bugün

Fazla dikkat çekilmiyor ancak deprem ile ilgili bu bölgenin de şahsen riskli olduğunu düşünüyorum.
daha önce bolu için de bu cümleyi kullanmıştım. Kısa süre içinde Bolu'da 4 civarı bir deprem meydana gelmişti.

Bir başka stres olabilir tahminimi de tokat-amasya çevresi ve özellikle erbaa-niksar-taşova çevresi için bırakıyorum.
araba ile aynı isimle olan tokatın bir ilçesi. arapça 4 demektir. arabada 4 tekerden dolayı bu ismi almıştır.
Burası da büyük ana faylara yakın bir yerleşim.
7 üzeri deprem potansiyeli var.
arapça dört sayısı.
arapça olduğu için son harf olan a, ayn harfinin üstünlü okunuşu.
Reşadiye ile birlikte yobazı yoğun bulunan tokat ilçesi.
nüfusunun yüzde ellisi alevi olan kozmopolit ilçedir.
Şirinliği kalmamış ilçedir. (Vurmayın ben de buralıyım.)
Vartolu Saadettin in Saadet le yaşamak istediği yer.
(img:#1836798) şunu da şöyle bırakayım.
kaynak falan da yok ss almıstım yakınlarda.
ayrıca yıllarımın gectiği kücük şirin bir ilçedir. ikinci memleketim sayılır. gece gece başlığı hortlatan özlemime özlem katmıştır.
Vay aq göt kadar erbaa'dan bu kadar para kaldırdılarsa, istanbul'dan kaldırılanları idrak edemiyorum.
[erbaa] yazımıyla tokat'ın bir ilçesi
[erba'a] yazımıyla dört [arapça]
[erba'in] yazımıyla kırk
[râbi'] yazımıyla dördüncü
[rub'] yazımıyla dörtte bir
anlamlarına gelir.
Gecmısım.
tokat'ın en büyük ilçesidir.ve benim memleketim aslında erbaa hakkında söylemek istediğim bazı şeyler var bunlar nitekim pekte iyi şeyler değil üzülerek bunları söylemek zorundayım hemşerilerim,bir defa erbaa'nın insanı ne yazık ki ne tarafa çekerseniz oraya gider.ilçelerinde ki köyler arası alevi sunni meselesi yıllardır var olmakta.bu yüzden bir çok kez kavga ve benzeri şeyler yaşandı gel gelelim şu referandum arifesinde bahsetmek istediğim konuya.erbaa bir defa erbaa belediye başkanı ahmet yenihan'a sırf akp yandaşlığı yüzünden ihanet etmiştir hiç bir şey yapmayan şuan mevcut belediye başkanını seçmiş ve pişmanlık duyuyorlar.

erbaa'nın ortasında fem dershanesi vardı yıllardır,abiler köylere gelir köylerden çocuklar abilerin evlerinde yani yurtlarında kalırdı çoğu kişi çocuğunu oraya gönderirdi.kurban bayramı gibi bayramlar gelirler para,koyun postu gibi şeyler talep ederlerdi.bunların hepsi gerçek kimse çıkıp inkar edemez bazı köylerin yolları sırf devletin başında ki mevcut hükümete oy vermediği için yapılmamıştır.ama şuan erbaa gidin sorun herkes vatan,millet,sakarya edebiyatı yapar.sevgili erbaalı hemşerilerim diğer partilere oy verenleri hayırcıları vatan haini ilan etmeden önce fetoya yataklık ettiğinizi unutmayın.son olarak iyisi ile kötüsü ile benim memleketimdir.
Dün itibarıyla merkezinde bulunan Hacı Fatma Uslu Ortaokulu'na atandigim ve hakkında herşeyi merak ettiğim, şirin olmasını umduğum ilçe.
engin günaydının memleketidir.
Altında ki renoyla ferrariyi geçmeye çalışan adam ya Tokat Erbaalı yada ölümüne sevdalı, bir işin ya erbaabı olucan yada Erbaalı sözlerine ait Tokat'ın en büyük ilçesi.
Belediye başkanının değişmesinden sonra eski düzenini yavaş yavaş kaybedecek olan ilçe. Umarım yanılırım.
tokat/erbaalı olarak alevi sanılmaktan bıktığım için memleketimi pek fazla sevmiyorum ama erbaa güzel mi derseniz idare eder memleket sonuçta.
gençlerinin yüzde 95'inin apaçi olduğu ilçe.
yıllarca adını erbağa olarak bildiğim, tanıştığım tokatlı arkadaşlar sayesinde erbaa olduğunu öğrenince beni dumura uğratan ilçedir.
Tokat ilçesi. insanını merak ettiğim ilçe.
Karadeniz'in Çukurova'sı, meşhur tokat yaprağı'nın %95'ini üretmesiyle o yaprağın gerçek sahibi şehirdir. Yazık ki kaptırmıştır bağlı olduğu çirkin il merkezine yaprağının adını. 32 km. uzunluğa,10 km. genişliğe sahip ovasında nazar boncuğu niyetine bir tek narenciye yetişmez. Tokat genelinde ihracat şampiyonu olan osb'ye sahiptir. Kalkınmadaki başarısı uluslararası ödülle tescillenmiştir. 42 km ötesindeki niksar'ın "zamanında biz erbaa'nın iki katıydık, şu hale bak" haykırışları keyif sigarası yaktırır insana erbaa nüfus tabelasının önünde.

2012 sonu adrese dayalı nüfus kayıt sistemi verilerine göre 60.201 merkez nüfusa ve toplamda 95.582 nüfusa sahip Kelkit Vadisi'nin en büyük ilçesi, Tokat'ın can damarı, dünyanın ilk coğrafyacısı Strabon'un burası Pontus'un en iyi yeri dediği kutsal topraklardır.*1994 yerel seçimlerinden beri aralıksız mhp'de oluşuyla büyük yatırımların daimi üvey evladıdır.

erbaa candır, canandır, gönüllerin metropolüdür. Resmi işi olmadıkça kolay kolay gitmediği Tokat'a bağlı ilçe olması yıllardır ukte doldurur bu toprağın insanına.
şirin, yeşil ve bereketli bir ilçedir. belediye başkanı yaklaşık 20 yıllıkmış, ilçenin durumuna bakınca 20 yıl daha yapacağını düşünürsünüz. caddeleri temiz ve düzenlidir. denizi olsaymış keşke dedirtir. zira tek eksiği denizdir.
son sayım ile birlikte nüfusu 60600 olarak belirlenen,niksar'a yaklaşık 50 km. uzaklıktaki bir ilçe. ayrıca doğum yerimdir.
güncel Önemli Başlıklar