bugün

unutmuş olabiliriz ama "Gözlerin görmediği halde sana iş vermişiz" diyen bir sağlık bakanımız Recep Akdağ vardı hatırlarsanız.
sonra tecavüz edenleri devlet bakar...

midem kalktı be... amk.
çok fazla birşey istemiyorum siyasetçilerimizden utanma duyguları veya vicdanları yok biliyoruz ama birazcık insanlık göstermeleri kafi.

beni bile utandıran olay.
bilinçaltını kusmuş* varlık söylemi.

sen önce kendin insan ol, adam ol!
(bkz: tevfik ziyaeddin akbulut)
engellilerin hepsi bizim kadar adamdır. "yerine koymak" demek aslında aynı şey olmasa da aynı şeymiş gibi davranmak anlamına gelir. konuşmayı bilmeyen vekilleri geçtim neresiyle düşündüğü belli olmayan yazarlar da var aramızda. hala yerinde buluyorlar bu sözü.
ayıya cilve yap demişler g.tüyle dağ devirmiş misali, işte bu insan evladının (tamamen biyolojik açıdan konuşuyorum yoksa ne evladı olduğu beni ilgilendirmez) parti icraatlarını övmek amacıyla konuştukları kendi zihninde engelli insanımıza bakış açısının bir zuhurudur. tesadüf eseri güzel bir şey yapmış olduklarında bile hadsiz konuşmalarıyla ve pazarlamacı tavırlarıyla bir kere daha kendilerinden nefret ettirebiliyorlar.

ancak bu vekilin bahsettiği engelli çocuğunu veya vesayetindeki engelli artık her kimse onu bir gelir kapısı olarak gören aileler ne yazık ki var. ama ülkemiz müslümanlarının hatırı sayılır bir çoğunluğu vicdan muhasebesinden ziyade ekonomi muhasebesini göz önünde bulundurarak hayır işleme eğiliminde bulunan insanlar olduğundan bu adamın bu söylemi bu insanları hiç de rahatsız etmeyecektir. aslında adamın ne söylediğini anlamamış da olabilirler. ama olsun, anlasalar da ses etmezlerdi. devlet büyüğü karşısında hadlerine mi ses etmek?
konuşmayı beceremeyen insan(!) evladının sözleri.

engelli insanlar sadece özel eğitime muhtaçlar.. milletvekili olmak ile de adam olunmuyor. asıl engel beden de ve zihinde değil, düşüncededir. önce kafasının içindeki engelleri kaldırsın beyefendi..
malesef iktidardaki bir çok siyasetçi aynı şekilde böyle patavatsızdır. hatırlayın şu bakandan ilaç problemini gidermesini isteyip de eline para sıkıştırılan kızı.
bir insan ağzından çıkmış cümle. şimdi sayın millet vekili, siz engellileri adam yerine koydunuz da, sizi adam yerine kim koyacak ?
devletin birinci görevi olan bir hadiseyi ""ama bak biz yaptık, biz yapmasak halleri nice olurdu"" mantığında olayı siyaset silahı ve kozu olarak kullanabilen arlanmaz, adi siyaset erbabının bir adım ileri giderek insan olmaktan çıkıyor olmasının en güzel göstergesidir.
not: istanbul 2020 diyenler, bu konuşma ve buna bağlı olarak paralimpik oyunlarının da bu şehirde düzenleneceğini bir akıllarına getirsinler bakalım! ne diyecekler acaba? bir bakın bakalım engelli insanların refahına kaç milimetre önem arzediyoruz şehir belediyeciliği olarak.
iki anlami olan cumle. Konusmanin tamamini bilmiyorum ama ilk anlam "Biz onlari adam yerine koyduk, aslinda koyulmamalari gerekir ama koyduk iste anasini satim bu kadar iyiyiz" diger anlam ise "simdiye kadar onlar insandan bile sayilmadi, biz onlari cikardigimiz yasa ile digerlerine insan olduklarini hatirlattik." tabi adam insan yerine koyduk deyince ilk anlamdan anlasiliyor ama bir milletvekilinin ilk anlamda demesi olmayacak sey.
söyleyeni kim adam yerine koydu merak edilir.
Zamanında seni insan yerine koyup mecliste oturmana izin vermiş 'sorumluların' insan yerine konulması daha tuhaf efendim.
engellilerin daha önceden eksik insan sayıldığına değinmeye çalışan kişi beyanı. beyin lazım tabi bunu anlamak için.
ağızdan çıkanı eleştirenleri niyet okuma yöntemiyle beyinsizlikle suçlayan kişilerin de adam yerine konup yazar olduğunu görmemizi sağlamıştır.
üstelik onlara birer tc no bile verdik diye devam edecek beyanattır.
Hayret ettiğim davranıştır. bir insan nasıl böyle düşünür anlayamadım açıkçası.
ne desek uzay boşluğunda kaybolacak. mahmut diyelim, kendi hallerine bırakalım. zamanı geldiğinde götlerine sokacak birşey buluruz.
Kendini insan zanneden organizma söylemi. Yirmi gram beyinle ancak bu kadar olandır. Talihsiz bir gaf değil bir insalık ayıbıdır bu. Döüp kendimize bakmamız gerektiğinin ispatıdır. insanlık nereye gidiyor? Bunları neden bu kadar çabuk unutuyoruz? Neden üzerinde dur muyoruz? Bu sadece bir milletvekili ile sınırlı değil ki. Çalıştığım okulda bir öğrencimiz gözlüksüz göremeyecek derecede rahatsız. Gözlüğünü düşürüyor ve göremediği için bulamıyor, çocuklar 'kör' diye etrafında dönüyor. Öğretmenlik, eğitmek nereye kadar? Evlerde o milletvekili kafasında ebeveynlerle hayatı öğreniyor körpecik beyinler ve kahretsin dünya yaşanmaz bir hal alıyor.
malumunuz engelliler haftasındayız.
kendi zihniyetlerine göre "engellileri insan yerine koyabilmeyi başaran" ak zihniyetin açıklamasını hatırlamakta yarar var...
Hayvanlaşmış resmen.
akp yolunu bu şekilde bulmuştur. bu şekil bir davranış biçimi tutuyor, oy alıyor. akp hep böyle davrandı insanlara ve hep iktidar oldu. mesela 30 kuruşta zam geçirdi lpg'ye, bak bu da oyları artırır!
(bkz: ak gaflar)
Oy kullanmayan ve bir apolitik-antipolitik olarak söylüyorum çakarım sizin o sabit muhalif zihniyetinize ulan, besbelliki engellilere hizmet ettik demek istemiş mesele lafı götünden anlamaksa üstüne yoktur bizim çakma entel sol-politiklerin adamlar 20.000 engelliye devlette iş kapısı açtı lan 2 yılda bir sabit engelli memur alımı yapılıyor, özel sekteröde engelli kontenjanı zorunluluğu %1 den %3 e çıkarıldı daha nolsun ? 2014 te 15.000 engelli daha kamuya alınacak. Daha önceki hükümetler yapsalardı beğenmiyorsanız. Bir anti muhafazakar olarak Yemin ederim şu ülkede "aydınlık "şu solcular yüzünden halka inemedi. dünyanın solculuk dediği şeye Türkiye'de en çok kendini solcu zannedenler engel oldu. 20.bin engellinin kamuya alınması özel sektörde engellilerin geldigi nokta sosyal devlet değilde nedir "sosyal devlet" çığırtkanları Marks adını duyunca yelkenleri suya indiren bütün entelliği Marks ve Lenin'e tapmak olan Yurdum çakma aydınları.
Yazık çok yazık. Milletin vekili olan bir insanın böylesine aşağılık bir açıklama yapması... Ve hala milletin vekili görevini sürdürmekte.