bugün

sabahın kör saatlerinde kabızlığı çekilen eylem.
son zamanlarda, kimsenin okumadığını bildiğin için gayet sallamasyon da olsa bir şeyler yazmak anlamına gelen yarı türkçe yarı ingilizce anlamsız ikileme.

şimdi ben yazıyorum mesela, biliyorum ki yazdığımı kimse okumuyor. bu sebeple geliyorum en saçma sapan düşüncelerimi buraya aktarıyorum, dilediğim gibi gereksiz yazı yazıyorum. yine de dua edin vicdan sahibiyim.*
oh şahane oluyor.
şu anda, bu başlığın altını doldurak şeklinde yaptığım eylem.
"girmek yada girmemek işte bütün mesele bu." diye düşündüğüm konu.***
(bkz: entari giymek)
insanda "giriş girmek" gibi bir anlam uyandıran garip bir fiil hali. Tıpkı "soldiers askerleri" "chicken translate" "showtime zamanı" "Brothers kardeşler" gibi.
eğer çaylaksanız duvara konuşmak gibi bir şeydir.
(bkz: kendimden biliyorum)
gecenin ilerlemiş saatlerinde uğraş sebebi olan hatta bir sonraki gün okula geç kalmaya bile sebebiyet verecek olan bir eylem çeşididir. *
'inner voice'tur..

kendi kendine konuşma sanatıdır..
tab+space tuşlarına basarak da yapıldığını öğrendiğim şey. *
kimi yazarların bilgisayardan uzak oldukları anlarda telefonlarıyla gerçekleştirdikleri hadise.

ancak bazı telefonlarla veya tarayıcılarla sözlüğe girdiğinizde ekle butonuna basıp, sonra "olmadı galiba" diyerek tekrar bastığınızda aynı entry'i iki kez girmenizle sonuçlanıyor.

bu da en çok gammazların işine geliyor tabi.*
sabah ve akşam girileri olarak ikiye ayrılması gereken eylem.

sabah okuyucuları az ve belirli bir zümrenin uşağı oldugu için genellikle düşünceleri karşıtı olanlar direkt eksilenir. bir nevi seovi gücü oluşur.

ögle okuyucuları genelde işten bunalanlar ve boştakilerdir ve can sıkıntısına çoğu entry'i okurlar ve bol bol entry girerler ve oyları daha düzeylidir.

aksam okuyucuları istekliler olup entry sayısı da oy oranı da boldur. ancak troller de akşamcı oldugundan genelde başlık sıçarlar ve etrafa da dokundurmadan edemediklerinden akşam kısmının ünlü seovileridir.

ha siyasi olanlar her daim ilginç entry girerler ve her daim karşıt yazılara eksiyi bastıgı için sıkıntı yok.
çeşitli amaçları vardır; bilgi vermek, ayar vermek, anı anlatmak, anket doldurmak, trolluk yapmak... bir kısım yazarlar ise sadece canları istediği için yazar.
uludağ sözlükte entry girmek suya yazı yazmak gibi.
daha 20 entry olmamış diye entry girmek.
uzun zaman bekledikten sonra haykırırcasına gerçekleştirilen eylemdir.
bazı vakitlerde aklına çok süper entrylerin gelmesine neden olan bunları girsem manyak iyi oy alırım dedirten ancak pc karşısında sözlükteyken aklınıza bir şey gelmeyen durum.
budur işte.
Kimi zaman iş yerinde, kimi zaman minibüste, kimi zaman yatarken, kimi zaman "medcezir" izlerken, kimi zaman yemek yerken, kimi zaman sıç... yok bu sırada tüm odağım götüm oluyor; yapılandır.

Aslında sıçarken girmek lazım entry'leri ya da bir şeyden kaçarken... bilirsin, Türküz.
Basittir.

(bkz: şekil a da görüldüğü üzere)
çaylaklıktan kurtulmak için canla basla yazı yazmaktır.
Şuan içinde bulunduğum durum yazsan bile olmuyor hala çaylaksın çünkü.
Türkçeleşmiş en güzel yabancı kelimedir.
Düşüncelerini özgürce söylemektir, iyi birseydir.
bilmiyorum ya entry girmek ne demek, başlık açmak ne demek, burası neresi, bu yazarlar başlık açmayı nerden öğrendi.