bugün

Kelebek hani şu at sikine konanın altın versiyonu olandan mı? Bildiğimiz altın kelebek ödülü ise hiç komik değil.
insanlık için küçük Ülkemiz için büyük bir adımdır. Çünkü enes aapim en iyi yutubır.

Ha Bu arada ülkenin Format düğmesi nerede arkadaşlar? Bir şey deneyeceğim de...
Ulan sanki bu güne kadar altın kelebek ödüllerine itibar edip hakkında iki satır yazdınız da yok youtuberın birine ödül vermişlermişmiş, hem de sosyetik bir anguttan ödül almışmış da bilmem neymiş....

Sırf iki tane salak ödül verip ödül alıyor diye yorum yazıyorsunuz şuraya itiraf edin. Onuda ekşide gördüğünüz için.
ve ödülü şeyma subaşı nın takdim etmesi diye devam edilmesi gereken, ülkede pause tuşuna basıldığının göstergesi durumdur.

Farklı durumları ifade edecek gözükürken aynı şeyin altını çizen insanların dile getirmediğini ben yazmak isterim. burada önce acı gerçeklerle hesaplaşılacak, sezarın hakkı sezara teslim edilecek, sonrasında da ülkedeki duruma atıf yapılacaktır.

popüler kültür. bu kadar basit. 90 lı yıllarda spor muhabirleri magazin dünyasına el atmıştı. sonucunu 2000 li yıllarda yaşadık işte. o zamanın magazin idolü ebru gündeş ti. hakan şükür dü. o zaman da popüler diziler ve oyuncuları vardı, tutunabilenleri duymuşsunuzdur, hala yer alıyorlardır bir yerlerde. öyle de insanlar vardır ki, o günlerde tüm türkiye tanırken bugün tesadüfen tanıyan birkaç kişi olur ya da olmaz. aydan burhan ı tanıyan var mı? futbolcu kompela? alpay özalan? cansel özzengin? bilmiyorum bunun gibi rastgele sayacağım kişilerden de altın kelebek almışlar olabilir. dünya değiştikçe popüler de değişiyor. popüler olmak kaliteyi getirmez, şimdi büyük sanatçı diye bakılan ajda pekkan a bülent ersoy a zamanında neler giydirildi ya da onların sanatla ilişkisiz olduğuna ilişkin neler söylendi yazıldı çizildi kimbilir. sunucular için de, o zaman popüler olmak tesadüfen ismi duyulmak oluyorsa şimdi de parası olan makamı olanlarla tanış olmak akraba olmaktan geçiyor demek ki. buna tepki böyle gösterilmez, takip etmeyeceksin arkadaş o zaman. altın kelebek ödülleri çok etik çok kalite standardı kaldıran bir organizasyon muydu da bugün tepki gösteriyorsunuz? enes çok takip ediliyor çok izleniyorsa ona verecekler ödülü. yarın da telekom bayisine sıçan coni çıkıp sıçtığı yerlerle popüler olup ödül alabilir. gocunmayın, dediğim gibi popülarite <> kalite. enes film de çekiyor, tv programı da yapar. lan sütü seven kamyoncu gibi beyin yakacak düzeyde kötü iş yapan birkaç adam vardı. onların da leş de olsa filmi var. trt nin kanalında program yaptırdılar bunlara. 3 adam diye bir gerçek de var, neyin lolosu bu anlamıyorum yani?

haa, şimdi tespitik de bırakayım ortaya. ülkede pause tuşuna basılmış, birçok alanda. film çekmek onusunda okullar okuyanlar film çekmekten başka her işle uğraşır olmuş, şansı varsa sesçi efektçi diye işler bulmuşlardır. küçümsemiyorum, yapımcı-yönetmen-senarist-oyuncu dallarının hepsinde rol alıp altın kelebek ödülü alan, yutub videoları ile bunu yapan, sonra da bunu filme falan tahvil eden adamlarla karşılaştırdığımda hafif kalıyor ama, kabul edin. fikrini söyleyeni hapsediyorsun, müthiş bir baskı var, dolayısıyla eserlerin otosansüre kurban gider, olmazsa yayıncı yapımcı başım belaya girecek diye makaslar. e bu durumda zaten iyi iş çıkartma ihtimali olanlar bir kenara atılmış oluyor. siz algı operasyonu falan deyip komplike bakıyorsunuz, olay basit ya. bir iktidar var, koltuğunda kalmak istiyor, bunu sağlamak için riskleri azaltıyor-yok ediyor. budur. onların bıraktığı alanda da, hayat devam ediyor arkadaşlar. bir şekilde. çok kalitesiz, dandik de olsa devam ediyor. güçlü, meyve veren kaliteli ağaçlar değil ,dikenli çalılar boy veriyor işte o zaman da. hayat devam ediyor. buralarda sesini duyacak, şansın varsa entry ni beğenecek birkaç kişi dışında kimseye ulaşamıyorken, orada guk dese milyon izlenen adamlar makbul oluyor. çünkü kaliteli iş evet kalıcıdır, ama kaliteli demek insanların beğendiği, benimsediği ya da takip ettiği demek değil. bunu sağlamaz. şansı var ve yaşarsa, belli zaman sonra ortaya çıkar. şeyma subaşı'nı, acun ılıcalı nın medya gücü olmasa ya da ondan uzak kalsa 3-5 yıl sonra kim hatırlar ve tanır ki? ama sıkı bir filmde iyi oynamış bir aktristi, film kopyaları ortalıktan kalkmadığı sürece herkes tanıyacak ve bilecek. işte bizi durduran, adım attırmayan neyse, bundan yavaş yavaş ıramamız gerekiyor. yoksa zaten 10 yıl sonra sağ kalır yaşarsak, gubidiko lakaplı bayilere sıçan coniye de ödülü enes batur'un sevgilisi takdim edecek altın kelebek ödüllerinde. böyle gelmiş böyle giderse öyle. devran dönerse bilmiyorum. ama bence bu işlere aklı erenlerin aklına bir umut sokup, sonra ona ulaşmalarını imkansız hale getirerek oyalıyorlar. bu arada da servet, iktidar sahipleri farklı insanları farklı şekillerde oyalarken cukkalarını sağlama alıyorlar. bu arada da buradan kim fayda sağlarsa o yürüyor, hayat devam ediyor.
Kendimi the walking dead teki kurtulanlar gibi hissediyorum artik bu ülkede.
Neyini çekemediniz çocuk zaten taş çatlasa 20 yaşındadır atomu parçalayıp, bilimsel deneyler mi yapması gerekti? Kendi çapında içerik üretiyor ve işin ilginci insanlar izliyor, kıskanan çekemeyen kendisi daha iyisini yapsın izleyelim. sonuçta cocuğun bu işe emek ve özen verdiği açık. Ona bakarsanız eblek suratlı hande erçel de vasatın bi tık üstü oyunculuğuyla en iyi dram oyunculuğu ödülünü aldı bana kalırsa bu daha üzücü ve gündem olması gereken bi konu.
ben bu piç yüzünden çocuklarıma tabletlerini ve interneti yasakladım. okulda her çocuk bunun salak sacma videolarından bahsedince, bizimkiler de haliyle meraklanip giriyordu. uyardim olmadı, men ettim ben de.

en iyi yutubır nedir? en çok takipçisi olan mı, en iyi içerik sunan mı? bu fırlama en iyi video blogcusu ise, aleyna tilki de en iyi şarkıcıdır bu ülkede.

uygun olmayan içerik yayınlamasina rağmen, takipcilerinin yas ortalaması 10-11 olan birine ödül vermek de bizim ülkemize yakışırdı zaten. aferim, çıkarın bu küfürbazı başımıza.
şeyma olayına küfür bile etmiyorum bak...

edit; onlarca faydalı içeriğe ulaşabilmenin bir yoludur internet. bu yüzden, kontrol etmek kaydıyle çocuklara tablet verilmesine karşı degilim.
Şu rtük her yere trt vergisi bandrolü basacağına şu youtube'a da el atsa bari. Ya da vazgeçtim atmasın. Onların dokunduğu yerden de hayır gelmiyor.

16 yaş altı çocukları uzak tutunuz efendim bu mallardan. Çocuklar da bi süre sonra onlar gibi mallaşmaya başlıyor.
Abi ne kıskanç ve boş insanlarsınız. Amma tatava yaptınız. YouTuberlık ne demek siz bunun bilincine vardınız mı ? Bilim insanlığı mı yapacaktı YouTube üzerinden ? Anlayamadım gitti. Karşısında danla bilic vardı o kazansaydı da bu kadar lagaluga yapacaktınız. Kaldıramadığınız tek nokta youtuber sıfatıyla bir insana ödül verilmesi. Bu işler her yerde böyle sen yadırgadın diye kalkmayacak bu sektör ortadan. Herkesin kendi zevki kendi iradesi. Sen sktr git izleme. Bi zahmet bok attığın kadar uğraş da youtuberlık kavramını üst seviyeye taşı.
Enes batur kim ya bayiliyorsunuz sacma isimleri youtuber yapmaya.
en azından en iyi youtuber ödülünü tüm video boyunca saçma sapan kahkahalar atan, kadınları aşağılayan ve bundan para kazanan, o paralarla da orda burda sürten danla piliçe vermediler ya o da iyidir. çocukları internette güldürebilen bir insana verdiler en azından. zaten enes batur'a oy veren kitle çocuk siz de biliyorsunuz onlar sayesinde ödül aldığını hala neyden şikayetçisiniz?
ikimizde sikimizi açsak; o deseki öpmeyin sikerim, ben desemki öpün öpmezseniz abazanlıktan ölicem... millet onun siki için kuyruk oluşturur... o ne amk 1 milyon abone. lan çocuk ne yaptı da izliyorsunuz... aha böyle bir konuşması var. adam altın kelebek aldı , bak ben konuştum bi bok alamadım.
ödül alan enes batur diye biri,ödülü veren de şeyma subaşı denen başka biri. Konu Altın Kelebek ödül töreni.
vasıfsızlık ve yuva yıkmak hiç bu kadar prim yapmamıştı.
Ne demişler (bkz: Enes Batur yutup budur).
Ödül iptal edilmiş. Gerekçe enes batur un ödül aldıktan sonra yayınladığı sikindirik videonun çocuklar için sakıncalı olduğu gerekçesiyle.

Hürriyet ise çok duyarlıymış gibi haberini yapmış ve kabul edilemez bulmuş.

Demek ki ödül vermeden önce tek bir videosu seyredilmemiş.

http://www.hurriyet.com.t...beki-geri-alindi-40694380
"Enes batur kim?" diye sorgulamama neden olmuştur.

Gerçekten kim? Youtuber mı? Hiç bir videosunu izlemiş değilim! Hangi kategoride video paylaşım yapıyor?

Eğer bir internet fenomeni kelebek ödülü alacaksa bu barış özcan kadar donanımlı, bilimsel ve teknoljik içerikli video paylaşımı yapan birisi olmalı.
reza zarrab'ın hayırsever işadamı diye bakanlardan ödül aldığı memlekette çok ufak bir hadisedir.