bugün

sigara, cüzdan varsa iyi model bir telefon üst üste koyulup gezinen erkektir. verdiği mesaj ''çok çaçayım olum şu üçlüye baksana sen'' olması muhtemeldir.

kıçına geçirdiği pantolonun ceplerinden henüz haberdar değil herhalde. ''iz yapıyor, kötü gözüküyor'' gibi bahaneler üretirler genellikle. çok cicili bicili çantalar var be, karizma peşinde ne yapacağını şaşırmış abim, onları kullansan olmaz mı?

senden çok ben rahatsız oluyorum. otobüs direklerine bile onları elinden ayırmayıp tutuyorsun. modası da geçmiyor bu tarzın, çok iticisiniz olum yapmayın bunu.
bir yere oturduğunda da sigara paketinin üzerine zipposunu koyan, yanına da cüzdanını üzerine de telefonunu koyan erkektir.
malesef artik bunlara ek olarak gozluk kabi da eklenmistir o ele. hayir ne kadar kiymetli o gozluk?
korkma bisi olmaz. sacina cikar takmazsan yada elinde tut. olmazsa da cebine koyarsin, ama o kocaman * gozluk kabini tasima be kardesim elinde.
yakın zamanda oto anahtarınıda avucuna sığdıracak ne oldum delisi.
yaz aylarinda kismen icinde bulundugum durumdur. kotun cebie gire cika terden ve surtunme kuvvetinden felakete ugramis sigara paketini ve ekrani full dokunmatik olan ve nispeten biraz daha buyuk olan telefonunu cebinde tasiyip hem de disardan kotu goruntuye mahal vermektense, elde tasimanin daha mantikli oldugu durumdur.
yine yaz aylari itibariyle bu kombinasyonun cok $ık parmak arasi terlik ve hos bi kısa pantolon ile destekleyip gozlere gunes gozlugu ile desteklenmesi durumunda tadindan yenmeyek kivamdir
cüzdanında ki son parayla az önce sigara almış olan erkektir...
pantolonun ceplerinin yetmediği erkektir.
herkes binbeşyüz farkı şekilde nitelerken o adam sadece ulan bunları nereye sokayımın derdindedir.
bir erkek olarak çanta benzeri şeyler taşımaktan nefret ederim. haliyle sigara çakmak cep telefonu gözlük. nereme sokayım ben bunları.
yazın daha çok görülen ve şehrin en kalabalık caddelerinden birinde değilse genelde bunu mecburiyetten yapan kişidir. yazın daha çok görülmesinin nedeni şortunda/kaprisinde cep olmaması ya da pantolonunun ceplerinin küçük gelip o elinde tuttuğu şeylere hasar vermesidir. hemen kötü şeyler söylememek gerek.
kolları ve göğüsleri şişirmiş, üçgen vücuduna dar v yaka merserize bluz giymişse, altında da eşofman varsa o kesin tikkydir.
büyük çantalı bi sevgilisi olmayandır.
Gözbebekleri burada ayırıcı bir unsur olur genelde. Gözleri ile "ben artisim, kralım, tikkyim, hepinizi mikerim" imajı çiziyosa bir kaşık suda boğ ipneyi. Velhasıl kelam göz bebecikleri mecburiyeti anlatırsa hoş gör garibi geç git. dedirten tiplerdir
üstüne üstlük bunların yanında gözlükte taşır.1 ele nasıl bu kadar şey sığar der insan. şaşırır.

cüzdan genellikle kalındır. yüksek ihtimal içinde gazete küpürleri vardır.
genellikle elinde kısa malbora vardır.*
genellikle taktığı yada elinde gezdirdiği gözlük çakma ray-ben dir.
araba anahtarı, dolayısıyla arabası olmayan erkektir.
"bakın elimde bir damla terleme yok" şahsi önermesini kanıtlamak için hazırlanan tezdir. elindeki winston paketi masaüstünde dururken dalgalıysa başarısız sayılır.
muhtemel yazlıkta olan erkektir, rahat bir ortamda elinde sigara paketi* , cüzdan ve anahtarlık vardır, çay bahçesine ya da sahile falan iniyordur üzerinde mayosu olduğundan cebi yoktur ve ihtiyaç duyduğu bu nesneleri elinde taşıyordur.
gözünde gözlüğü, altında şortu, elinde cüzdanı, sigara paketi, diğer elinde ise telefonu bulunan erkek figürü.
üniversitede çok karşılaştığım erkek tipidir.
muhtemelen pantolonunda en az 4 cebi olan ama bu ceplere elindekileri sığdıramamış yeteneksiz, basiretsiz kişidir. yakında pipisinide eline alarak dolaşır; "orada terliyor ya"
uzun uzun tanımlamaya gerek olmayan kişidir. maldır.
artı telefon ve anahtar da eklenmelidir.. bunlar cebinde olduğu zaman rahatsız olan birisi olabilir.. genelde arabaya koyan, bir yere oturduğun da masanın üstüne bırakan, eve girer girmez bir yerlere koyan insanlardır..
ne yapsın ki, yanında bu dediğin şeyleri çantasına koyabileceği bir sevgilisi yoksa nereye sığdırsın onca ıvır zıvırı? Tikky de değildir concon da değildir. Yalnızdır yalnız! büyük şehirlerde arka cebe telefon cüzdan koyunda 5 dk sonra bakın bakalım yerinde duruyormu. Öndeki 2 cebede kot giydiyseniz anca bozuk para sığar. O değilde kız arkadaşım yok yahu.
karizma + para'ya sahip olduğunu düşünen kimse.
iphone 5 ve araba anahtarı da varsa big yellow,benzin cafe tarzı yerlere girişi kabul edilir.
(bkz: kıro erkek modeli)
daracık cebe telefon ve cüzdanı koyarak kötü görünmesini istemiyordur.
Havali, karizmatik adamdir. Birde araba anahtari varsa tam olmustur. Arka cebe torba gibi cuzdan koymaktansa elinde tasimak daha cekici gosterir.