bugün

sahibinin k. atatürk imzasıyla yazı yazdığı bir oluşum.

(bkz: imam osurursa cemaat sıçar)
(#10382168).
bir inci sözlük clonu.
başarılı ama karışık türden üyelerinin bulunduğu sözlük.
"işte bunu düşünmemiştik: 0 Empty"
bu yazıyı bir tek ben mi görüyorum.
bendemi bir anormallik var.
çözebilmiş değilim. hayır bir konuyla ilgili bilgi almam lazım. sözlüğe erişemiyorum.
cidden kutsal bilgi kaynağı oluyor galiba.
içinden gelmesi lazım. yoksa erişemiyorsun bilgiye.
Taklitler asillarini daha da yuceltirler sadece. Eksi sozlugun de durumu bundan ibarettir. Burada gelip kendisine bok atan binlerce insan da ayni zamanda bu sozlukte yazar olmayi beklemektedirler. Garip bir celiski var kisacasi ortada.

Hayir zaten bu yazarlarin hatiri sayilir bir kismi da hemen tekrar caylak oluyorlar yazarliklari kabul edildikten sonra. Neden? Cunku adamakilli calisan bir moderasyon var orada. Uludagsozlukte tanim yapmayi bile bilmeyen yuzlerce yazar mevcut, ama buna ragmen hala yazar olarak kalmaya devam edebiliyorlar.

Evet eksisozluk eski kalitesinde degil, o elestiriye ben de katiliyorum. Ama "kedi uzanamadigi cigere mundar dermis" tarzi abuk elestiriler getirilmesi de sacma. Hala "sansasyon yaratabilen" ve "yazdiklarinizin gercekten okundugu" bir sozluk cunku bahsettigimiz olusum.

Eh, herhalde uludagsozlukte boylesine bir entry girerek kasindim biraz ama, birisinin de bu gercekleri soylemesi gerekiyordu yahu.
an itibarıyle entrylerimin bir zip'e koyulup mail adresime gönderilmesiyle kadro dışı bırakıldığımı öğrendiğim internet sitesi.
bu gece yazarlığa kabul edildiğim sözlük.

ulan yazar olunca olayın hiç büyüsü kalmadı. yazar olmaya çalışmak güzeldi, çaylak listesi falan sanırsın nasa'ya giriyorduk. anladığım kadarıyla yazar aldıkları kadar uçurma operasyonu da yapıyorlar. neyse uçurulana kadar arada bir yazarım. ben yine uludağ'ı bırakmam. 2,5 sene oldu mına koyayım uludağ'da, kolay mı öyle bırakmak.
inci sözlük ekşiyi popülerlikte geçmeye başlayınca inci zaten ekşinin arka bahçesidir söyleminin başlandığı sözlüktür. wikipedia olma ile sözlük olma arasında sıkışmış sözlüktür. Ayrıca yazarlarının entrylerine baksanız hayatın içinde olmadıklarını görürsünüz. son olarak ingilizce entry girerek karizma yapmaya çalışan ezik bir yazar güruhunuda barındırır. bu güruhun uludağda öbek öbek artmaya başlaması ayrıca sinir bozucudur.
entel yuvası.
bir kaç saat önce 22 bin küsürüncü sıradayken az önce yazar olduğumu öğrendiğim sözlük. ne bileyim hiç bir şey hissetmiyorum sanırım. hani insan bir çığlık atar, zıplar, bende tık yok. burayı seviyorum ben. ulu iyidir iyi.
Melih Gökçek'e hırsız dediğim için 6 ay yazar kaldıktan sonra uçurulduğum site.

(bkz: Bizde göte göt derler hakim bey)
zamanında dediğimiz gibi abartılmaması gereken sözlük. geçen bir arkadaşım gösterdi çok güldüm ve halen orada duruyor o entry ve o yazar.

buraya nasıl entry i yönlendireceğimi bilmediğimden başlık ve numarayı veriyorum.

arzuhan yalçındağ
entry sırası 54.

yazar anlaşıldığı üzere bir bayan. diğer entrylerine de baktım pek bir albenisi yok açıkcası. ayıp olmasın diye değil belirli bir cinsiyet ayrımı yapıldığından orada tutuluyor.

tavsiye etmiştik yine edelim efendim. ekşi de şu son 1 ay içerisinde yazar olduysanız ve orada kalıcı olmak istiyorsanız (-ki bence tınlanmayacak bir durum) 3 ay arada 1-2 entry girerek idare ediniz. 3 ay içerisinde oradan yüzlerce ve binlerce yazar uçurulacaktır. duyum değil gerçeğin ta kendisidir. ekşi popülerliğini kaybetmeye başladığı her gün yazar oldunuz mailleri gönderip siteye giriş sayısını arttıracaktır. onlar zaten tarikatlerini kurmuşlar ve kolay kolay sizi şeyiniz yoksa (anladınız siz onu) aralarına almazlar. zaten bilinen ve gayet açık olan bir durum.
2 yılın ardından geçen haftalarda harika bir insan olduğumu anlayıp beni yazar yaptılar(vah vah). tabi ki eski heyecanın kalmadığını herkes gibi ben de anlamış oldum fakat çok farklı bir havası olduğu gayet açık belki de uzun süredir insanları beklettikleri için bünyenin ekşi sözlükte yazar olma tribi yaratması söz konusudur. olaya mantıklı bir şekilde bakarsak orada yazdıklarımızla burada ki yazdıklarımızın arasında bir fark yok aynı ekran aynı insanlar aynı şekilde devam eden tepkiler falan falan. orada da liseliler pipilerini sallıyor, orda da aynı cinsel başlıklar,kürt davası,laiklik hep aynı...
nerde bokluk orda çokluk misali. kendilerini artis sanan. gündeme damga vurduklarını sanan adamların sitesi.
çok uğraşmadım yazar olmak için sadece yazar olmayı istedim orda.

uludagsozlüğü gözüme kestirdim. 30 dk sonra yazarım. teşekkürler. çatır çatır yazıyorum. saçmalamadan. stresimi atıyorum. tepkimi veriyorum.
yazar olmak için yıllarca bekleten olduktan sonra ise yazarlarını nedensiz uçuran sözlük.
pek çok yeni yazarın nisa suresi 34. ayet yüzünden 1 hafta içinde silindiği ssg hazretin imparatorluğu!
güzel sözlüktür ama neticede abartılmaması lazımdır ve bir süre sonra çok içli dışlı olduktan sonra her girilen entry üzerinden 32432 mesaj gelmesi ve cevaplanması insanın sogumasına yol açmaktadır.
kafasına göre okur kaydı silen site.

sıra sayım 10 ayda 16 bin'den 4 bin'e kadar düşmüşken kaydımı silmişler. ne diyeyim ya..?
çaylakken 40 karakterden daha kısa entry giremezmişim bu yüzden uzun yazacağım aaa 40 karakteri geçmiş dur tamam.ekşi sözlük de güzel iyi bir sözlük onda 40 karakter sınırı yok.
an itibariyle, "işte bunu düşünmemiştik: 0 Empty " yazan sözlüktür. ne ayak anlamadım.
azmıştır. başına bir iş gelmese bari.
gerçekte nası tiplerden oluştukları, inci sözlük sayesinde biraz da olsa deşifre edilen sözlük. *

http://www.incisozluk.org/e/1298241
Son hızlı şekilde yazar alımı ile popülerliğini kaybetme korkusu yaşadığını gösteren sözlük.
kim ne derse desin fenomendir.çoğu sözlük birbirine benzer duruma gelmişken sadece ekşiye yüklenmenin bence bir mantığı da yoktur.kalite de öyle iki üç yazarla düşmez diye düşünüyor severek takip ettiğimi belirtmek istiyorum.