ek$i sozluk'un, yazar olmayanlara da "bir kismini" actigi fasilite.

v2 versiyonu: http://www.eksiduyuru.com/v2/index.php
v3 versiyonu: http://www.eksiduyuru.com/v3/index.php

israrla tiklayiniz...
v3'te google reklamlari var bunun.
burayı öyle modere edenler var ki, bir duyuru silmek için "hoşuma gitmedi yazı tarzın" diyebiliyorlar, dedirtiyorlar, kendilerini övdürüyorlar, heyt ulan ben kadir deli kadir diyesi gelse bile insanın, embesille göte pandik bile oynamanın zevkli olmayacağından yanaşamıyor vahşi bünye.
kullanışlı bir şey ama şu ekşi sözlükte yazar üstü bir kıvama gelen zırtolar azıtmasa ve sapıtmasa ve dahi alçalmasa daha iyi bir hal alabilir.

unutmadan keskin bir tanım da yapalım, bildiğin sarı sayfaların beleş olanı ve belli bir azınlığın kullandığı zama ama zingo değil.
son zamanlarda sürekli sorun veren site. özellikle de en ihtiyacım olduğu dönemde 3 gündür açılmayarak beni güzel düşüncelere gark etmiştir.
yaşanan domain sorunları nedeniyle bir süre hizmet vermemiş, verememiştir lakin şu an aslanlar gibi çalışmaktadır. giriniz, yararlanınız.
internet deryasında belirli bir kesime hitap ettiği için aldığınız cevaplar da, sorulan sorular da kaliteli.

bir de şöyle bir ayrıntı dikkatimi çekti. çok okunan duyurular var. mesela geçenlerde bayanın biri masturbasyon yaparken bekaretini riske atmış, bunla ilgili bir soru sormuş. neredeyse 1000 kere ilgilenilmiş duyuruyla, acil kan aranıyor duyurusu en üstte olmasına rağmen 150 küsür kere okunurken 3 günlük çekim için 300 ytl ödemeli ev aranıyor duyurusu 800 kere okunmuş.
türkiye'nin en mükemmel soru-cevap forumudur burası. en yakın arkadaşınıza sorduğunuzda bile bıyık altında gülünecek bir soruyu, eksiduyuru'dakiler gayet olağan karşılar ve ciddi bir şekilde yanıtlar. 8-10 gün önce bir bayan yazar erkek arkadaşıyla ilişkiye prezervatifsiz girmek istediğini ve bunun için hangi doğum kontrol haplarını kullanabileceğini sormuştu. soruyu takip ettim gerçekten olumlu ve bilgi dolu cevaplar aldı. ardından merak ettim mesaj attım kızımıza. özel mesaj ile farklı tepkiler alıyor musun diye. çünkü yaşadığımız toplum belli. pek olağan karşılanmıyor böyle sorular. tutuculuk diz boyu. insanların hala 1500 yıllık kalıplar içinde yaşanması isteniyor vs. cevap olarak bana bir tane seviyesiz, 3-4 tane de ekşiduyuru'daki yazdıklarına ilaveten başka bilgiler ekleyen yazarlardan mesaj aldım, dedi. seviye budur dedim.

burayı kullanmanız için ekşi sözlük yazarı olmaya da gerek yok. dışarıdan üye olunabiliyor. ancak ekşi sözlük yazarlarına duyuru yayınlarken dışarıdakiler duyurumu göremesin diye bir ayrıcalık tanınmakta. bunun harici siteden tam sürüm olarak işlevsel bir şekilde yararlanabiliyorsunuz.
bir türlü üye olamadığım site. bir ilan sahibiyle görüşeceğim ama olmuyor lan. kayıt olurken 3-4 farklı hotmail hesabımı verdim olmadı. mynet hesabıyla kayıt olmayı denedim yine onay maili gelmedi. opera, chrome, ie tarayıcılarıyla denedim sonuç yine aynı. delireceğim amına koyyim.
son zamanlarda ayar verme meraklısı sözlük yazarlarının bokunu çıkardığı site. her başlığın altında bir komiklik yapma çabası gösterenler bir nebze sizi siteden soğutsa da, bağımlılık yapabilir.

ayrıca author'un yeni mekanı.
her türlü sorunuzu, duyurunuzu, reklamınızı, aradığınız bir şeyi yazabileceğiniz sitedir.
şu sıralar yeni üye kayıtlarına kapalı olan duyuru sitesi. çokmu ilgi var nedir. gerçi unutmuşum neticede bu sitede ekşi sözlüğün bir kolu. illah mevzuyu marjinalleştirecekler. * *
gerizekalı kullanıcılar yüzünden kullanıcı alımlarının kapatıldığı site.
hangi sebep ile uzaklaştırıldığımı anlamadığım site. an itibari ile üye olan birisi varsa bana özelden ulaşırsa sevinirim. bir duyuru açması lazım acil.
internetin kutsal yardım kaynağı benim için. başım sıkıştığında, işim düştüğünde elbet bir şekilde yardım eden birini buldum burada.

geçenlerde gecenin 3'ünde yardımıma koşup sabah 6 ya kadar benle uğraşan iki kişi buldum mesela. ertesi günde hala işin hallolmadıysa yardımcı olabilirim diye özel mesajlar geliyordu.

bir de enteresan sorular ve cevaplar sayesinde kutsal bilgi kaynağı rolünü de çoğu zaman başarıyla üstlendiğini ekleyeyim.
tanışamadığım duyuru.
ne melem birşeyse bu ekşi sözlük, bir yıldan uzun süredir çaylağım ve sıra neredeyse ilerlemiyor.
zaten çoktandırda kontrol etmiyorum.
uludağ a alıştım ben.
hani kusurlarıyla, kötü yönleriyle seversinizya dostunuzu öyle oldu benim için.
ekşi aktifleşinceye kadar takılıyım diyerek üye olmuştum ama şu an ekşi falan umurumda değil. ben burada mutluyum.
iki tane kendim gibi entel zibidi ile konuşacağıma ülkemin gençleri ile kafa kafaya veriyorum. onlara birşeyler anlatmaya çabalıyorum.
bu arada ekşiye gitmenize belkide gerek yoktur. duyurun bakalım neye ihtiyacınız var.
eminim bunca yazar arasında derdinizin dermanı vardır.
7-24 bulunduğum yardım sitesi.
malum her türlü soruya cevap bulunabilecek bir paylaşım ağı. asıl amaç üzerine yazarlar sayesinde yoğunlaşılıyor. yardım etmek ve yardım almak kavramları tam anlamıyla kullanılıyor. lakayıklık, yanlış bilgilendirme, siyaset, politik şeylerden kaçınılıyor keza bunu bozanlar olduğu için alımlarda kapatıldı.
sirf orada yazabilmek icin eksi yazari olmayi bekledigim site. ozellikle gonul isleri bolumundeki samimiyet, sahibinden.com daki devren satilik bakkal ilanlarindaki hayat hikayelerinde bile yok.
üyeliği olan bir yardımsever sözlük yazarının bana acil olarak ulaşmasını beklediğim duyuru şeysi.

edit: üyeliği olan bir yardımsever sözlük yazarının bana tekrar ulaşmasını dilediğim duyuru şeysi...
ekşi sözlük'ten daha yararlı olduğu su götürmez bir gerçektir.
yazar olmayanın üye olamadığı üye olanın çok şey kazandığı sitedir.
kullanmadığı hesabını bana verebilecek yardımsever bi sözlük yazar kardeşimizden mesaj beklediğim site şeysi.
Ekşide yazarken varlığını dahi bilmiyordum varın ne kadar siklemedigini siz düşünün.
internet üzerindeki en yararlı platformlardan. hakikaten güzel site.
Başta faydalı gibi gelmişti meğer ruh hastalarından oluşan bir siteymiş. Ayağımı masaya vurdum yazsanız hemen doktora git kangren olabilir yazan tiplerle dolu. Moderasyonu zaten tam bir fecaat. Ne yazsanız yazın silen deliler var. Herif size takıyor ne yazsanız siliyor bunu iş güç ediyor. Siteyi kodlayan saldım çayıra mevlam kayıra şeklinde takılıyor demek ki. Bi de utanmadan üye olmak için para vermenizi istiyorlar. Aman diyeyim uzak durun.
mirc veya irc sevenlere sayfanın en altında chat bilem var.