bugün

parmağını sokmakla kalmamış bütün elini sokma yolunda aşama katetmeye çalışan insandır. sonunda muvaffak olamayacaktır. burun deliği artezyen açılması için yeterli elestikiyete sahip değildir.
"ne lan o dolma mı oyuyorsun" sorusuna yanıt aradığım insan tipi.
insani ihtiyaçtır fakat mendille veya bir bez parçasıyla yapılsa daha hoş olur tabi.
biraz daha zorlayabilirse, beyine ulaşması kesindir.
burnunun kanamasına neden olabilecek kişidir.
hap yapmak eğiliminde olan insandır.
özellikle kendi özel arabalarıyla trafiğe takılmış insanların bu eylemi yaptıklarında komik oldukları gözlenmiştir. zira etrafında birçok toplu taşıma aracı mevcuttur ve bu araçlardaki en az 10 kişi onu izliyordur.
bunun farkında olmadığı için elini burnuna sokmakla kalmaz, sümüğü de çıkarır, bu durumdan duyduğu memnuniyet hissi kısa süre sonra etrafına bakındığında "rezil oldum lan" duygusu ile yer değiştirir.
otobüste elini burnuna soktuktan sonra , o çıkanları koltuğa sıvayan insanlar da mevcuttur.

(bkz: gördüm valla)
burun deliğinde çubuklu makarna taşıyan insandan daha az tehlikelidir. iki delik arasında fış fış kayıkçı oynayan bir makarna tanesi adamı dellendirebilir.
açık burun ameliyatı yapan insandır.
karıştıranlar utanmıyorlar, ne kadar yakalansalar da yine yapmaya devam ediyorlar. ilginç olan bazen onu yakalayanların utanıp gözünü kaçırmaları.*
burnunu karıştırmayı amaç edinmiş insandır. diğer türlü ne yapsındır elini burnunda. özellikle araba kullanırkenki erkeklerin resmidir. şöyle bir bakarsınız, gayet de güzel bir arabanın içinde takım elbiseli genç bir arkadaş sondaj çalışmaları yapıyor. gayri ihtiyari olduğunu düşünmek insanı bi' nebze rahatlatabilir belki. küçücük bebeklerin bile bir şekilde -belki de içgüdüsel falandır- sürekli yaptıkları bir şeydir neticede.
başka kişilerin gözü önünde yapıp mide bulandırmadığı sürece normal eylemi yapan kişidir. sokmaktan ziyade burnu akmıştır temizlemek istiyordur. lakin tekrar demek istiyorum başka insanların gözü önünde yapıp mide bulandırmadığı sürece normaldir. aksi takdirde iğrenerek bakmaktayım.
bizim sınıfta bir kız var her seferinde yakalıyorum ders dinlerken burnuna dalıyor,burnunu oya oya dinliyor dersi.
tamamı ile kendini kaybetmiş insandır.O işi gerçekleştirirken kendinden geçmesi ve paralel evrendeymişçesine trans moduna bürünmesi ayrıca araştırılması gereken konudur.Az evvel burnunu karıştırmış olduğunu unutup o parmağı ile değişik aktivitelere bürünmesi başka türlü bir faciadır
burnundan çıkardığını işaret ve baş parmağıyla küçük bir top haline getiren ve bilye atar gibi yapıp en yakın duvara yapıştırma çabasında olan insandır. yapışmazsa zararı yoktur. el tekrar usulünce buruna sokulup aynı işlem tekrarlanabilir. zira burnu boktan kurtulmayanların kıtlığını çekmeyeceği birşeydir.
(bkz: bir tatak mekanı olarak masa altı)
Her Türk'ün içgüdüsel olarak yaptigi, abartıldığında beyinde zedelenmeye yol açan başarıyla tamamlandığında içten bi rahatlama sağlayan eylemdir.