bugün

sığsınız, basitsiniz arkadaşlar.
yemek yapmayan kızlar eklemesin lütfen.
silkerim el oğlunu diyerek tepki verilmesi gerekir.
el oğlunun yaptığı mantıya bakarım.
pilavı ben yaparım. diploması olsun çalışsın ayakları üzerinde dursun ve en önemlisi de "özgür kadın" olsun. olamaz ise buna sebep ben olamam.
zira sebep olan hıyarların evlilik hayatları da meçhuldür.
Anneanne beyanı.
bence daha da başka bir işe bakar. malum olana. iki harfli bir bilmece la. anlamadınız mı daha. evet.
ikisine de baksın problem yok.
pilavı sevmeyenlerde vardır bilader öyle deme.
pilavı da yaparım diplomamı da asarım. içimdeki hamaratlık ortaya çıktı yine sakin olmalıyım.
ben hatunun diplomayı bu yüzden mutfağa astırmayı düşünüyorum. böylece pilav yaparken kendiyle gurur duyabilir.
görsel

Eheheh.
Bok yesin elin oğlu dedirtir. Okumak herkesin hakki olmasıyla beraber herkesin ihtiyacıdir. Yeni şeyler öğrenmek kültürlenmek beyni kullanmak insan ihtiyacidir. Pilav tane tane olsun okul olmasa da olur demek kisinin ot gelip sığır gitmesine neden olmanizi sağlar.
eve de 3000 lirayı pilav getirir o zaman.
yok öyle birşey artık adam olmuş doktor, avukat, mühendis ama güzel pilav yapıyor diye gidip ev kızıyla evlenmiyor. Çoğu kendi mesleğine uygun okumuş çalışan kadın arıyor. el oğlu artık diplomaya da bakıyor arkadaşlar bu bir gerçek. Pilav yapmak karın doyurmuyor kısacası artık. pilavı yapmak artık kadının görevi değil o devir bitti.
s*kerim elin oğlunun düşüncesi şeklinde karşılık bulacaktır.
Bilinen gerçektir. Evet.
bir el oğlu olarak ne pilava ne diplomaya bakmıyor olmam ile çürüttüğüm tespittir. ikisi de karın doyurur ancak kadın ruhunu doyuruyorsa gözlerine bakıp gülümsediğinde sende gülümsüyorsan aşk ile ellerini tutuyorsa gerisi koy g.tüne rahvan gitsin.. pilavı da yersin diplomayı da alırsın her türlü zaten..
Hem pilav yapıp hem diploma alamıyor mu bir insan.. ilginç.
Şimdikiler tek başına ev geçindirecek güçte olmadığı için diplomana yani alacağın maaşa bakıyor gerçeği.
erkeklerin kalbine giden yol midesinden geçer.
Adam aç.diplomamı yiyecek.
70 yaşındaki babaanne itemi.
Bunu soylemiyen babaanne ya kokoştur izmirlidir ya da yasamiyordur.
o gelinlik kızlar için geçerli bir söz.

yaparsın pilavı, yersin yarağı oturursun. diploma aranmaz bu durumda.

ama diğer diplomasızlar ne yiyecek?
El oğlu ben olsam, pilava kesme şeker atıp atmadığına bakacağımdan doğru olabilir.
güncel Önemli Başlıklar