bugün

cinsiyeti ne olursa olsun, insanın ömründen ömür götürecek bir durumdur.
dayanılamaz hale geldiğinde kafasına kürekle vurma isteği belirebilir.
bir zamanlar kendinin de ergen olduğu düşünülerek kabullenilmesi geren durumdur.
evinizde kum torbası bulunmasını gerektiren durum. aksi halde o kardeş kum torbası olur.
kendisine karşı ''ergendir, yapar'' tarzı cümleler kurmamak önemli - imiş.
bir süre sonra kendisi de ''ergenim, yaparım'' psikolojisine bürünüyor, işler daha da fena oluyor.
ben ettim siz etmeyin.
ergen iki kardeşe sahip olmaktan yeğdir. yaşayan bilir a dostlar..
(bkz: babalara gelmek) *
üniversiteyi dışarda okumamın sebepi.
hiçbir eşyasına dokunamamak, okul hayatın hakkında yorum yapamamak, yol gösterememek ve her zaman haksız olmaktır.
bu ergenlik ne zaman bitiyordu sorusunu akla getirir. 3 ergen kardeş sahibi olmak cehennemi önceden görmekle eşdeğerdir.
sabır ve ilgi göstermeye azim ve dayanıklılık gerektirir.
o dönemde olan biten en basit bir sıkıntının ilerde açacağı sorunları hesap etmek gereklidir.
zordur vesselam.
bir zamanlar ergen olduğunu unutan birinin kardeşinden şikayetçi olması durumu.
hepimiz geçtik o yollardan. elinden tutun kardeşinizin, bu süreci rahat atlatmasına yardımcı olun. böyle bir abi/ablaya sahip olan kardeş çok şanslı bir kardeştir, sevildiğini bilsin kerata.
daha kötüsü ergen 2 kardeşe sahip olmak.
hergun dayak atma istegı uyandırır fakat insanın kendini tutması lazım. yoksa ergen bebeler daha çok isyankar oluyorlar.
Sabır gerektiren durumdur, Allah abime sabır versin benim gibi bir kardeşi var.
hiç yaşamadım en küçük kardeştim ben. Ama olsa heralde böyle hayat dersi verir gibi yapıp edebiyat parçalardım sürekli zavallıya.
Gidip gelen sesiyle dalga geçmeye yarar.
kavga ettiğinizde yaşça büyük olmanıza ve suçsuz olmanıza rağmen sizin ağlamanıza sebebiyet verir.
her gittiğiniz yerde onun resmini çekmek zorundasınızdır ki sosyal medyada forsu olsun.
en güzel kıyafetleri alıp götürürsünüz beğenmez ya çok kadınsıdır ya çok çocuksu. o yüzden bırakın yalnızca kendi alışveriş yapsın.
ondan asla anne babanızın bir isteğini yerine getirmesini beklemeyin. kalk kendin al diyerek onları üzebilir, ona buyrulacak her işi kendiniz yapmaya yeltenin.
ergensin muhabbetine girmeyin, laf sokmayın. içinde bulunduğun süreci anlıyorum ben de bunları yaşadım o yüzden davranışlarını yargılamıyorum profili çizin.
ona güven verin ki size her şeyini anlatsın, yanlışa düşmesini engelleyebilin.
anne ve babasından farklı olduğunuzu her konuda hissettirin.
Velhasıl kelam böyle bir kardeşe sahip olmak bunlar gibi daha nice sorumluluklar yükler insana, bunların bilincinde olarak hareket ederseniz hem ailenizin huzuruna hem de kardeşinizin sağlığına hizmet etmiş olursunuz.
fark etmeden bilgisayar faresi üzerindeki döllere temas edip hayattan soğumaktır.
"ben de mi böyleydim lan" deyip intihara kalkışmak veya durup dururken anne babanın elini öpüp özür dilerim demektir.
kardesım unıversıte sınavına hazırlanıyor gelsın gorsun ıstanbulu falan dıye subatta buraya geldı
Laf arasında evelyn dıye bır arkadastan bahsettım laf arası.neyse bır kac hafta sonra bılgısayarda facebook unun acık oldugunu gordum ablasıyım ya bakacagım ılla vay efendım geneleve gıtmıs mıllı olmus kız rusmus adı evelynmıs ıyı kı yalnız bırakmamısım yanı resmen ergen ırısı kardesım var eyvahlar olsun.
devamlı giydiğiniz şeylerin izinsiz giyilmesidir. Uyarın derim, bokunu çıkarıyor. Dinlemezse kardeş katli caizdir.
Evin içinde sürekli vor vor vor bağıran bi kardeşe sahip olmaktır. "Yo oblo yö kopoyö köpöt diyöm sono yo!!!" diye gün içinde yetmiş üç kere azar işitmek işten bile değildir.
Bahsi geçen kardeş henüz yeşil ergen bıyıkları çıkan, sürekli duygu değişimleri yaşayan, bilgisayar oyunlarına meraklı, tipik ankara bebesi davranışlarına sahip bir erkek çocuğuysa hayat kimi kimi eğlenceli olabiliyor.