1. .
  yazarın daha yazarken entrynin kötü olduğunu fark ettiği, eksi alacağını tahmin ettiği ama yinede yazdığı ve verilen eksi oylara şaşırmayıp, bu bunu hak etti dediği entrydir...

  (bkz: bu mudur)
  (bkz: budur)
  1 -2 ... rhnegatif
 2. .
  formata aykırı, noktalamadan ve düzenden yoksun, özensizce yazılmış entrylerdir. sadece eksi oylamak yetmez, bir iki dakikamızı ayırıp yazar arkadaşı uyarırsak, hatasını anlar ve "ulan millet de bana gıcık olmuş zaten, girmiycem bi daha bu sözlüğe." diye düşünmez. daha iyi ve daha güzel için uğraşır. hepimiz hata yapabiliriz, önemli olan hataları öğreni ders çıkarmak.
  1 ... fewzi1907
 3. .
  paragraf ba$ı bırakmama, imla hataları, format uyumsuzlukları, düzen eksiklikleri gibi biçimsel yoksunlukları bir yana bırakarak ve elimizi vicdanımızın doğru yerine koyarak dü$ündüğümüzde gerçekten "kimlik neylik" bir durum dahilinde değerlendirilmesi gereken entry(ler)dir.

  bir ân için herkesi emile durkheim'cilik oynamaya davet ediyorum.

  politik konular hakkındaki sivri yorumlar, adaletsiz tenkitler, seviyesiz beyanatlar ve kümülatif dü$ünülmeden söylenivermi$ klasik cehalet entryleri bu kapsama girer. ancak tam bu noktada da ince bir nüans var. o da $u ki; her zaman özgür bir tartı$ma platformu yaratılması gerekli. enine boyuna konu$ulmalı, taraflar fikirlerini söylemeli ve geni$ rasyonalite süzgecinden geçirilerek aktarım tamamlanmalı.
  yatay bir geçi$lilik emsali olarak: suçu ispatlanana kadar herkes suçsuzdur ya da suçu ispatlanana dek herkes hakkını savunabilir.

  öte yandan; elbette yazarlar burada yazdıkları ile varlardır, unutulmamalıdır. yani entyrde ironi ya da espri yapılıp yapılmadığını anlayabileceğimiz tek yer sözlük. yoksa ben entrymi girerken ( ben $arkımı söylerken gibi oldu ama neyse..) kimse benim mimiklerimi, jestlerimi görmüyor. cümlelerim benim çocuklarım ve burada öğrenim görüyorlar. kimi hocaları dü$ük not veriyorsa ne diye üzüleyim? çekerim kulağını olur biter.
  1 ... ceviz agaci