eşek gözlü olmak bence. he bi de kahverengi.
ben öyle olduğum için demiyom kesinlikle tabi.

hıhı bizde yedik demelerinizi duyar gibiyim.
iri, badem/elips biçiminde (göz kavisi bariz olan), uzun gür kıvrık kirpikle bütünleşen göz tipi.
renk olarak koyu mavi ve menekşe rengi * göz çook ender bulunur ve çook değerlidir. yine aynı şekilde zümrüt yeşili de nadir bulunur ve değerlidir. mavi yeşil karışımı, gri yeşil karışımı ve bir renk kombinasyonu olan ela da güzel.
Altı kızarık, aegyo sallı, epicanthic foldlu Asyalı gözler. Asyalı olmayan gözlerde de aynı şeyler geçerli.

edit: Bu kişinin genel görünümü biraz yorgun olur, ondan altı kızarıktan vazgeçtim.
boş bakmayan.
gözünden ateş çıkarandır
(bkz: tosun paşa)
görsel
sana sıcak bakan bir kişinin gözüdür, göz bebeğidir.
Kirpikler uzun. Gozlerin ici parlak. Bir sey soylemeden baktiginda ne demek istedigini anlatacak. Guldugunde once onlar gulecek. Gozun arkasindakinin guzelligini gozunun onundeki gorecek.
Kahverengi. Sicacik.
badem gözdür.
En güzel göz tipini gören gözdür. bu da böyle bir tespit.
gören gözdür.
biraz kirpik eklenirse, şaheser olacak göz tipidir.

görsel
Kesinlikle kehribar sarısıdır. Hani bu alacakaranlık kuşağında ki edward var ya heh onun ki gibi. Keşke benimde öyle olsaydı be.
Benim gözlerimdir. Bebeqlerim.
Kocaman, iri simsiyah göz, uğruna ne şiirler dökülür dilimden, ah ceylan gözlüm.
yeşil açık ara öndedir.
Yeşil mavi gri göz renkleri çok çekici.
O'nun gözleri.. o kim ben de bilmiyorum. Lol.
görsel
(bkz: düşük göz kapağı)
yüz şeklini yansıtan, çekik ve bal karamel renginde olandır. benimki ulan işte.
güzel bakan göz , baktığında zamanın durduğu kısacası adamın a.ına koyan göz tipi...
Gözleri ile gülmeyi başarabilen gözlerinin içi parlayan gözler en güzelleridir. Rengi önemli değildir gözlerinin içine baktığınızda sizi mutlaka iyi hissettirirler.
göz rengi ve göz şeklinden çok bakış önemlidir. etkileyici bir bakış yoksa renk ve şekli önemsizdir.
Badem göz makyajı bile ayrı güzel duruyor.
"Iri göz" dünyaca kabul görmüş, çekici bulunan göz tipidir. Bir de bu gözler renkli ve hafif çekikse çok tatlı olunur.