bugün

imf'ye borç veriyoruz. o kadar çok paramız var. şimdi o kadar çok paramız olmasa saraylarda yaşar mıyıdı reis-i cumhurumuz.

eğer bu ülkenin parası olmasaydı işsizlik olurdu, işsizlik artardı, elektrik, su, doğalgaz gibi temel ihtiyaçlara zam gelirdi, tarımcılık yapılmazdı, buğdayı, mercimeği ithal eder hale gelirdik, asagari ücret 2500Tl civarı olurdu, devlet sadece yandaşlarını desteklerdi, araziler, inşaatlar peşkeş çekildir.

halbu ki öyle mi? bunlardan hangisi türkiye'de gerçekleşti son 16 senede söyle bana?
Her boku yapbislet devret yapan bir hükümetin bu toplanan parayı nereye harcadığını sormayan muhalefetin AMK..
Yeni cami önünde mendil açan dilenci durumuna düşürdüler ülkeyi,yazıklar olsun.
akpli degilim, dogru tarafi yok. vergiyle sms uzerinden para toplamayi nasil bir tutarsin.

devlet vatandasina bu dar zamanda yardim etmeyecekse bi de ustune beyler eller ceplere diyecekse ben ne anladim lan bu iste . lafa gelince herkes bizi kiskaniyor, ama ise gelince vatandas sms gondersin, vatandas konut alsin. sen vatandaslarina bi 500 lira bile atesleyip, hic olmazsa bi aylik mutfak masrafini karsilayamiyorsan gecmis olsun bro. sana destekcilerin bile guler.

bu arada bu dilencilige destek olmuyoruz ama insanlarin halinden de anliyoruz. fitness egitmeni kiracim eger nisanda da spor salonu kapali olursa mayis ayinin kirasini ne yapalim diyince oldugu kadar diyoruz. keza annem de isten cikarilan kiracisindan bu ay kira almayacak.

neyse, bu olay da gosterdi ki devlet boyle zamanlarda oldukca guven veriyor! gercekten cok rahatim.
akp li değilim ama yanlış tarafı yok.

ne var yani devlet vatandaşından yardım almaz diye kural mı var ? sanki ödenilen vergiler ne ?