bugün

bi bok bilmesem de çevrem tarafından çok abartılırım. her yerde zirveye oynuyom ama bi bok bildigim yok. çevremdekiler mi gerizekalı yoksa ben mi fazla akıllıyım anlamadım.

ayrıca elaleme salça olur her konuda bilgim olsun olmasın bi görüş belirtirim. bazen biyoloji konuşurken bazen jeoloji bazen din bazen felsefe bazen tarih bazen edebiyat bazen filoloji bazen fizyoloji her yerde karşınıza çıkabilirim. herbokoloğum yani.
goethe'e kalkıp goethe demem.

aşağılanması gereken insanı aşağılamam.

hakaret edilmesi gereken insana hakaret etmem.

özel hayat, kişilik hakları, benim düşüncem diyerek yapılan orospuluğa kahpeliğe yavşaklığa namussuzluğa hırsızlığa kılıf bulan savunan cahillere kişilik ve karakter bozukluğu yaşayanlara "ne hakkı hukuku, sen insan bile değilsin" diye yüzüne haykırmak.

cehaletin eğitim sorunu-eksikliği olmadığını, aksine; cehaletin bir tercih olduğunu ve tamamen ahlak ile etik değerler yoksunu olmanın yansıması durumu olup, cahil insanların toplumun %10 oranına eriştiği her devlet çöküş sürecine girdiğinin farkında olmak.
kimseye şirin görünme çabamın olmaması ve rol yapmayı bilmeyişim, doğal davranmam.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar