bugün

Güzel ellerim,kıvrak zekam,şaka espri püfff...
Neyim lan ben öyle,bi başkayım be şu dünyada.
Abbas derler dik basıyorsun ımmm yeah derleer.
özgüven.
iğneli laflarim.
ayarsızlık.
Tahammülsüzlük diyerek bodoslama giriyorum. Hemde artık can yakacak cinsten olmaya başladı. Eskiden sadece sosyal hayatimda denk geldiğim tahammül edemediğim kaale almayarak, mesafeli davranarak uzak tuttuğum gerzomatlar sanki bugün telefonumda gezindigim sosyal medya sitelerinde, apansız kopup gelen bir mailde, sikik bir sözlük başlığında, devamı günde 3 kere yayınlanan porselen makyajlı kızların bağıra bağıra oynadığı dizilerde. Her yerde ama her yerde. insanın tek başına kalma lüksü elinden alınıyor ve yerine yenisi yada düşük kalitede bir alt seçeneği sunulmuyor. Şu sitede bile tek tokatta bayiltacagin AVM abazasinin yazdıklarını okurken, bu AMK ülkesi daha ne kadar kötü olabilir lan diye içinden geçiriyorsun.
Kuralcı olmak ve çabuk sinirlenmek.
inatçı olmak. Ama kötü anlamda. Yani söylenenin tam tersini yapma eğilimi tadında bir inatçılık.
duygusal bazen sinirli ama bir okadarda kırılgan kibar nazik bir insan olmam belirgin özelliklerim.
Paranoya.
Biraz safım, kafam kötülüğe çalışmaz. Ortamda hep benden daha çakal birileri vardır.
Unutma yeteneğim.
Hatasızlık ama aynı hataya defalarca düşmek.
Vefasızlık ama aynı kişiye ölene dek vefa.
Umursamazlık ama aynı kişi veya aynı konuyu hayatın merkezine koyacak kadar umursamak.

Bunun adı nedir bilmiyorum ama...
kapalı kutu sanılmak. Herkesin bendeki ilk izlenimi bu. Oh olsun her şeyimi kendime saklıyorum. Bazen anlatasım geliyor ama asla güven vermiyorsunuz ya.
mesafeli olmak.
Bazı olaylara tepki vermemek ama aslında içimde fırtınaların kopması. Alttan almayı sevmem ama her defasında kimse kırılmasın diye sözlerimi esirgerim.
dik başlı olmak. yani öhöm.
dışardan görülemeyenlerdir. hayır o değil kişiliğim falan.
Kişisine göre değişiyor artık. Üzgünüm şerefsizlere karşı bir tek bu önlemi alabildim.
Uyumsuz, çabuk sinirlenen, pek sevilmeyen biriyim.
Her akşam yatmadan önce muhakkak bir bardak ılık süt içerim. Çok belirgin bir özelliğimdir.
cok yakisikliyim ve buna karsi yapabilecegim hicbirsey yok.
Çok inatçıyım, kimseyle anlaşamıyorum (daha bugün anladım) , sürekli kavga halindeyim, kaostan besleniyor gibiyim, dobralığı kalp kırmayla karıştırmışım meğer.

Tüm negatifleri toplayınca çekilmez biriyim ben.
Empati becerisi.
"bitkisel esnaf gelsin de zaten muhabbeti her türlü döndürür" diyorlardı arkadaşlarım. sanırım bu olsa gerek. evet biraz amcık ağızlıyım.