bugün

-1.602x10^-19 c yüke sahip olmak.
oradan oraya savrulmaktır.
(bkz: isteseydi elektron bile olurdu)
içkiyi veya bir takım maddeleri fazla kaçırınca herkesin bir süre için olabileceği şeydir. ayrıca ölen herkesin mezarda doğaya geri dönüş sayesinde dönüşeceği en küçük parçalardan biri olmaktır.
hoşlandığınız bir elektron olduğunda kavuşamamaktır.*
(bkz: ne acı)
kehribar olmak demektir.
yunanca (kehribar=elektron)
hayatı hızlı yaşamaktır.
Döndüm dönüyorum

Dur durak bilmeden

Yorgun yörüngemde

Herzaman yalnız gezen ben

Durmadan yalnız dönen beeeeen.
Çekirdeğin etrafında dönüp durmaktır. Aslında belli bir yörüngede değil kesikli kesikli bulut ve olasılık şeklinde bulunmaktır. Eski fiziğe göre belli bir yörüngede sabit şekilde dönerdik ve enerji durumumuza göre yörünge değiştirirdik ama artık bu konuda daha fazla bilgi sahibiyiz. Insan boyutunda Biri bize baktığında tam olarak nerede olduğumuzu bildiği an hızımızı bilemez, tam olarak hızımızı bildiği an nerede olduğumuzu bilemezdi. Mesela mutlak sıfır sıcaklıkta enerjimiz en düşük seviyede olacağından ötürü hareket etmeyi durdurup çekirdeğe yapışırız. Burada Yerimiz bellidir ama hızımız o insana göre sonsuzdur. Bir başka elektrona göre böyle olmaz ama. Iki elektronun birbirini gözlemlemesi anlık gerçekleşeceğinden dolayı belirsizlik prensibinden muaftır. Böyle acayip şeyler. Elektron olmak yarasa olmak gibi bir şeydir. Bir yarasa olmanın nasıl bir his olduğunu yarasa olma gibi bir şansımız olmadığından ötürü bilemeyeceğimiz için bunu da benzer şekilde bilemeyiz. Sadece yarasaların sonar gibi çalıştıklarını söyleyebiliriz ama sonar olmanın nasıl bir şey olduğunu bilemeyiz.
görsel
sürekli dönüp durmaktır.