bugün

kendini arabaya bağlayan maldır. bunlar yatakta da bağlanmaktan zevk alırlar. bu kadar bağlanmayın oğlum dünya nimetlerine. evet.

görsel
trafik kazasında geberip gidecek olan maldan daha mal olmayandır.
trafik kazasında bok yoluna gidecek olan mallara kıçıyla gülecektir.
kendisini arabadan önce hayata bağladığını bazı mallar anlamaz nokta net.
(bkz: tırstı demesinler diye emniyet kemeri bağlamamak)
emniyet kemeri takmayan mal gibi, dünyada bıraktığı tek iz, ön camdaki olmaz.
yaşamını sürdürmek isteyen, hayatı seven ve sevdiklerini üzmek istemeyen maldır.
hakkaten maldır.

zira emniyet kemerinin sizi koruduğu gerçeği tamamen bir efsanedir.

kaza anında çarpmanın etkisiyle ileriye doğru savrulursunuz. bu savrulmayı kemer ani bir şekilde durdurunca beyninizin sinrlerden kopma ihtimali vardır. ölmezsiniz ama sakat kalırsınız büyük ihtimalle. oysaki emniyet kemeri takmadığınızda camdan direk olarak uçarsınız ve zarar aldığınız darbeye göre değişir. kolunuz bacağınız falan çizilikr işte.
bir ciddilik payı vardır; babamın arkadaşı takdığı için sıkışıp ölmüştü.
emniyet kemeri takmayıp,üstüne bir geceyi hastanede geçirip, başıma aldığım darbeden dolayı, daha doğrusu ön cama attığım kafadan dolayı beyin kanaması tehlikesiyle her 3 saatte uyandırılıp, kontrol altında tutuldum.
eğer emniyet kemeri takan mal olsaydım, sol aynayı tv gibi izleyen diğer malın, o hızla önündeki arabayı görmeyip arkadan girmesi sonucu kafam öncama girmez, bende o kabus dolu geceyi hastanede geçirmezdim. artık minübüste bile emniyet kemeri takıyorum. evet. hatta emniyet kemeri ile ilgili yeterli donanımı olmayan minübüscülerede, fırça atıyorum. malım, mutluyum.
Bana 2 tane video hatırlattı nedense. ilk link, ödüllü bir kısa film.

link 1: http://www.vidivodo.com/v...-award-road-safety/399684

link 2: http://www.youtube.com/watch?v=ndyltxCmDMA
bunu yazana hiç kaçmamış trafik cezasını yemiş kişidir.
http://www.liveleak.com/view?i=355_1338036753

emniyet kemeri takmadan kaza yapıp araçtan fırlayanları, havada uçuşan kopmuş kol ve bacakları izleyen akıllı adamdır.
Ya ne kadar salak başlıklar açılıyor. Hakikaten trol olmanın bokunu çıkarıyorsunuz. Trol olacaksan da en azından bu kadar itici olmayın. insanları soğutmayın sözlükten.
hayatta kalma ihtimali emniyet kemeri takmayan mala nazaran daha yüksektir.
emniyet kemeri yüzünden 2 kere hayatım kurtulduğu için mal olmaya razıyım.
ölmek istemeyen maldır.
ölmek istemeyen insandır ayrıca o insan hız bağımlısıdır ve o emniyet kemeri onu defalarca kurtarmıştır.
mantıklı davranıp kendini güvenceye almak malsa ben malım ulan.
ani fren anında emniyet kemeri takmayan dahi arkadaşı ön camdan harmonik hareketle uçuş yaparken güvenli koltuğunda el sallayacak maldır.
Maloglu maldir. Zaten hayatinda bir kere ihtiyac duyacak, neden taksin ki?
trafik polisini fark etmiş önce davranmıştır. mal değil aksine bilinçli bir kullanıcıdır.
emniyet kemeri takmayan maldan daha akıllı vatandaştır.
hayatının kıymetini bilen mal'dır. 3 takla attığı gün arabadan hayatını kurtarmıştır bu davranışı.

(bkz: ölüme kafa tutan türkler)
(bkz: bize bişey olmaz)

mantığında değildir ayrıca.
Çarpışma halinde süpermen olmak istemeyen insandır.