Göç etmek için doğdular

görsel
bağrımıza bastık, kabul ettik kudurmayın.
alayı gelse nasıl bi ortam olacak hakkaten merak ediyorum ya..orda pkk'lılar burda faşistler falan..cipsimi alır seyrederim anasını satayım mis gibi
He biz salagiz, 3. Sınıf sözlük uyesiyiZ.
'Ohaa, hem de develerle geliyorlarmış' dedikodusu etrafa yayılan göç. insanlığa bir kitap daha indirilseydi eğer, yeminle bundan da bahsedilirdi diyolla.

Elime limon aldım bekliyom. Yapıştırrr iskender : http://www.damak.net/beyin-salatasi-3.html
(bkz: go home yankie)
hangi beyin? ahmet bey mehmet bey?

tamam lan komik değil biliyorum. vurma aq tamam.
Böyle bir ortama nitelikli içerik kazandırmaya kimse gelmez. içerik ve yazar kalitesindeki düşüşle birlikte, ekşi sözlük diğer alternatifleri gibi fikir çöplüğüne dönmeye başladı. Oradaki isyanın ve dolayısıyla göçün sebebi de özünde zaten budur.

Sözlüğü sözlük yapan bünyesinde barındırdığı kaliteli ve işe yarar içeriktir. Ekşi sözlük ne yazık ki son birkaç yıldır bu özelliğini kaybetmeye başladı. Nitelikli bilgi içeren, emek verilmiş yazılar okunamıyor. Popüler ve önemsiz gündemlerin arasında kalıp eriyor birçoğu. Haliyle iyi içerik sağlayıcısı, böyle bir ortamda barınmak istemiyor. Birçok yazar bu gidişata artık dayanamayıp, yıllarca uğruna emek verdikleri sözlükteki tüm entrylerini sildiler. Bu bana göre doğru bir uygulama değil ama yine de sözlüğü bu hale getiren yönetime güzel bir karşılık verildiği aşikar. Madem amaçları içeriği niteliksizleştirmek, yazarlar da entrylerini silerek yardımcı oluyorlar artık onlara. Umarım rahatlamıştır artık yönetim.

Başlıkta bahsedildiği gibi bir beyin göçü olmaz buraya, ekşi sözlük kalitesinden şikayet eden içerik sağlayıcı uludağ sözlüğe neden yazsın ki? En fazla benim gibi işe yaramaz adamlar meraktan bir hesap açar, zaten forum olmuş bir yerde içerik kaygısı taşımadan keyfince yazmaya başlar.
2 sene boyunca 16.000 sırada bekletileceklerdir.
sen beyin göçü demişsin ama bu bildiğin özürlü göçü olmuş kardeş.
(bkz: Sen gelme ulan ayı)
beyaz tema yüzünden olay çıkartan yazarların beyaz temalı sözlüğe gelmesi pek olası gözükmüyor.
(bkz: kanzuk)un geri adım atmasından sonra olasılığı düşen eylemdir.
burada biz kadim uludağ milletine düşen görev; kanzuk ve arkadaşlarımız arasındaki savaş sona erene kadar hepsine kucak açmamızdır, bize yakışan budur. lütfen sabırlı ve duyarlı olalım öpüyorum gözlerinizden.
Bir ihtimal seviye artar.
görsel
pkk sempatizanları gelmeyecekse, bir de makale aranıyor duyuruları başlığı sürekli diri kalacaksa desteklediğim göçtür.
Olabilmesi muhtemel olaydır. Ekşi sözlük ciddi anlamda isyanlarda.
ekşide üyeliğin onaylandığında sen bizi satıp gittin şimdi ne yüzle geri geliyorsun denmesi gereken göçtür.
Şaka şaka gelsinler efenim.
akabinde ekşi sözlüğe dönecek olan beyin göçüdür.

kim siker ulusözlüğü afedersin.
Bizzat ekşiden göçmüş birisi olarak, benim de gerçekleştirdiğim eylemdir. Bir gün bir mail aldım ve uçurulduğumu öğrendim. Oysa hiç küfürlü entry girmemiş bir insandım oracıkta. Sözlük formatına uygunsuz davranmadığımı da iyi biliyorum. insan sormadan edemiyor: "sebebi neydi ki?"

Belki ateist, solcu, küfürbaz birisi olmayışım zorlarına gitmiş olabilir. Zaten Uludağsözlük mobil sitesinin arayüzü ekşi'ye 5 çeker 15 basar. Sadece bu dahi burada olmak için yeterli bir sebeptir bana göre (lütfen bu sözüme takılmayın). Gerçi hâlâ yazarlığım var ekşide, o yüzden benim göçüm kuantum göç olarak açıklanabilir bir bakıma.
gerek var mı tartışma konusu.
(bkz: tdk)
(bkz: genöler)

şaka şaka..:)