bugün

en zor matematik konuları

Kişisel bir anket sorusu olduğu için gönül rahatlığıyla "hepsi" diyebileceğim konulardır.

Bu benim ara ara içlendiğim bir konu o yüzden sakin kalamıyorum şimdi. Matematik ve dil ediniminin eğitimdeki karşılığı çok da farklı değil aslında. Hep Grammer odaklı ezber gidiyoruz konuşamıyoruz diye ağlıyoruz ya, matematikte de "siz onu bunu boşverin şu kısayolu ezberleyin çözersiniz" diyen hocalarıma buradan selam olsun. Aynı problem çünkü, ezber bi bilgi parçasını genişletemiyorsun, farklı bağlamda kullanamıyorsun sonra da travmatik tutumlar sergiliyorsun işte. Aslında bu kadar hayatla ilişkilendirebilecek, geniş bir bakış açısı sunan bir alan nasıl böyle öğretilir, gerçekten üzülüyorum. Peki Bu öğrenenin hiç mi suçu yok? Var da işte küçüklükten olumsuz tutum yaratınca kendi kendine birden sevemiyor insan be kardeşim. Artık ezber sistem hede hödösünden kusasım geliyor ama maalesef ki gerçek bu. Değişir mi peki? Bal gibi değişir. Yeni nesil öğretmenlerin daha çok disiplinlerarası çalışmalar yapmak istediğine dair tespitlere şahit olmuşluğum var. Ümit edelim, en olmadı sözelci oluruzasdd.