bugün

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde %0.07 oranında oy alarak 1 tane ilçe belediyesi kazanmış parti.
Basına"ermeni soykırımını lanetliyoruz." Gibi demeçler veren, türk ve türkiye düşmanı oluşum.
böyle bir partidir (bkz: #32198438)
o kadar parti gördüm, o kadar ideolojiyle tanistim yüzlestim. akp´den sonra bir de bu parti kadar tutarsiz baska bir parti de görmedim.

geldikleri gelenege bagli olduklarini ifade edenler ama geleneklerinin tam olarak ne oldugunu kendilerinin bile bilmedigi kimseler mevcut bu partinin üst mevkilerinde. kötülemek amacli olsun diye belirtmiyorum.

hatta bazen kürtten bile daha kürtcü olabiliyorlar. toplu tartismalarda cekimser, bireysel tartismalarda agresif tavirlar sergileyen arkadaslarla bolca karsilastik.
ama hangi emeğin partisi olduğu belli olmayan oluşumdur. solculuk ile tutuculuğu, sosyalizm ile ulusalcılığı karıştırmaları artık şaşırtmamaktadır.
tam anlamıyla revizyonist parti.

pkk/bdp ne derse o yönde bir siyaset belirleyen bu abiler kendilerini solcu, marksist, ilerici olarak nitelendiriyorlar bir de. gülünesidir.
halk kurtuluş ismini kullananlara saldıran parti. Bu nasıl yoldaşlık canlar...*
(bkz: halkın kurtuluşu dergisi bürosuna faşist saldırı)
1 mayısta izmir'de başka bir komünisti öldürdükleri iddia edilen parti. gerçekse eğer öldürülen adamın mensup olduğu örgütle büyük kavga başlar aralarında kanımca.
coşku veren partidir.
tkp gibi geri vites oluşumların tepkisini çeken parti. birbirlerini yesinler en güzeli böyle.
1 mayıs 2013 de başka bir komünist oluşumu öldüresiye pataklamış içlerinden birininde ölümüne sebep olmuş parti.
izmir'de yapılan 1 mayıs kutlamasında bir sol gruba demir sopalar ve kalaslarla saldırarak 1 kişinin ölümüne neden olmuş yapı.http://halkin-birligi.blo...e-devrimci-kamuoyuna.html
Tabiri caizse alayının arkasından klavyeyle konuşup bir EMEP li gördüğünde kaçacak delik arattıran partidir.
Zamanında illegaliteyi en ileriden ele almış ve uygulamıştır.
TDKP'nin uyku döneminde kurulmuş yasal uzantısıdır.
Türkiye'de Sosyalizmi en ileriden kavramış olan örgüttür.
görsel

genel merkezlerinden yaptıkları açıklamada 14 temmuzda diyarbakır da apo ya özgürlük için istasyonda olacaklarmış. geçerken uğradık hesabı.

emep'Li kızında gideri varmış bu arada. *
pankartlarındaki "p" harfini koli kalemi ile "r" yapıyorlar. bunu gördüm evet.
(bkz: emer)
halkın kurtuluşu- tdkp- emep çizgisindeki stalinist parti.
hayat televizyonu, günlük evrensel gazetesi, özgürlük dünyası, evrensel kültür, tiroj, hayat dergi'nin sahibi işçi sınıfının iktidarını savunan parti.
genel olarak dtp-pkk çizgisine yakın olan,fakat referandumdaki tavrıyla bu çizgiden farklılaşan partidir.
belçika'da, pkk'nın medya kanadı olan roj tv'nin kapatılmasını basın özgürlüğüne yönelik saldırı olarak yorumlayan, pkk sempatizanı parti.
sosyalizmin ne olduğunu öğrenmek isteyenlere lenin' den gelsin.
(bkz: sol komünizm bir çocukluk hastalığı)
DTP'nin kuyruğuna takılmış olan,Kürt milliyetçiliğine rotasını kıran Sosyalizmle pek alakası olmayan partidir.
ne kadar emekçi olduklarını istanbuldaki son olaylarda gördük.halka zarar verip halkçıyım demek ne kadar mantıklıdır bilinmez.
Henüz 21. yüzyıla girememiş parti. işçi devrimi yapacakmış. içinde büyük ihtimalle işçiden çok sivil polis memuru vardır. Bir de kürt sorununu sosyalizm ile çözme iddiaları var ki, uzaya yürüyerek çıkmak bile daha mantıklı. Sosyalizm hangi etnik soruna çözüm olmuş ki, kürtlere olsun. stalin'in türklere, çin'in tibetlilere, yugoslavyanın, kübanın yaptıklarından hiç mi haberiniz yok?

sonuç olarak, bugün DTP'nin kanatları altında yer alan onun noterliğini yapan bir partidir. gerçi koskoca kürt milliyetçiliğini sana mı yedirirler be emep? bunun pkk'sı var, barzani'si var, talabanisi var. zurnanın son deliğisin sen...
sürekli tunceli'de bir beldenin belediyesini alan ve sürekli onunla parti sitesinde ve evrensel gazetesinle övünen parti.
insanlığın, sınıfsız sömürüsüz bir dünyada kardeşçe ve özgürce yaşamasını amaçlar. Evet emeğin partisi, kendilerini devrimci sanan bir grup genç gibi esnafların camlarını kırmaz, insanların evlerinin duvarlarına yazılar yazmaz ve devrimciliğide camları kırmak, etrafa taş atmak sananlara karşıdır. Bunun yerine halkın desteğini alarak yolunda yürür. iyide yapar.