bugün

maalesef google fight'ta uludağsözlük'ün elinden almıştır.

http://www.googlefight.co...uk&word2=uludagsozluk
gün boyu devam eden kemalist-dindar tartismalarini yakistiramadigim sözlük. geride kalan 10 yilda asilmasi gereken konularin tekrar tekrar dile getirilmesi kendilerini farkli kilmiyor haliyle.
hz muhammed ve atatürk başlıkları altında yapılan saçma sapan yazıları tabi ki eleştirelim çünkü gerçekten kantarını topuzunu kaçıtıyorlar ancak uludağ sözlük'e bakınca da birbirine benzer tartışmalar çıkıyor ha belki onların yaptığı kadar hakaret boyutuna gelmiyor belki ama burda da birbilerinin zıt başlık açıp kan kusuluyor. gidip burda ekşi sözlük2ü savunduğumu filan sanmayın kaldı ki kendilerini gerçekten çok üstün gören ancak bir boka yaramayan çok fazla yazar var ve zaten yazdıklarından çok da belli oluyor. en basitinden belirli başlıklara bakıp aynı nicklerin hep benzer şeyler yazdığı rahatlıkla görülebilir. ancak onların o saçma sapan entryve başlıklarını eleştirirken kendimize de bakmamız gerekir.
ulu sözlük var iken zahmet edilip de girilmeyesice, klonlarından farkı kalmamış dandik sözlük. ulan "niye yazar yapmadın allahsız" diye ağlıyordum, ulu sözlüğü bulduktan sonra en fazla beş kere girmişimdir bu sözlükçüğe. bir yıl beklettiniz kapı gibi adamları, torpille aldığınız da atatürk'e hz. muhammed'e laf atsın dursun şimdi.
sanki çok uzaktan haberler getiren süvari misali, bazı cengaver araştırmacı ruhlu yazarlarca an be an içerisinde gerçekleşen olayların uludağ sözlük'e aktarıldığını esefle izlemek zorunda kaldığım everything2, h2g2 ve wikipedia karması/çakması/kopyası/uyarlaması/taklidi/esintisi sözlük sitesi. facebook ve klon dedikleri diğer kaliteli sözlükler belini iyiden iyiye bükmüş olacak ki binlerce yazar adayını sırf tıklanma sayısı artırımı ve dolayısıyla reklam getirisi beklentisiyle kenarda tutan ve bir nevi insanlarla dalga geçen, sözde solcu, özde kapilalist ruhlu ve bana hep guantanamo'yu anımsatan site. demokrat olmadığını, olamayacağını, olmasının beklenilmemesi gerektiğini boyuna deklare eden ve bir nevi "ben yaptıysam bu imareti, ben kurduysam bu devlet-i ebet müddeti burda benim borum öter, ben ki karaların ve denizlerin haşmetli imparatoru kanuni sultan süleymanım sen ise Fransa eyaletinin valisi Françeskosun.." diyerek rakiplerini, alternatiflerini mantığa dar gelen bir kibirle yok saymaya çabalayan ve bende her zaman intihali orjinal gibi yutturan uyanık akademisyen intibaı uyandırmış, koyunun olmadığı yerdeki keçi.
yazık edilmiş sitedir. hala sözlük aleminin bir numarasıdır. lakin nasıl olduysa bir anda kalitesini yerin dibine doğru çekmeye başladı. ekşi sözlüğün o eski sert moderasyon yaptırımları artık eskisi kadar yoktur. bugün ssg olaylar bölümünden açıklama yapıyor ama kimse kaba tabirle siklemiyor. herkes dilediğini yazıyor. hani uludağ'da delinip geçilen format artık ekşi'de de deliniyor. gerçek anlamda bilgiler ekşi'de çok eski yazarlara ait. biranda açılan yazar alımları mahvetti. bilmiyoruz belki ssg kendi kendine yok olsun istedi "kutsal para kaynağını". bir sanatçının bu ülkede bilmem kaç yılda kazanacağı bir populerliği o birkaç senede günümüzün en etkili silahıyla yakaladı. eskiden ekşi'de yazanların iyi kötü bir entellektüel kapasitesi vardı ve derdik ki; "lan adam karşıt görüşlü ama helal olsun iyi yazmış". şimdi bakıyorum da uludağ'da bizim yaptığımız gibi orada da bakınız yazarları var. amaç nedir bilmiyorum. 2012'ye daha uzun bir süre var. yoksa yeniden bir oyun mu oynayacaklar?
iddia ediyorum kler sozlukten ayrilmasaydi o guzel ortam asla bozulmayacakti.
alemin derdi bizi gerdi sözlüğü.
banane lan sözlüğü.
eet, klon saldirilarinda yazar olmak icin kapisinda yatan siz degildiniz tabi sozlugu.

(bkz: ben vermedim sen vermedin kim verdi)
(bkz: 4 kasim 2007 klonlarin saldirisi)

tanim: yazar olmak icin bekleyen caylak sayisinin 30.000'leri coktan gectigi platformdur.
sonunda allah çarptı galiba, açılmıyor işte. o kadar küfrederseniz sonuç budur, yanmıştır şimdi bütün sözlük serverları. cık cık cık..
sözlükte birkaç gün önce yaşanan tartışma ve olaylardan mütevellit hacker saldırısına maruz kaldığını düşündüğüm sözlük.

bilmeyenler için: 2 gün önce ekşi sözlük'te tüm gün boyunca, evet evet tüm gün boyunca, hz. muhammed ve atatürk hususunda tartışıldı ve bu yaşananlar bir sonraki gün habervaktim'E konu oldu.

http://www.habervaktim.co...mize_agir_hakaretler.html
günün en zayıf halkası. bak uluya oluyor mu bir şey 8 çekirdek falan hikaye allah çarpar işte böyle. *
hamdım, piştim, yandım.
2 idi, 4 idi diye sayip da cimrilik edecek degilim ya, attim elimdeki bir avuc cekirdegi bilgisyara dogru ama hala calismiyor.
acılmayan sozluk.ölse de kurtulsak!
an itibariyle ulaşılamayan.
kıskananların, çaylak olarak kapısında bekleyenlerin sözlük çökünce göte sokup çıkarmayla uğraştıklarını bize göstermiş sözlük. bir de kardeş sözlük derlerdi bize bir zamanlar. hala öyleyizdir ama eskiler bilir, yeniler daha ayar bkz nasıl verilir onu çözmektedirler.
hangi cenahtan olursa olsun, yazarlarının hiciv yeteneği ve kıvrak zekası ile beni kendine hayran bırakan oluşum; hele ki şu günlerde. hiçbir "kutsallık"ın tutsağı olmadan, dokunulmaz zannedilen ne kadar ahmaklık ve önyargı varsa hepsine giydiren şukela yuvası. hiçbir partinin ya da grubun yapamadığı bir eleştiri, muhalefet ve itin götüne sokma mekanizması ile eğlence ve umut kaynağı.

yazarı iken alamadığım keyfi, şimdi uzaklardan okuyarak alıyorum; demek ki garezleri bana imiş.

velhasıl;

seviyorum ulan....
çaylak olarak bekleyen 8. ve 9. nesil varken 10.nesil çaylakları yazar yapan internet sitesi.
10 aydır çaylak olarak yazarlık bekleyen 8. ve 9. nesil varken, 10 entrysini bugün yani 24 eylül ''2008''de tamamlayan 10. nesil bir çaylağı yazar yapmış, kayırmanın üst düzeyde olduğu bir yer.

eşittir 0'dır.
şu an için yavaşlama sorunu olmayan çatır çatır işleyen site.
modlarından birinin burada çatır çatır yazdığı sözlük. daha neşeliymişiz.
(bkz: babam öle dio)
pekte sıkı bir denetimi olmayan sözlük.
(bkz: aynı nicki 3 kişi kullanmak)
(bkz: 2 fake nick sahibi olmak)
(bkz: 2 fake nickle aynı anda modla muhabbet edebilmek)
(bkz: ağzıyla gülmek)
uludağ sözlük'ün bu yavaşlığına katlandıktan sonra çok pis şekilde kıskandığım sözlük. yeter lan! biz de saniyesinde yenilemek istiyoruz sayfayı, biz de hızlı şekilde entry girmek istiyoruz! ssg, her ne yapıyosan o site için burayı da esirgeme..
tarihi boyunca ssg gibi bir coderle (teo'yu da unutmamak lazım tabi) hiç bir zaman yava$lama sorunu çektiğini görmediğim olu$um. biz avrupayla aşık atmaya kalkıyoruz lakin internetimiz sansürlü ve kağnı gibi. adamların ise hızlı ve sansürsüz.

70 milyon türk gibi kapılarına dayanmı$ız; vize, serbest dola$ım ne varsa istiyoruz. gidip mangalı kuracağız açşalar kapıları.
yazarlarının hepsi olayı aşmış, feleğin çemberinden geçmiş, dötleri tavana vurmuştur. insansınız siz de, ne bu havalar.
çaylaklığımın 9 aydır sürdüğü, bu süre zarfında çocuk bile yapılabilirken beni yazar edemeyen sözlük. enteresandır. hayır anlayamıyorum acaba kasıtlı mı yapıyorlar yoksa gerçekten çok mu boşladılar işlerini.