bugün

(bkz: yüzüne su dökmek)
ev arkadaşının suratına kola dökmesi kadar kötü olamaz. evet kola, insan en azından su döker. tam 2 gündür konuşmuyorum adamla.
ananenin prenses edalarıyla gelip büzüşmüş dudaklarıyla gıdıktan öpüp kaldırma şeklidir.
Tabiki soguk su dokmek yataga daha iyi ne olabilir ki?
bütün uyandırma şekilleridir, bütün uyandırma şekilleri iğrençtir.

bırakın uyuyalım yahu.
Uyuyan kişinin omzunu ritmik şekilde dürterek adını tekrar etmek. Bu işlem o kişi yataktan kalkana kadar hatta kalktıktan sonra bile aynen devam ettirilir.

Dikkat! Genellikle kavgaya sebep olmaktadır.
yatakhanenin ortasına geçip, "evet beyler günaYDIN" * * diye bağırmak. yatılı okulda okuyanlar büyük ihtimalle tatmışlardır bu tatlı eziyeti. ince ama gür sesli bir görevli ya da etüt abisi tarafında yapılırsa maksimum iğrençliğe ulaşır. sonra etüt abisi olunca ben de yaptım aynısını, çok zevkliymiş lan. :D
ben alarmımı erteler yatarım, 5 dk. sonra yine çalar, erteler yatarım, erteler yatarım, erteler yatarım, sonra annem kalkar, sinirli sinirli odama doğru gelir. onun o ayak sesleri var ya, beynimde zonk zonk hissediyorum resmen. gelip bişey söylemesine gerek kalmadan ben kalkıp pijamalarımı çıkarıyo oluyorum zaten.

-tamam yaa kalktım ben. sen niye geldin ki.
babanın, ismi aynı tonda defalarca kez söylemesi.
geyirerek kalk demeye çalışılan ama gaak gaak sesiyle uyandırılmak.
koğuş kalk diye bağırıp ranzalara vurarak ses çıkartmak.
annenin pencereleri açıp evi havalandırması. bu arada karşı apartmanda olan inşaat çalışmalarının bütün sesinin odaya dolması. sizin beyninizi zikerek yataktan fırlarcasına uyandırması.
sabah hava soğuktur yatağınız sıcacık üstelikte uykunun en tatlı yerindesinizdir ki aynı ses ve aynı tonlamayla isminizin zikredilmesi en iğrenç uyndırma şeklidir. * *

telefonun çalar. Susmaz susmaz. Arayan babanın asistanıdır. açarsın. 'Günaydın canım. Babanın toplantısı var. Ulaşamıyorum. Uyandırıp telefonuna cevap vermesini söyler misin? Bu arada kusura bakma senide rahatsız ettim.' der ve kapatır. *

Uyandıran kişi cephesi vardır birde bu işin.
(bkz: 31 kere arayıp ancak 32 de uyandırmayı başarmak) * *
uyuyan kişinin devamlı adını sayıklamak.

-namık
+hıh
-namık
+hıı
-namııık
+neee
-namık
+ne vaar
-namık
+ne var yaaa
-namııık
+lan ne vaaar
-namık
+hay senin..
-hadi uyan

-namık
+hıh
-namık
+hıı
-namııık
+neee

gibi uzar gider.
ev arkadaşı tarafından tekmelenerek uyandırmak.
üzerimden yorganın çekilmesi.
"bu ilişkiyi devam ettiremeyeceğim sanırım" şeklinde bir mesaj yeterlidir herhalde güne güzel(!) başlamak için.
Bir bardak suyun suratına serpilmesi olayıdır. Sonu: Yapan kişinin sırtına saatin adaptörünü yemesi ile sonuclanmış bir durumdur.
sinsice umarsızca uyandırma şekilleridir. şahsen bu konuda babamın üzerinede tanımam. akşamları geç yattığımı bilir ve sabah kalkerkende sürekli bana söylenir. şimdi ki uyandırma şekli, ilk başta gelir kapının önünden bağırır sonrasında aşağı indiğinde tekrar uyumamam için televizyonun sesini oldukça açar. tabi zaten uykusuz yorgun olan ben, babamda olsa kendisine içimden olabildiğince sert sözler sayarım.
üstünüzdeki yorgan, battaniye vb. çekilerek uyandırılması. o anlık üşümeyle uykunuzun içine edilmiştir zaten.
uyuyanın suratına işeyerek uyandırma oldukça iğrenç bir duygu olsa gerek yada uyayanın dudaklarından içeri kedi boku bırakmak.
Bütün uyandırma şekilleridir.
ağzındaki balgamı uyandırılacak kişi uyanıp görene kadar suratına doğru salıp çekmek. *
Kulağa çöp sokarak.
uyuyan kişinin kulağının dibinde aniden vuvuzela çalmak.