bugün

açılımı ''european Medical students' Association'' olan avrupa parlementosu tarafından tanınmış tek tıp öğrencileri topluluğudur. avrupalı tıp öğrencileri bir araya getirmek amacıyla 1991 yılında brüksel,belçika'da kurulmuştur. ilk toplantısını 1991 yılında, 200 ü aşkın kişinin katılımıyla gerçekleşmiştir. ilk toplantıdan itibaren,emsa devamlı büyüyen ve her geçen gün avrupa'daki tıp dünyasında etkinliğini daha da artıran bir öğrenci topluluğu olmuştur.7 yılın sonunda emsa artık bir ‘uluslararası organizasyon' olarak kabul edilmeye başlanmıştır. emsa şu anda toplam 24 ülkeden yüzü aşkın üye tıp fakültesi ile avrupa'daki en büyük tıp öğrenci birliği olmuştur.
kurulduğu günden beri avrupa'da okuyan tıp öğrencilerin eğitim koşullarını daha iyi hale getirmeyi hedefleyen emsa, bu hedefine avrupalı öğrencileri arasındaki entegrasyonu arttırıp ,öğrencilerin hem tıbbi hem de kültürel bilgi ve birikimlerini paylaştırarak ulaşmaktadır.
european maritime safety agency.

denizde emniyet, güvenlik, çevrenin korunması ve eğitim alanındaki standartların belirlenmesine önayak olan bir eu ajansı. kıbrıs rum kesiminden 3 temsilciye sahip olması ama türkiyeden hiçbir temsilciye sahip olmaması gibi politik çıkarlar gözeten bir ajans. gerçi ege'deki ada problemi sebebiyle unclos a bile tam taraf olmayan biz, biraz bu durumda dışlanmayı hakediyoruz. ancak hakkınızı aslanın ağzından almak gerekir. umarım sorunun çözüldüğünü biz de görürüz.

söylediklerini yapmalı mıyız ?, evet.
Söylediklerini yapabilir miyiz ? dur bi düşüneyim. kosterler, vapurlar, balıkçılar vs...

EC nin çıkardığı tüzük ve direktifleri paris mou ile birlikte uygulatan kurum.
40 yıldan uzun süredir ülkemizde hizmet veren bir jeneratör markası. hali hazırda 6 kıta ve 102 ülkeye ihracat yapıyorlar. gurur tablosu desek yanlış olmaz.