bugün

mars.

heralde alman firmasıydı
tadelle. evet öğrenciyim.*
lind mercinin markasını bilmesemde o da favorim.
cadbury, cadbury, cadbury.
elvan değildir. o bayramlarda çocuklara vermek için alınır.
Ferrero.
toblerone is the best,
damak is better,
tadelle is good.
ecem çikolata.
-ülker
-eti.

yerli malı yurdun malı, herkes onu kullanmalı, özentiliğin dibine vurmamalı, almanya/isviçre/belçika çikolatalarının ambalajı içine türk çikolatasını koysan "ayyy, bu marka bir harika!", "ımmmmm.... adamlar yapıyor abi!" gibi komiklikler içine düşmemeli...
arkadaş hollanda'dan çikolata getirdi, fındıkları bok gibi afedersin.

topi tanem derim ben.
milka- çilekli yoğurtlu.
cikolata diyarından, kısacası almanyadan geliyorum ama hobinin tadı hiçbirinde yok.
(bkz: tadelle forever)
magnum çikolata
sarelle ve nutella'dır.
http://24.media.tumblr.co...cubfy1ke1qc95fjo1_500.jpg
zamanında ferrero demiştim. şimdi amicelli'yi ekliyorum. yolunuz almanyaya düşerse alınız ya da en kötü oralardaki bi' tanıdığa aldırınız.*
daha önce hiç duyulmayan tadılmayan markalardır bunlar,hani cool olunacak ya hammına.

(bkz: adam olursada tayyip koyun)
bizim almanci yuksel hanim teyzenin -ki cocuklari halen almanya'da yasarlar- evinde bayramlarda neyim yedigim envai cesit cikolatalar. ille de marka olacaksa bekenbauer amk yerseniz. ya arkadas kadin mutfaga gittikce arakliyorum sehpadaki kaseden. minakodugumun sari kafa almanlari icine ne koyuyorlarsa artik? sen hem muhendislikte asmis ol hem cikolatada zirveye oyna, denisik bir medeniyetsiniz olum siz.

bir de kucukken hayvani boy ambalajda ayicikli jelibon getirirdi bana. once kafalarini neyim isirarak yerdim minik jeliboncuklarin.

(bkz: bu da boyle bir animdir)
Otobusun bolu tesislerinde durmasi sonucu kesfettigim 'bolci' bolu cikolatasi, harika biseydir bagimlilik yapar tavsiye ederim.
Bimden buono.
Lindt kesinlikle.
içinde domuz yağı olan alman çikolata markalarından birisi olması muhtemeldir. yenilen en yumuşak kıvamlı çikolata ise lindt extra creamy dir.
milka sütlü çikolatada en önde gelir. nestle en köklü firmadir. tadelle çikolata klasigidir.
nestle damak.