abukluklar mevcuttur.

abd senin işini görünce iyi ama darbe olmasın diye istihbarat desteği sağlayınca kötü öyle mi?!

12 eylül'e destek verdikleri için neden yalamadınız abd'nin kıçını diye sorulasıdır bu tiplere.

hapis kuytularında çürütülen sosyalistler, komünistler, kürtler ve diğerleri işkenceden geçerken bu "kemalist tayfa" asker gölgesinde muteberlik devşiriyordu.

işte bu büyük kapak üzerlerine bu yüzden pek ağır gelmiştir!
soruşturma kapsamında, sabahın 5.30 unda evinden alınan gazeteci vedat yenerer' e,
bazı polislerin ''fethullah hoca ile neden uğraşıyorsun?'' sorusunu yönelttiği olaydır!
yılanların öc-alma iddianamesidir.

Atatürkçüleri tasfiye etme planıdır.

gözaltına alınanların ortak noktaları pkk'ya karşı mücadele vermiş olmalarıdır.

Öcalan'ı, kenya'dan getiren birimin başında bulunan albay levent göktaş'ın,

imralı'da öcalan'ı sorgulayan albay atilla uğur da örgüte üye oldukları iddia edilmektedir.

--spoiler--

'' Türk hukuk literatüründe ''ergenekon davası'' adında bir dava yoktur. bu ad, bu komployu yaratanların bizleri tarihimizden koparmak ve kaos yaratmak için yaptıkları bir terbiyesizliktir: alet olmayalım. eğer ıstanbul 13.ağır ceza mahkemesinin (....) sayılı dosyası için bir ad vermek gerekirse:

''f tipi suçlamalar davası'' denilebilir.

Av. Ömer yasa

--spoiler--
3-5 sözde itirafçı pkk lının lafıyla hareket edenlerin hazırladığı iddianamedir.

bugün dar ağacında olması gerekenler "tanık", şeref madalyalarıyla baş tacı edilmesi gerekenler "sanık" durumundadır.

şimdiye kadar iddianame de en ufak bir saçma sapanlık göze çarpmamakta; öldürülen terör örgütü mensupları, destekçileri vs. üzerinden polemik yapılmaktadır.

akp hükümetinin 7 senede tck yı neye göre ve niçin düzenledikleri ortadadır. cumhuriyet mitingleri darbe girişimi olarak algılanıyor ise; dtp mitingleri ne olarak algılanmalıdır, oturup düşünmek gerekir.

ergenekon davası bir darbe girişimidir, doğrudur; ama türk milletine, akp hükümetinin bizzat kendisinin yaptığı bir darbe girişimidir.

bizim kahramanlarımız, ciğeri 5 para etmez 3-5 köpek yüzünden şu an içerideyse bu; türk milletinin ve başa getirdiklerinin ayıbıdır.
komedide 2.perde.
darbeci - islamcı çatışmasını alttan alta tetikleyen bir iddianamedir. hiçbir iddianame cumhuriyet mitinglerini darbe girşimi olarak nitelendiremez (ülkenin savcıları bile olsa bunu söyleyemez).nitelendirmemeli.

o kadar kişi içerde , hapishanede. ilk önce suçlu oldukları belirlenmeleri gerekmektedir.ancak bizde gelenek olmuş önce yıllarca inasnları mahkum ediyor sonra da pardon diyoruz.
türkiye cumhuriyeti'ni ortadan kaldırmaya teşebbüs eden islamcı-kürt yönetimini, ortadan kaldırmak için örgütlenen
vatanseverlerin suçlandığı iddianamedir.
darbeci kesimi ziyadesi ile rahatsız edecek ikinci bölümü kabul edilmiş iddianamedir.

dımdızlak ortaya saçılan bi' sürü rezilliği savunan sağdan soldan derin bir halk yapılanmasının varlığını da görmemize vesile olmuştur.
ikinci iddianame de mahkemece kabul edilmiş ve 20 temmuz 2009 tarihine duruşma günü verilmiştir.
masalın ikinci kitabı da piyasaya sürülmüştür artık bu dava tayyip iktidardan düşene kadar sürer.
bir tuncay güney masalıdır.
altın ahududu ödülleri diye bir şey duydunuz mu hiç? her sene en iyi filmlere verilen oskarların tersidir. yani o senenin en kötü filmlerine layık görülür. ergenekon iddianamesinden esinlenerek bir film yapılsa eminim en kötü senaryo ödülünü alır.
http://www.haberaktuel.co...namesi-haberi-141394.html