bugün

(bkz: integral) der geçerim daha da tartışmam.
çatlaktan su kaçıran aq havuzu.
Cık cık cık cık cık . Zor diye bir şey yoktur. Onlar sadece sizin yapamadıklarınızdır ki her yapamadığınızı yapan biri bulunur bu hayatta.
a şehrinden çıkıp... b şehrine ne zaman varacağını bilmeyen pezemeng.
Bana göre denklemlerdir. Bir insan a’yı, b’yi, x’i, z’yi toplayıp çıkarıp nasıl oluyor da sayı buluyor anlamıyorum.
Herkes için farklı olabilecek konulardır. Fonksiyonu erberden çözerdim ama hiç aklıma yatmadı, anlamlandıramadım.
Fonksiyon ve olasılık.
"X" ve "y" işin içine girinceye matematik çıldırıyor.
olasılık, fonksiyon, türev, integral, trigonometri. trigonometri zor olmasına rağmen lisede keyif aldığım ve yapabildiğim bir konuydu şimdi yap desen cık.
carpanlara ayirmada çok zorlanirdim. şimdilerde müfredattan kalktı mi bilmiyorum ama umarim kalkmıştır.
toplam çarpım sembolü.
(bkz: harmonik fonksiyon)
Türev-integral-trigonometri üçlüsünü fullemiş biri olarak bence sayılar lan. Kim ne derse desin.
doğal sayılar konusu acayip zor amk...
Olasılıktır olasılıksız olarak.
Permutasyon kombinasyon olasılık. Çeşit çeşit çeşit çeşit soru kalıbı var ama bana göre bi mantığı yok.
Mantık dışındaki bütün konular.
olasılık kesinlikle. türev integral belli kalıplarla soruluyor, logaritma trigonometri vs bilip fonksiyonu da iyi bilirsen yapılamayacak şey değil. ama olasılık soruları ve ygsdeki problem soruları her zaman beklendiği gibi gelmiyor. daha az matematiksel oldukları için daha zor.
integral!
Kümelerden sonraki bütün konular.
Olasılık falan bi zor gelmiştir hep ama matematik öğrenilebilen bir şey, çalışınca hepsi oturur kafada. Dogru teknik, dogru ogretmen cok onemli
Amkmun faktoriyelleri!
Kişisel bir anket sorusu olduğu için gönül rahatlığıyla "hepsi" diyebileceğim konulardır.

Bu benim ara ara içlendiğim bir konu o yüzden sakin kalamıyorum şimdi. Matematik ve dil ediniminin eğitimdeki karşılığı çok da farklı değil aslında. Hep Grammer odaklı ezber gidiyoruz konuşamıyoruz diye ağlıyoruz ya, matematikte de "siz onu bunu boşverin şu kısayolu ezberleyin çözersiniz" diyen hocalarıma buradan selam olsun. Aynı problem çünkü, ezber bi bilgi parçasını genişletemiyorsun, farklı bağlamda kullanamıyorsun sonra da travmatik tutumlar sergiliyorsun işte. Aslında bu kadar hayatla ilişkilendirebilecek, geniş bir bakış açısı sunan bir alan nasıl böyle öğretilir, gerçekten üzülüyorum. Peki Bu öğrenenin hiç mi suçu yok? Var da işte küçüklükten olumsuz tutum yaratınca kendi kendine birden sevemiyor insan be kardeşim. Artık ezber sistem hede hödösünden kusasım geliyor ama maalesef ki gerçek bu. Değişir mi peki? Bal gibi değişir. Yeni nesil öğretmenlerin daha çok disiplinlerarası çalışmalar yapmak istediğine dair tespitlere şahit olmuşluğum var. Ümit edelim, en olmadı sözelci oluruzasdd.
Trigonemetridir trigonemetriyi yapamazsan türev ve integralde sorun yaşarsın.
olasılık permütasyon kombinasyon işçi havuz problemleri özdeşlikler trigonometri çünkü bu trigonometri konusunu sekizinci sınıfta salak matematik öğretmeni öğretemedi.
Kumeler.O kadar zor konulardir ki lise 1 e kadar cogunlukla her sene gorulur ama millet anlamaz.