bugün

ergenekonun x olması ya da x in ergenekon olması gibi iddiaların kökenini açıklayan ezoterik terim.
iddiaların komikliğini belirten kelime.
iddialarin komiklestigini belirten kelime.
daha ergenekon dosyasi toplanirken sorusturma ustunde dezenformasyon vardi. bunlar da karsimiza yeni yeni cikmaya basladi.

pek dinlemediniz siz haberleri biliyorum ben.
mesela adamlar cikmis digerlerini oldurmusler. guvenlik gucleri de bunlari bir guzel yakalamislar. adamlarin ustunden iletisime gecilecek ya da sorusturulmasi gereken belgeler cikmis. guzel kardeslerim bu insanlar gerzek mi de ustlerinde kim olduklarini belli edecek, ya da ipucu niteliginde esyalar, kagitlar, notlar ciksin. neden kendilerini belli etsinler,neden kim icin ne icin calistiklarini belli etsinler?

bir de olaylardan sonra gazetecilere ulasan belgeler var. efenim bu belgeler guvenlik guclerinin elinde yok, kimlerden alindigi da belirsiz. surada bir olay ciksa, ben de gazeteciyi arasam cagirsam, bir tarafimdan uydurdugum kaynaklari versem; adam da belge var diyip ses getirse, hos olmaz mi?,

daha sonra bu gazetecilerin yazdigi mansetler ve kose yazilari iddianamaye ergenekon adi tasidigi icin girse, sonra da bu gazeteciler bizim gosterdigimiz kaynaklari iddianamede gosterdiler diye ovunseler, hos olmaz mi?

daha gider bu.