bugün

uludağ sözlük yazarlarının din düşmanlığından pek de farkı yoktur.
başlık içeriğini okurken, din düşmanlığından ziyade dinsizliğe tepki olduğu anlaşılıyor.kimseyi savunacak halim yok fakat, muhattaplarına cevap hakkı vermeksizin, k"endilerini bir bok zannediyorlar,gece gündüz asosyal takılıyorlar,alayı ateist bunların tarzı gibi söylemlerden bulunmak: arkadan konuşmaktır.
(bkz: Evet birand Ekşi deist)
üzüle üzüle yazdıklarını okurum, sonra da çok da tın der uludağ'a girerim yorumumu da yazarım.
dini sözlükte tartışmak saçmadır. insan dinini kendi kendine yaşamalıdır. neden bunu deşifre edesinki böyle bir başlıkta ekşi dekiler din düşmanıysa senin ne farkın kalmıştır onlardan.
para için bazı degerleri kullanıp buna izin verip zıt kutupları çatıştırıp hit kazanıp sonrasında bu hit karşılıgı para kazanıp '' benim ne suçum var onlar yiyor birbirini bende parayı yiyorum. inanca küfür edilmiş, düşünceye hakaret edilmiş bana ne kardeşim'' diyerek bir şekilde öyle yada böyle cezalardan ceza alacagına inandıgım durumdur.ekşi olsun ulu olsun geçimi bu şekilde.
(bkz: asosyal yazarlar)
--spoiler--
okudukça acıdım hallerine
--spoiler--

sözleriyle bana ateistliğin acınası bişey olduğunu öğreten tezdir. sübaneke amin.
artık onların ciddi ciddi seçilerek alındığını düşünmeye başladım ki torpille yazar alan sözlükten bunu beklemek de saçmalık olmaz sanırım. öncelerde olur böyle, ateistler saldıracak yer arıyor diyordum ancak son zamanlarda işi iyiyce abarttılar, açılan başlıkların çoğu dine saldırır ve kültürümüze tamamen karşı nitelikte olmaya başladı (bu arada bir milleti çökertmenin en önemli koşulunun o milletin kültürünü yok etmek olduğunu hatırlatırım). en basitinden bunlar hala bakire olan genç kızların geri kafalı olduğnu ve bekaretin en önemsiz birşey olduğunu savunuyorlar ki bu konu toplumumzda önem verilen konulardan biridir.
şimdi merak ediyorum bunu yazanlar nahngi toplumda ve kültürde yetiştiler. ayrıca buna tepki gösteren yazarda yok denecek kadar az. işte bu sebepler beni başta söylediğim düşünceye yitiyor.

peşin edit: kimsesin bekaretiyle felan da işim olmaz. isteyen istediğini yapar orası ayrı. bana şimdi milletin namus bekçisi misin gibi saçma sorularla felan gelmeyin.
dine değil onu pazarlayanlara karşı oluşan tutum ve davranışlar silsilesidir. bu pazarcılar o kadar ile gitmiştir ki, din allah kitap ve onla alakalı herşeyi menfaatleri uğruna kullanır olmuşlardır. hiç birisi benden daha çok imanlı değildir. 75 vakit namaz kılmakla, baş pazarcların götünü yalamakla imana gelinmediğini bunun ancak pazarlama olduğunu gerçekten imana geldiklerinde anlayacaklardır. bsg'de allahla arama girmeyin.
Allah'a peygambere ağızlarına gelen küfürü sallayıp, her tartışmada olduğu gibi karşıt görüşten birileri de kendi argümanlarını savununca onlara da bir araba dolusu küfür sokuşturan canlılardır bunlar. şeyhleri eleştirilince özelden ağız dolusu küfür eden tarikat çemişlerinden hiçbir farkları yoktur.
akıllarınca en süper insan bunlardır, bunlara ezberletildiği gibi düşünmeyen herkes salaktır, o yüzden de onlara sövmek lazımdır. bildiğiniz tarikatçı kafası...
sözümüz yanlış anlaşılmasın, herkesin inancı kendine. bir insan elbette ki hiç bir dine inanmayabilir, inanç özgürlüğünün olduğu bir ülkede bu durum o kişinin en temel hakkıdır. yanlış gördüğü dini inançları eleştirebilir, fakat bu asla o inancın mensuplarına hakaret etme özgürlüğünü vermez insana.
an itibariyle sol frame'de çıkan başlıklara istinaden oldukça aşikardır.
düşmanlık ile eleştiriyi karıştıran yazarın bu olaydan dolayı canının sıkılmasıdır.

GiT EKŞi Sözlükte aç o zaman başlığı. burayı hallettin de ekşi mi kaldı?
bir ekşisözlük yazarı olarak söylemek gerekir ki bu genelleme nedir ya? bokunu çıkarıyorsunuz. şurada 4-5 yıldır yazıyorum. nick değiştirdim 9. nesil oldum ancak yıllardır değişmeyen tek şey genelleme yaparak birilerine bok atmak oldu ortamda.

din düşmanı,atatürk karşıtı,yok bilmem ne savunucusu, yok eşeğin ziki...

yeter arkadaş ya. bölücülükten dağdakiler için bahsediliyor ama yalnış. asıl bölücüler aramızda ya gerçekten. ayrımcılık, bölücülüğün en baba hali işte. neyin kafasındasınız siz ya? ulan türküz, müslümanız, allah sevgimiz de var, atatürk sevgimizde var. ne bu ayrım ya. deli ediyorsunuz yemin ediyorum artık.

son olarak hani kürtaj muhabbeti döndü ya bir ara. milletin odak noktasını değiştirmeye dayalı olan hani. keşke anneniz kullansaymış o hakkını ya. vallahi sizin yaşamanız zarar. birlik olmamız gerekirken, böyle adamlar çıkıp bölücülük yapıyor ya... ah ulan ah.
eskisi gibi siklenmemelerinden kaynaklanan olaydır. en sosyal aktivitesi 22 saat sözlükte takılmak olan insanlar başka nasıl dikkat çekip adını duyuracak?

aynı klasmanda olmasa da fazıl say gibi düşünebilirsiniz. adam yıllarca 'ben dünya sanatçısıyım, beni tüm dünya tanıyor bik bik'' diye ortalıkta dolaşıp istediği gündemi yapamadı, şimdi 2 twit, hooop 1 nolu gündem maddesi. türkiye de isim duyurmak da böyle bir şey. adam gündemini yapar, sen ben de mal gibi birbirimizi yer dururuz.
Sitenin sahibi mason olduğu içindir

görsel