bugün

O halde bir pilav tarif edelim de belki faydası olur;

Ayıklandıktan sonra, Önce pirinçler ılık suyla 4-5 defa yıkanır. iyice ovalanır ki nişastası gitsin yapışmasın. Sonra kevgirde iyice süzülür. Sonra tencereye biraz (3-4 kaşık çiçek yağı ve şehriyeler (bir tahta kaşık) konur. Orta ateşte pembeleşinceye kadar tahta kaşıkla ötelenir. Suyu iyice süzülen pirinçler ilave edilip 10 dk kadar kaşıkla karıştırılarak hafifçe kavrulur. Sona doğru 2-3 dk kala bir kaşık tereyağı ilave edilir ve kavrulması bitince ılık suyu ilave edilir. Su seviyesi, tencere ve pirincin miktarı ne olursa olsun pirincin üzerini 3-4 parmak geçecek şekilde olmalı. 10 dk harlı ateşte karıştırılmadan, hemen akabinde en kısık ateşte 10 dk kadar daha pişer. Kapak kapalı altı kapatılıp 30 dk demlenmeye bırakılır. (bkz: afiyet olsun)
Genelde palavradır. Göte memeye bakmak varken. Evet.
Yalan olandır. Ben göte falan bakarım genelde. Evet.
Devir değişti artık, diplomana, kariyerine, kazancına bakıyorlar, dışardan da pizza söylüyorlar.
Anneler tarafından kızlarına söylenen sözlerdir. çok geniş anlamları vardır.
Mutfak işlerinden yoruldum. gel öğren. öğrenirken de bana yardım et.
ileri de evlenirsen ne beceriksiz bir kız yetiştirmişsin demesinler.
yemek yapmayı bil ki kocanı mutlu edesin. (Erkekleri mutlu etme yolları no:17)
yemek yapmayı bil ki misafir ağırlayabilesin (Kaynana ve Kayınata bilumum akrabayı ağırla ki kıymetin artsın)
diploma karın doyurmuyor. ama kuru fasülye pilav karın doyuruyor.
diploma artık pek çok türk kızında var.
Yemek yapabilen kız aile kızıdır.
yemek yapan kız candır canandır.
yapsın yiyelim.
Ellerde ne oğullar varmış arkadaş!

Allahım sen bana pilav tutturmak için kaygılanacağım günleri nasip et.
öyle el oğlunun amına koyayım afedersiniz. bu hastalıklı düşünceler yüzünden yıllarca kız çocuklarını "okuyupta ne olacak" diyerek okutmadılar ülkede.

t: saçma sapan bir öngörüdür.
insan günde maksimum 1 kere sevişirken 3 kere yemek yiyor, 1-2 de atıştırıyor. yani yemek seksten daha önemli.

bi kadın erkeğinin midesini doyurabilmeli. yoksa ne yapayım diplomayı.
diplomana değil pilavına bakan eloğlu gün gelir yaptığın pilavı beğenmez ve o tencereyi kafana geçirir o zaman diploman olmadığı için o eloğluna mecbur kalıp kafanda tabak kırılmasını sineye çekersin bunu da bil güzel kızım.
Diploma, ekmek istemez su istemez, al bir kenarda, dursun. Bugün lazım olmazsa, yarın lazım olur, belki.