bugün

erciş yaralarını sarsın diye il yapılıyorsa hiç yapılmasın. ki erciş il olmayı hak ediyor mu? nüfus, gelişmişlik, sanayi durumu müsait mi?

erciş'e kadar bandırma var soma var ereğli var
geleceği görmekten uzak, günü kurtarma politikaları. kemal bey yine saçmalamış. zaten kim ne isterse akıl süzgecinden geçirmeden "tamam yaparız" diyor. deprem bölgelerinde yoğunlaşmaların sonucunda ne büyük hasarlar ve zararlar gördüğümüz ortada. istediğimiz kadar kanun çıkartalım japon gibi sağlam ev yapacak kadar namuslu inşaat mühendisleri, mimarlar ve müteahhitlere sahip olmadığımız ortada, onları yola getirecek namuslu kamu görevlilerimiz olmadığı da ortada. il yapalım vatandaş kalkınsın, erciş kalkınsın. kalkınan yerlerde ne olur? nüfusu daha çok artar. yani bir daha ki depremde ölü sayımız artar.

zaten batıya yapılan yatırımlarla istanbul ve çevresinde neler yaşadığımız da ortada. deprem olmayacak veya olsa bile hasar vermeyecek kocaman YERLERiN OLDUĞU bir ülkede yaşıyoruz ama batıda 1. derece deprem bölgelerinde türkiyenin yatırımının % 90'I BULUNUYOR. yapın efendim bugun 600 kişi ölür 30 yıl sonra 60 bin kişi ölür. o zaman da zaten kemal kılıçdaroğlunu pek kimse hatırlamaz. hele erciş'i il yapmaya çalıştığını hiç hatırlamaz.
yetmez, ercişe özerklik verilsin. *
kemal bey ercişe gelene kadar gelişmişlik bakımından daha üstün ne kadar ilçe var habersiz galiba.
yıllardır erciş halkının kurduğu hayal. sonunu düşünmeden alınan kararların kimseye faydası yok. zamanında sırf bu yüzden düzceyi de il yaptılar. ne işe yaradığını hala anlamadım. düzce aynı tas aynı hamam.
kemal kılıçdaroğlu nun burdan oy kapabilmek için yaptığı basit hamle. binalar yıkılmış sen il olsun diyorsun. ne için olsun il. senin orda hoşikçilik yapmaktan başka ercişin il olması sana nasıl bir kazanç sağlar ki.
zaten tüm türkiye seferber oldu para yığdı oraya. insanlar kendi çorabını yolladı. yani il olsa dahi alamayacağı ödeneği aldı.

(bkz: kılıçdaroğlu konuşurken aniden vücudu kaplayan his)
depremle birlikte chp tarafından gündeme getirilen konu. erciş il olunca daha deprem olmayacak mı? yada başka bir soru soralım, erciş'i il yapmak için illa bir depreme maruz kalmasını mı bekliyordunuz? dosyacı kemal şaşırmış yahu. bırakmışlar önlem almayı da il olsun mu olmasın mı meselesini tartışıyorlar.
(bkz: düzce)
saçmalamanın önde gidenidir. sen koskoca devlet bir ilçenin yaralarını sarmak için il mi yapman gerekiyor? nasıl devlettir bu? saçmalamayın koskoca devletsin sen bunu yapmıcaksında neyi yapacaksın arkadaş. oy içindir yazık kılıçdaroğlu yapma etme yakışmıyor bu partiye gönül verenlere yazık etme bak.
erciş il olursa yağmalar artar mı ? sorusu mutlaka sorulmalıdır.
demek ilçe olarak kalırsa hiç yardım yapmayacaksınız anlamına gelen s*ktiri boktan istek.
chp saçmalığı.
yalakalığın dik alası, tasarı bulmuş hali. ne olacak erciş il olunca, şırnak gibi sanaji! bölgesi mi olacak? gölcük düzce ne diye il yapılmadı o zaman?

bir ilçeyi il yapmak mesele değildir. il olacak merkezin geliştirlilmesi, sanayi yada tarım bölgesi haline getirilmesi, üretmesi önemlidir.

bir ilçe merkezi üretimi fazladır. tarım olarak sanayi olarak ne bileyim işte, adamlar üretir. sen de dersin ki, bak bu adamlar üretiyor, daha fazla üretebilmesi için il yapalım, ödeneklerle destek olalım, daha fazla üretsin kalkınsın.

deprem olmuş yaraları saralım diye il yap. bu kadar sikko bir anlayış bir bizim millette vardır zaten.
Aha Erciş il oluyor.
Van büyükşehir statüsünü kaybediyor.
Valla ben sonuna kadar destekliyorum.
Bari millete daha fazla rezil olmayalım. Düşünsene Mersin de büyükşehir Van'da
Antalya'da büyükşehir Van'da
Gaziantep'te büyükşehir Van'da
Kayseri Bursa Ankara da büyükşehir Vanda !!!