şarkılarından bi mesaj çıkarıp o mesaja göre emre aydın a verilecek tavsiyedir.
o kadar karamsar şarkı mı olur lan.
"al şu 300 lirayı,siktirgit aksaray'a." demek daha etkilidir bu tavisyeden.gitsin bi hafiflesin,kafası da rahatlar.
''kurataracam seni bu hayattan,evinin kadını olacaksın.'' ayaklarına girerse bu sefer de. yapçak bi şey yok efenim mütemadiyen kafamız sikelecek.
abi seviyosan bence git konuş dedikten sonra kendine olan güveni artsın diye sırtını sıvazlayınca ''yapmaağğ dokunmağ kim dokunduysa sa..'' demeye başlarsa oğlum çık şu ergenlikten yeter artık diye silkelenip tekme tokat dövülmesi gerekilmektedir.
belki alakalıdır,

http://www.zaytung.com/haberdetay.asp?newsid=44347
hayat damarlarından biri kopar. aynısını yalın a yaparsanız intihar eder bence.
Nankör eski sevgili için dinliceksen aç dinle abi böyle sabaha kadar dinle küfür eder eder şarkıya eşlik edersin. Tabiki tüm şarkıları böyle değil sevgiliden severek ayrılmışsan aç şarkıyı şıpır şıpır ağla.
(#9754296)
şarkı sözleriyle karşılık verilen bir diyalog düşünülürse...

-abi seviyorsan git konuş bence.
+beni sevmediğin zamanlar da alıştım susmaya...
-abi nerden biliyorsun sevip sevmediğini sen gene de bir git konuş.
+bu kez anladım, hüzünlerden bozma mutluluklar yaşıyorum...
-abi bence mutlu olmak senin elinde ama sen kendi kendini hüzne itiyorsun.
+geri döndüren gördün mü geçmişi, boşa soldurdun o nazlı gençliği, bir avuç toprak için yor kendini, dünya'da ölümden başkası yalan... (candan erçetin - yalan)
-amk. herşeye de şarkılı bir savunma. madem ölümden başkası yalan, otur burda ölmeyi bekle, ben gidiyorum amk. benim de dengemi bozdun.
karşılık görürse kariyerine nokta koyacak tavsiyedir zira on şarkısından dokuzu platonik ergen duygularıyla ilgilidir. Hadierleri neyle ilgili derseniz (bkz: anne)