bugün

fikriyatına zerrece katılmam. hayatı hakkında da çok malumatım yok.
ama netice de haksız yere öldürülmüş (terörist) cesur bir çocuk.
iyi bildiğim bir şey var ki deniz gezmiş gibi bir reklam malzemesidir.
asker katili, yasadışı tdkp üyesi örgüt sempatizanı.

hakettiği üzere asılarak öldürülmüştür.
ne yaptıklarını ya da hangi olaylara karıştıklarını bilemediğimiz birisi.

80'ler ve 12 eylül dönemlerinde yaşamadık, sağdan soldan anlatılanlara inanıyoruz.

sosyalist ve devrimci güruh tarafından ilahlaştırılan sıradan bir vatandaştır, doğru ya da yanlış idam edilerek öldürülmüştür.

sinan suner delilen şahıs da bunlardan sadece birisidir, ama hakkında kimse bir şey bilmez. erdal eren daha popülerdir. bu popüleritesini 17 yaşında olmasına mı borçludur?

ercan koca'yı da kimse tanımaz, o da öldürülmüştür. onun adına da şiirler ve şarkılar yazılmaz.

varsa yoksa ; erdal, deniz, hüseyin, mahir.

bu dört bölücü sempatizanın haricinde hiç bir devrimci tanınmaz.

toplamında ise che ve castro'yu da dahil ettiğimizde bir elin parmak sayısını geçmeyecek şahısların götünü kaldırma ve kendileri gibi düşünmeyenleri ötekileştirme sevdasıdır ; devrim.

aciz ve acınası güruh.
başbakan tayyip erdoğan'ın adını anarken ağladığı devrimci.
12 eylül davası hakkında ailesinin müdahil olma talebi "evrak" olmadığı için reddedilmiş.

evrak yok, urgan verelim...
görsel
http://www.youtube.com/watch?v=jNYU2Abpr_A
annesinin rüyasında hep on yedi yaşında.
bir genç kızı planlayarak vahşice öldüren 33 yaşında hapisten çıkacak olan 17 yaşındaki cem garipoğlu
işlemediği bir cinayet yüzünden sorgusuz sualsiz, yargısız idam edilen 17 yaşındaki erdal eren...
Erdal Eren
17 yaşındaydı.
1980 darbesinde tutuklandı.
idamla yargılandı.
Yaşı büyütülüp idam edildi.

Kenan Evren "asmayalım da besleyelim mi" dedi.
gönlümüzde açan, erken solmuş kırmızı bir gül olan halk çocuğu.
aynaya baktığımızda, kızaran yanağımız.

utancımız.
" asmayalım da besleyelim mi?" diyen kenan evrenin 12 Eylül davasında hatırlayamadığı isimdir.
büyüde baban sana işsizlikler alacak, yoksulluk alacak...

büyüyemedi erdal erdal eren. izin vermediler.henüz 17 yaşındayken 12 eylül'ün en korkunç, en iğrenç infazlarından birinin kurbanı oldu. birileri bodrum'daki villasında resim yapıp, dönemin artizleriyle arz-ı endam ederken yaşının 18 yaşında olmadığı itirazını bile araştırmayan faşist ötesi bir zihniyete kurban edildi. asmasalar da besleseler miydi?

bu çocuğun ismini her duyduğumda insanlık denen şeyden utanıyorum. sonra aklıma cem garipoğlu, hüseyin üzmez...gibi korunup kollanan isimler geliyor. sonra mı?

acı acı küfürler...
şehit jan. er zekeriya önge nin katili olduğundan kimse bahsetmemiş sadece asıldı da asıldı denmiş arkadaşım tek suçu vatan borcunu ödemek olan bir mehmetçiği bilerek şehit etmiş bir katil ve suçu işlediğini de kabul etmiş zaten daha neyin kahraman ilan edilmesi bu.
ama doğru bu insanlar (bkz: süleyman aydın)ıda hatırlamaz aynı zekeriya önge gibi.
yaşasaydı abim öldü kardeşim olarak kaldı.
http://www.youtube.com/watch?v=Lb1kLt9blD4
Asmayalim da besleyelim mi?'ci kenan evren efendi erdal eren'i hatirlamamis. Biz unutmadik! Olumunun 32. yilinda yarin saat 18.00'da taksim tunelde anilacak.
"beni ibret olsun diye asacaklar, ölümden korkmuyorum." cümlesini, 17 yaşında bir çocuğa söyleten bu devletin, 17 yaşındaki çocuğudur.

fotoğrafına bakamıyoruz erdal eren, yarın hiç bakamayacağız! utanıyoruz!
evrensel gazetesinin posterini verdiği 12 eylül kurbanı.
haklı ya da haksız onu tarih yazdı yorum yapmam.

ama medya, basın dünyası ya da ünili zekası sürekli sol literatürü yüceltip sağ cenahı yerin dibine sokuyor lan bu adam sağcı olsa yarınız susardınız. abartmayın.
17 yaşında bir insanın darbenin yükünü boynunda urgan olarak görmesi, belirli ideolojilerle meşrulaştırılamaz, evet efendim erdal eren sağcı olsaydı ve 17 yaşında suçsuz yere asılsaydı susmazdım.
21 eylül darbecileri tarafından asılan genç.

ben bir ülkücüyüm. küçük yaşlardan artık yolun yarısı denecek yaşa kadar ülkücü olarak geldim, bundan sonra da öyle gider herhalde.

erdal eren'in ölümünde abartılan nedir? 17 yaşında çocuk. solcular asılan sağcılara kör bakıp sağır kesiliyorlar diye bir solcunun ölümüne de biz öyle mi bakalım? vicdanınıza ne oldu sizin? kendinize bir dönüp bakın, vicdanınızı yoklayın, var mı yok mu?

ayrıca meselelere bugünün penceresinden bakacaksak, "erdal eren suçlu yere asılmış olsa da" sesimizi çıkarmamız gerekmez mi? imralı'da bir orospu çocuğunu beslerken... kim ondan daha çok asılmayı haketmişti ki bu memleketin tarihinde? e o zaman idam vardı derseniz kolaycılığa kaçmış olursunuz. hangi düzenin kanunu meşru görüyorsunuz?

ve evet, solcular 12 eylül mağduru ülkücülere (başka sağcı mı var 12 eylülde mağdur olan?)kör bakar, sağır kesilirler. bu da onların vicdan sorunudur.

ama daha büyük bir sorun var.

bugün bile biz diğerine sağır milyonlarla bir arada yaşıyoruz.
darbeden akan en masum kan.
türkiye'nin en büyük ayıbı. ve bu ayıp, hala temizlenemedi.
güncel Önemli Başlıklar