bugün

20 mart 2011 nevruz kutlamaları çerçevesinde toplanan kalabalığın yüzbinlerle ifade edilmesi, terörist kıyafetli kişilerin asker yürüyüş geçişi yapılması, pkk terör örgütü sloganı atılması, abdullah öcalan posterlerinin taşınması, terör örgütünü simgeleyen renklerin bir arada yer alması sonucu anlaşılan tespittir.
http://www.sabah.com.tr/G...rbakirda_ozerklik_vurgusu
tüm diyarbakırlılar teröristtir demekten farklı olan, bu farkı farkedip objektif olarak bakıldığında haklı olan önermedir.
(bkz: abi orospu çocuklarının bolca olduğu yeri buldum)
cehaletin hüküm sürdüğü yerde bu tarz şeyler olması gayet doğaldır. ordaki yüzbinlerce insanın hepsinin terörist olduğunu düşünmek ayrı bir aptallıktır. o bölgedeki insanların çoğu korkudan en çokta ne yaptığını bilmediğinden bu işlere kalkışıyor. o yüzbinlik grupta terörist yok dememekle beraber hepside terörist değildir. " karı var dediler geldik ","beleş yemek var dediler geldik","eylem varmış canımda sıkılıyodu he" düşüncesiyle ordadır.
tamamen halkın cahil olmasından eğitim seviyesinin kötü olmasından kaynaklanan bir olaydır çünkü halk cahil olduğu için kötüye yönlendirmek daha kolaydır.
http://www.haberturk.com/...wrozu-sizin-nevruzunuz-mu
bir diyarbakırlı olarak şunu belirteyim, diyarbakırda pkk lı sayısı çok ama buna karşı çıkan ne yazıkki sindirilmiş sessiz ve sedasız insanlarda çok, ha gelgelelim buna adamlar diyarbakırda yapıyorlarda adana,mersin yada istanbulda yapmıyorlarmı, önemli olan bu hareketi yaptıkları zaman bu saydığım şehirlerdeki vatansever insanların olaylara fiziksel olarak müdahale etmesidir, ama oda yok.
meclisde de bolca bulunur efendim.
gerillalar diyarbakır'dan daha çok çıkıyorsa diyarbakır için takdirlik bir durumdur.
bu arada devlet terörünü aşabilen bir terör mevcut olmamıştır.
biz devlete biat etme yönünde kötü yönlendirilen özellikle yarı-kentli insanlar geç görürüz bu apaçık gerçeği.
(bkz: en çok devrimcinin diyarbakır da olması) şeklinde açılsaydı başlık daha yerindelikli ve hakkaniyetli olacaktı olacaktı.
istanbul'da da bolca bulunmakta. nevruz kutlamalarına bol miktarda o.ç katılmıştı.

görsel

görsel

görsel

görsel